Lenka Novotná mění Vítkovice za finské SB-Pro. Foto: Florbal Vítkovice Lenka Novotná mění Vítkovice za finské SB-Pro. Foto: Florbal Vítkovice
23. 5. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Na zkušenou do Finska. Obránkyně Lenka Novotná mění Vítkovice za SB-Pro

 Obránkyně Lenka Novotná mění dres. Po necelých čtyřech letech ve Vítkovicích míří na své první zahraniční angažmá. Přesune se do finského SB-Pro, které v minulém ročníku zažilo ústup ze slávy. Pomoci k návratu na nejvyšší pozice má kromě nového realizačního týmu také dvojnásobná česká mistryně.

Finský tým SB-Pro Nurmijärvi není pro Češky neznámou destinací, sezonu 2015/2016 zde odehrály Denisa Ratajová s Hanou Sládečkovou, Ratajová se následně do týmu vrátila. Nyní na působení české dvojice naváže Novotná při svém prvním zahraničním angažmá.

V posledních dvou letech nastupovala ve finské nejvyšší soutěži útočnice a členka juniorské reprezentace Vlaďka Maděrová, ta by se ale podle informací Florbal.cz měla z celku EräViikingit vrátit do české nejvyšší soutěže.

„Odchod Lenky je určitou komplikací pro naše zadní řady, na druhou stranu řešíme varianty, jak jí nahradit a chceme se zaměřit na mladé ambiciózní hráčky,“ uvedl v tiskové zprávě Vítkovic Jiří Velecký.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FAP Agency (@fapagency)


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*