Mika Kohonen bude nově působit jako asistent trenéra ve Storvretě. Foto: Adam Troy, IBK Storvreta Mika Kohonen bude nově působit jako hlavní trenér ve Storvretě. Foto: Adam Troy, IBK Storvreta
21. 5. 2022 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Legendární Mika Kohonen je novým hlavním trenérem Storvrety. Neuvěřitelná pocta, říká

 Švédská Storvreta má nového hlavního trenéra. Po dvou a půl letech na pozici asistenta Oscara Lundina se trenérského kormidla chopila finská legenda Mika Kohonen, dosavadní hlavní kouč zůstane součástí trenérského štábu a bude se věnovat individuálnímu rozvoji hráčů.

Storvreta půjde do sezony se změněným kádrem, když za Zug bude nastupovat Robin Nilsberth, brankářskou jedničkou již také nebude Viktor Klinsten, který se nakonec rozhodl ukončit brankářskou kariéru.

A bude u toho také nový hlavní trenér Mika Kohonen. Finská legenda, která ve Švédsku dlouhodobě žije, čehož důkazem budiž také fakt, že jeho syn Gabriel byl povolán na kemp nově se tvořící švédské reprezentace juniorů.

Nyní po dvou a půl letech v pozici asistenta Oscara Lundina převezme tým jako hlavní trenér. „Být hlavním trenérem tohoto týmu je neuvěřitelná pocta,“ uvedl Kohonen v tiskovém prohlášení Storvrety. „S pokorou přijímám tento úkol. Společně vybudujeme něco, na co budeme hrdí a budeme tvrdě pracovat na tom, abychom toho docílili,“ slíbil.

Oscar Lundin, který před pár týdny přijal také roli hlavního trenéra švýcarské ženské reprezentace, prozradil zákulisí změny. „Je to něco, o čem jsme podrobně diskutovali už dlouho. Cítíme, že potřebujeme zvýšit důraz na individuální rozvoj a pro mě je to úkol, kterého se s nadšením uchopím. Vytvoříme jasnou strukturu toho, jak budeme sledovat rozvoj našich chlapců a výzvy, které je na této cestě čekají, k tomu nám pomůže také nová pozice analytika. Navíc si myslím, že pro Miku s jeho osobností je ideální čas na to, aby se stal hlavním trenérem,“ vysvětlil Oscar Lundin.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*