Filip Forman se raduje z branky se spoluhráčem Patrikem Kielerem. Foto: FbŠ Bohemians Filip Forman se raduje z branky se spoluhráčem Patrikem Kielerem. Foto: FbŠ Bohemians
17. 5. 2022 Švédsko (22) KOMENTÁŘŮ

Filip Forman pro švédská média: Zůstávám v Bohemians, chci s nimi titul

 Fanoušci Bohemians si mohou oddechnout. O nejbližší budoucnosti jejich kapitána a asi největšího klenotu současné sestavy je jasno. Filip Forman v rozhovoru pro švédský portál Innebandymagazinet.se prohlásil, že zůstává v Bohemians, se kterými chce získat titul.

Krátké Formanovo covidové intermezzo v Kalmarsundu ve Švédsku stále rezonuje, tím více, že asistentem v Kalmarsundu je Formanův bratranec Martin. Po skončení sezony se tak začalo spekulovat, jestli Forman ve Švédsku nenaváže na svých sedm superligových duelů, ve kterých získal 14 bodů a čtyřmi góly potrápil Falun.

Tyto spekulace nyní samotný hráč na přímý dotaz Innebandymagazinet.se ukončil. „Hrát ve Švédsku pro mě bylo snem. Povedlo se mi hrát v první formaci s Kimem Nilssonem a vstřelit nějaké branky. Bylo to pro mě dobré, ale mám v Česku práci a musím také dokončit střední školu. Také bych chtěl s Bohemians vyhrát play off. Poté chci znovu hrát ve Švédsku,“ uvedl samotný Filip Forman.

Zdá se tedy zřejmé, že jeho nejbližší budoucnost bude spojena se zelenobílým dresem pražských klokanů.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  On propadl?

  • Luky napsal:

   někde jsem četl, že minulý rok, takže teď opakuje 3. ročník a bude maturovat příští rok, takže proto zůstává, a myslím, že to je dobře, že nabídky (určitě zajímavé) zatím odmítl a udělá si nejdřív maturu, i když ve Švédsku se by se rozvíjel více.

 • Titul napsal:

  Tak aby se do toho Švédska podíval, jestli bude čekat na titul s Bohemkou

 • ADALBERT napsal:

  Bohemka mohla mít tituly, ale to by jí nemohli skončit/odejít nadějní junioři ročníků 94-99, kteří by dnes byli v nejlepším florbalovém věku: Kieler, Šárka, Cimbálek, Hoffer, Mandík, Kordoš, Tůma, Šimek, Bílek, Krebner, Juha, Muck, Kisugite…tohle všechno jsou hráči, kteří byli na mistrovství světa junorů v době, kdy hráli za Bohemku. Jasně, někteří šli za lepším, ale spousta z nich skončila (důvody různé). Škoda, tam už mohlo být titulů. Nějaký hráči končí u každýho týmu, ale u tý bohemky je to uplně volající.

  • Bez posil napsal:

   A proc se ty kluci nevrací? Ani Šimek (tatran) a teď prý ani Kisugite a Krebner (oba prý půjdou do bolky)

   • ADALBERT napsal:

    Tak když je jim jasný, že nebudou hrát víc než čtvrtfinále…navíc asi nedokážou zajistit ty podmínky. Mým cílem bylo spíš poukázat na Kielera, Šárku, Cimbálka a další, kteří prostě skončili, nebo šli hrát někam do pralesa. S nimi mohli hrát špičku ligy a to se najednou dělaj líp podmínky a hráči by se vraceli raději.

    • Petr 2 napsal:

     Kieler byl jak Rosický, výborný hráč, ale věčné zdravotní problémy, dnes hraje doma v Benešově. U Cimbálka to bylo naopak rychlé, ale také bylo důvodem definitivního konce zdraví.

     Jinak titul pro Bohemku za současné konstelace je utopie. Bedla je z jedné strany požehnáním a neocenitelným trenérem, z druhé strany deka a zátěž pro psychiku hráčů. Navíc, pokud bude experimentovat a prezentovat se pouze útočnou hrou, tak na vrchol nedosáhne. Do útoku hrají dobře, ale vzadu jim to úplně neladí, nemají tam správné somatotypy. Samostatnou kapitolou jsou brankáři, k těm je přistupováno jako k ostatním hráčům, bez přihlédnutí k jejich specifickému postavení a potřebám, výsledek je léta vidět. Od dob Cimbálka a Dana Mücka je to v brankovišti obstojné, ale bez potřebné nadstavby.

