Jiří Gurkovský přichází na lavičku vítkovických extraligových žen. Foto: Martina Egersdorf Jiří Gurkovský přichází na lavičku vítkovických extraligových žen. Foto: Martina Egersdorf
13. 5. 2022 Extraliga žen (10) KOMENTÁŘŮ

Změny ve Vítkovicích: Martiník bude s Brusem u mužů, na jeho místo u žen přichází Jiří Gurkovský

 Vítkovice ohlásily v pátek večer zásadní změny v realizačních týmech obou elitních kategorií. Dosavadní hlavní trenér žen Tomáš Martiník se přesouvá k superligovému A-týmu mužů, kde vytvoří dvojici s Pavlem Brusem. Ženy pak nově povedou Jiří Gurkovský s Dušanem Dudeškem a Jiřím Veleckým.

Oba elitní vítkovické týmy skončily v posledním ročníku svých soutěží na 3. místě, na což vedení Vítkovic zareagovalo změnami. Dosavadní hlavní trenér žen Tomáš Martiník bude nově působit společně s Pavem Brusem u superligového týmu mužů. „Cítili jsme, že potřebujeme vylepšit náš realizační tým a oslovili jsme Tomáše Martiníka. Jsem velmi rád, že nabídku přijal, protože je to velmi kvalitní trenér. Tuto změnu děláme rovněž s ohledem na angažmá Pavla Bruse u reprezentace českých mužů,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

Náhradou za Tomáše Martiníka bude Jiří Gurkovský. Pro jedenapadesátiletého kouče se jedná o premiérové angažmá v nejvyšší soutěži dospělých, dosud se specializoval na chlapecké a juniorské kategorie. Nyní vytvoří dvojici s Dušanem Dudeškem a Jiřím Veleckým. Velecký navíc podle tiskového prohlášení zaujme roli sportovního manažera. „ „Přesun Tomáše Martiníka otevřel otázku realizačního týmu u žen a cílem bylo, obsadit jeho pozici opět zkušeným trenérem. Volba padla na Jiřího Gurkovského, který sám projevil enormní zájem týmu pomoci, čehož si velmi cením,“ řekl Tomáš Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Komik napsal:

  Utvoří dvojici se dvěma? To redaktor do tří neumí?

 • :D napsal:

  Škatulata škatulata hýbejte se 😅 A změna víceméně nula, u žen 2 ze 3 stejní. Stejné chyby, stejné známky. A tak dále 🤣 Jestli s tímhle někoho z hráček opijou rohlíkem, tak vlastně klobou dolů za vyjednávací schopnosti 😎

  • Don pepa napsal:

   Proč dělat přemety, když výsledky mají impozantní?

   • stopro napsal:

    Máte recht, konkurenční týmy můžou být spokojené, na cestě Vítkovic dolů se nic nezmění. Vítky jsou taky spokojené, protože to nevidí. Všichni spokojení, všechno dobré, fajn řešení pro všechny. Teda až ma hráčky, ale ty jsou u Vítka až asi na osmém místě priorit.

   • ondra napsal:

    nejsi v rusku, abys rekl lidem, ze vysledek specialni operace je impozantni a vsici ti uveri. Letos rozhodne impozantni nebyly spis naopak. A to jedine se pocita, ne co bylo pred rokem ci dvema. Silacke kecy zapasy nevyhravaji.

    • JV napsal:

     Nezapomínejme na to, že oba týmy byly třetí v lize a vyhrály pohár. Zas tak tragická sezona to nebyla.

 • Luky napsal:

  Otázka pro zasvěcené- chápu to dobře, že byl problém mezi Martiníkem a ženami, takže ho uklidili k mužům? A vysvětlení, že Brus je u repre, to je Martiník také ne? Ví někdo, co byl problém?

 • JV napsal:

  Co vím já, tak šlo hlavně o to posílit mužský realizák. To byl hlavní motiv. Vybeali si Martiníka, protože je to osobnost. Dává to smysl, protože si Tomáš i holky od sebe taky mohou odpočinout. Podle mě dobrá situace pro obě áčka. Muži mají skvělou trenérskou posilu a ženy dostali okysličení v podobě Jirky Gurkovského, byť tedy ženy změnu realizáku nepotřebovaly, protože je to vítězný realizák s obrovskými zkušenostmi

  • Fakt? napsal:

   Hele zase vocamcaď pocamcaď. Vítky dlouho silné, ale zásluhou dobrého managementu a přivádění hráček, ciž jde hodně za TK. Přinos trenérů reálizáku minimální, proto si Máslo navykl stát jen někde stranou v pozici diváka a ono se to na přivedenou kvalitu vyhrávalo samo. Teď v playoff se prvně po letech dostaly ženy do situace, kdy pořádný realizák skutečně potřebovaly. A nestalo se nic. Zmiňované obrovské zkušenosti nebyly, vítězný realizák neexistoval. Ono se to snadno plácá po ramenou, když to holky vyhrávají samy. Ale když jde do tuhého, ukáže se reálná kvalits trenérů.

   • Se mi nezda napsal:

    Ehmm…tak zrovna dvojice Velecký, Dudešek vyhrávala pro Vítkovice medaile a tituly ještě v době, kdy TK ještě neměl s Vítkovicema nic společného.

Napsat komentář

*