Matěj Jendrišák a Ondřej Němeček, spoluhráči v Linköpingu i v reprezentaci. Foto: Martin Flousek, Český florbal Matěj Jendrišák a Ondřej Němeček. Foto: Martin Flousek, Český florbal
24. 5. 2022 Reprezentace - Muži (2) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák oslavil návrat do reprezentace gólem. Češi v kvalifikaci porazili Slovinsko 7:0

Poklidná výhra, gól navrátilce a hattrick Matěje Havlase. Tak se dá shrnout vstup českého národního týmu do kvalifikačního turnaje v Itálii. Svěřenci nového kouče Jaroslava Berky porazili Slovinsko 7:0 a zadělali na postup. Ve zbylém programu je čeká ještě Španělsko a Itálie.

Matěj Jendrišák se do národního týmu vrátil po více než třech letech a už po necelých šesti minutách hry se mohl radovat. Po asistenci Petra Majera poslal Čechy do vedení. Ještě do konce třetiny se prosadili Filip Langer a Šimon Stránský a český tým si vytvořil bezpečné vedení.

I v nadcházejícím průběhu utkání, které se hrálo na třikrát 15 minut, se prosazovala hlavně elitní formace české reprezentace. Matěj Havlas nakonec stihl zkompletovat hattrick, dvěma asistencemi se prezentoval člen prvního útoku Šimon Stránský a dva body nasbíral také Filip Langer.

Ve středu Česko vyzve Španělsko a ve čtvrtek uzavře skupinu duelem s Itálií. Následně se pak ještě utká o umístění s týmem z paralelně hrané skupiny.

Kvalifikace o postup na MS:

Česko – Slovinsko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: 6. Jendrišák (Majer), 11. Langer (Vítovec), 14. Stránský (Němeček), 16. Havlas (Stránský), 23. Kreysa (Zouzal), 27. Havlas (Langer), 42. Havlas (Stránský).

Sestava Česka: Beneš – Němeček, Vítovec, Gruber, Hemerka, Hubálek, Besta – Havlas, Langer, Stránský – Pěnička, Zouzal, Kreysa – Majer, Jendrišák, Krbec. Trenér: Berka.