     • Petr 3 napsal:

      Přesně tak,ohledne brankářů stačí, co se teď děje kolem Michajloviče, lepšího gólmana mít nemohl a úplně ho utopil

     • Petr 2 napsal:

      Těžko říci bez interních informací co za tím je. Michajlovič v Otrokovicích odchytal skoro vše co mohl. Tuto taktiku Bedla v minulosti také využíval, kdy měl v kategorii jednoho brankáře a ten chytal skoro vše. Jenže Michajlovičovo stěhování do Prahy, změna práce a postupující věk jsou faktory, které mohly ovlivnit situaci, byť je jen má spekulace. Také to, že se muselo počítat s tím, že Hyršl a Zavřel nebudou pouze zahřívat lavičku. Takže výsledek, při vší úctě ke jmenovaným brankářům a jejich výkonům, je průměr. Navíc za obranou, která chybuje a nemá vhodné typy (předělání útočníků na obránce je znakem jejich nedostatku).

     • pavel napsal:

      Jak jste přišel na to, že Kieler hraje v Benešově? Nehraje nikde.

     • Petr 2 napsal:

      Oficiálně na hostování v Benešově, za který má odehrán dle statistiky jediný zápas. Nominálně na soupisce, reálně nehraje.

 • Expert01 napsal:

  Někde jsem se doslechl, že by se měl do Bohemky vracet Kuba Šárka. Jako fanoušek Bohemians bych z toho měl obrovskou radost. Vidět v akci opět tohoto střelce by mě snad opět přimělo chodit na každý zápas, jako tomu bylo dříve.
  Rovněž si také myslím, že s jeho příchodem a potenciálním příchodem Kisugiteho by Bohemka v kombinaci s první lajnou mladých v čele s Formanem mohla udělat konečně to semifinále .

  • Petr 4 napsal:

   Souhlas. Bohemka nutně potřebuje zpět takového střelce.

  • Petr 2 napsal:

   Jak jsem již psal, problém Bohemky není střílení branek, ale obrana. Kisugiteho si v obraně pamatuji, jeho bohorovnost stála před lety Bohemku některé vyřazovací zápasy s Bulldoky. V útoku byl mnohem lepší, efektivnější a nechyboval. Snad prošel od té doby proměnou v přístupu, aspoň doufám.

 • pavel napsal:

  Kdyby Bohemka měla lepší zázemí a kvalitní zdravotní péči, tak by tam možná bylo víc talentů a šikovných hráčů. Ale bohužel…

  • Petr 2 napsal:

   To je problém nastavení klubu (kdyby ty peníze za open-air dali do smysluplných věcí…). A bude hůř, Bedla už vše nestíhá, zejména mládež a Martin Forman je ve Švédsku. Na mládeži je to vidět, doby zlatých či stříbrných kategorií starších žáků, dorostenců a juniorů jsou pryč.

 • trener napsal:

  ono je to tak, že nestačí když nějaká „hvězdička“ si něco umane a hned to bude…nebude, protože dostat se na vrchol není záležitost jedné primadony, je to celá řada věcí, které navíc dlouhodobě musí klub plnit. bohemka kdyby se postavila na hlavu tak to prostě nedá z jednoduchého důvodu – nemá splněno, nemá odpracována a představy rádoby hvězdy na tom nic nemohou změnit

 • Petr 2 napsal:

  Tedy Vám ten Forman leží hluboko v žaludku.

  Titul s Bohemkou je za stávající situace utopie. Jedna věc jsou herní dispozice a podmínky, druhá věc je klub a jeho zázemí, struktura, systém práce a filozofie. Podnikatelský projekt postavený na velkém počtu dětí, bez adekvátní personální struktury, zázemí pro hráče, jejich regeneraci a řady dalších potřebností nezbytných pro sportovní rozvoj a nakonec ani bez vlastní vhodné haly, prostě titul nepřinese. A ať se to líbí nebo ne, Bedla vytváří sportovní nadstavbu a výsledky – zatím.

 • šácho napsal:

  jsem zvedavej jak se ukaže mladej Jarda Petrák co jde do Bohemky. To si myslim bude ješte lepší kauf než jeho starší bratr. Jen jsem zvedav jak zvladne hrát bez Petráně jeho dvojčete florbaloveho… jinak je to typologicky střelec

 • Pavel napsal:

  Nevím proč je Bedla označovaný jako jeden z top trenérů, podle mě není. On vždycky dojede na to, že „utaví“ v playoff hráče. Platí to pro Bohemku, platí to pro reprezentaci žen. Vždycky nastoupí 1 lajna, jde druhá, pak jde opět první, pak třetí atd.

  • Petr 2 napsal:

   To je známka toho, že má nedostatek kvalitních hráčů, tedy nevyrovnaný kádr a vše visí v zásadě jen na první pětici. Platí to pro oba týmy.

Napsat komentář

*