Reprezentantka Vanessa Rebecca Keprtová dala Mladé Boleslavi čtyři góly. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov Reprezentantka Vanessa Rebecca Keprtová dala Mladé Boleslavi čtyři góly. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov
3. 6. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (6) KOMENTÁŘŮ

Raketová kariéra pokračuje. Keprtová míří do Rönnby. Nabídka ze Švédska se neodmítá, říká

 Krátká ale rychlá kariéra chodovské univerzálky Vanessy Rebeccy Keprtové napíše další kapitolu. Devatenáctiletá florbalistka bude působit ve švédské nejvyšší soutěži, kde obleče dres Rönnby. O příchodu mladé florbalistky se ve Švédsku čile spekulovalo, zájem měl údajně také nováček soutěže z Kalmarsundu.

Dvě kompletní sezony odehrála Vanessa Rebecca Keprtová v A-týmu Chodova, nyní míří do Švédska. „Na Chodově jsem strávila tu nejdelší část svého florbalového života a dalo mi to asi nejvíce. Stihla jsem tu odehrát něco s klukama, což považuji za největší benefit celkově, přeci jen je to rozdílný florbal. S holkama jsem se od starších žákyň prodrala až do žen a byla to opravdu skvělá a zároveň velmi náročná cesta. Určitě jsem chtěla odcházet s titulem, a ne zase oplakávat stříbrnou medaili, což jsem zažila v několika kategoriích. Když se na to ale podívám s odstupem času, udělalo to ze mě člověka i hráčku, jakou jsem teď, o to větší motivaci do budoucna mám. Jak se říká, vše má svůj čas a já věřím, že i ten zlatý přijde. Celou svou etapu na Chodově považuji za skvělou a věřím, že ne zcela uzavřenou. Na druhou stranu nabídky ze Švédska nechodí každý den a rozhodně se neodmítají. Když jsem po juniorském MS jednu z nich dostala byla jsem strašně šťastná, byl to vždy můj dětský sen. Po ženském MS jsem si dokonce mohla vybrat, což mě moc potěšilo. Opravdu se těším, že si zahraji nejlepší ligu světa a budu mít možnost se zlepšovat vedle těch hráček, na které jsem dřív koukala v obýváku v telce. Věřím, že mi to přinese spoustu zkušeností, a to nejen po té florbalové stránce,“ uvedla na webu Chodova.

Rönnby skončilo v základní části minulého ročníku SSL na třetím místě a postoupilo přes Malmö do semifinále, ve kterém podlehlo Thorengruppenu. „Odchody, jako je ten Vanessin, jsou pro klub vždy dvousečné – na jedné straně víme, že ztrácíme výbornou hráčku a absolutní sportovkyni, na druhé straně míří jediným směrem, který i nám dává smysl. Vanessu jednoznačně označím za rozenou Chodovačku, byť dodnes vidím malou holku s culíky, hrající soutěž v elévech Nehvizdů proti Chodovu. Už tam jí štvala každá porážka, každá střela mimo a bylo to naposledy, co dávala góly Chodovu a ne za něj! Velmi rychle se naše cesty spojily, protože zosobňovala vše, čemu na Chodově věříme,“ uvedl sportovní manažer Ondřej Neuman s tím, že odchod Keprtové je domluven na dobu neurčitou.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Hubert napsal:

  To už vypadá na povídky S.K.Neumanna ty vzletné řeči při každém odchodu. Ani pan Krásný už na to se svými prupovídkami nedostačuje. Přitom je to strašně jednoduché, neměli co nabídnout.

 • kacerdonald napsal:

  Vanessa je hodně šikovná florbalistka, ale trochu se bojím, aby to nebylo brzo a neměla vysezenou třísku na zadní části těla. Pčipomíná mi to mladé hokejisty odchzející za každou cenu do NHL a upadnou v zapomnění.Rok,spíš dva bych počkal.

 • Pavel napsal:

  Dostala šanci a teď je to jen na ní

 • Fan 2 napsal:

  Vanesso hodně štěstí! Věřím, že se uplatníš daleko víc, než většina jiných hráček, které odešly do zahraničí. Máš na to!

 • henry napsal:

  Maš velkou perspektivu, ale hlavně to zvládnout mentálně,nebo jsi v listopadu doma

Napsat komentář

*