Veronika Kopecká a Karolína Stůjová mají reprezentační stopku. Foto: Český florbal Veronika Kopecká a Karolína Stůjová mají reprezentační stopku. Foto: Český florbal
15. 6. 2022 Reprezentace žen (16) KOMENTÁŘŮ

Kopecká se Stůjovou mají od Českého florbalu stopku v reprezentacích. Nešťastná situace, hodnotí šéfka Svobodová

 Český florbal zareagoval na video, které na sociální síti TikTok sdílela útočnice Tatranu Střešovice a členka širšího kádru reprezentace žen Veronika Kopecká, ve kterém společně s členkou juniorské reprezentace Karolínou Stůjovou tancují a Kopecká ukazuje, že u sebe má joint. Obě hráčky byly suspendovány z následujících reprezentačních akcí.

Nejprve interní disciplinární řízení v Tatranu Střešovice, teď také stopka v obou reprezentacích. Český florbal se rozhodl vyřadit obě hráčky z reprezentačních kádrů. Stůjová tak přijde o kemp reprezentace juniorek v Milevsku a dost možná také o účast na světovém šampionátu juniorek v polských Katowicích, který se uskuteční na přelomu srpna a září.

Veronika Kopecká se pak nebude moci zúčastnit příští reprezentační akce, v září čeká reprezentaci žen první herní akce pod novým vedením, rovněž v Polsku.

„Jsem velmi zklamaná. Součástí naší práce s hráči a hráčkami je kromě sportovní stránky i důraz na další aspekty, které jsou nedílnou součástí výkonu a role člena reprezentace. Patří mezi ně mimo jiné životospráva, kondice, mentální příprava i mediální záležitosti včetně chování na sociálních sítích,” uvedla ve vyjádření Českého florbalu šéfka úseku reprezentace a mezinárodního rozvoje Zuzana Svobodová.

„Celá situace je nešťastná. Jsme rádi, když reprezentační hráči a hráčky jsou vzory pro mladé florbalisty a florbalistky, avšak podobné chování není v žádném ohledu vhodným příkladem,” doplnila.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Repre napsal:

  A přitom by stačilo trochu zapřemýšlet a necpat každou kravinu hned na sociální sítě. Mohly si zahulit a mít klid.

 • sekora napsal:

  Hon na carodejnice. Nic vic! Pamatuji doby, kdy Suman hulil klidne a svobodne

  • Mimo napsal:

   Vždyť se přece neřeší, jestli opravdu hulily nebo ne apod. Řeší se ta veřejná prezentace na sociálních sítích, kterou neobhájíte a která jasně problematická je.

   Nejsou tak potrestané za „drogy“, ale za svojí pitomost 😀

   Reálně ať třeba šňupou koks s partou nadrbaných černochů kolem sebe, když to nikdo nevidí. Ale jakmile se u toho natočí, má to vliv na klub a repre, kteří se můžou rozhodnout, že se jim to nelíbí a rozloučit se s nimi.

   • Ramirez napsal:

    Konečně normální a smyslupný komentář, který přesně trefil celou podstatu.
    Palec nahoru !

 • dudacek napsal:

  Ona bude mít česká ženská reprezentace ještě v červnu soustředění na Kladně, tady taky někdo něco hulil.

 • Brno napsal:

  krása..mezitím na Valné Hromadě pan Kafka jasně ukázal prapodivné finanční toky v Ceský florbal..nikde ani čárka a místo toho rádoby kauzy holek, které vlastně nic neudělaly

  • Petr 2 napsal:

   Srovnáváte věci, které nelze srovnávat.

   V dotačním byznysu budou problémy vždy. To není omluva stavu, ale konstatování principu. Očekávat v tomto ohledu nějakou veřejnou informaci asi nelze.

   Pokud jde o děvčata, jejich potřeba exhibovat nevhodnou formou (a možná provokativně a s nadsázkou) své pocity ve veřejném prostoru se prostě neslučuje se statutem reprezentanta. Ať si o tom myslíte cokoli, má to své mantinely. Navíc distanc je dočasný a situace se postupně uklidní.

 • lJohn napsal:

  Ale no taaak..
  Huli 2/4 florbalistu..

 • Jerec napsal:

  Zbytečně ostrý trest. Stačilo jim soukromě „umýt hlavy“ a pohrozit, že příště už to bude mít následky. Tečka. Za týden by o tom nikdo nevěděl.
  Takhle se o tom píše i na idnesu a bude se to rozmazávat šumanvíjak dlouho, takže to dostane přesně tu publicitu, po které asi svaz netoužil.
  Byla to od nich samozřejmě pitomost, ale kdo někdy v tomhle telecím věku nějakou neudělal? Jak by řekl klasik: „Dyť to jsou ještě haranti…“

  • Petr 2 napsal:

   Věc řešil Tatran, následně unie. Protože šlo o reprezentantky, nešlo to řešit interně a potichu. Trest mají každá na jednu akci, takže ostrý rozhodně není. I jako varování pro ostatní. Věk v tomto nehraje roli, velké na pochopení následků jsou dost a za blbost se platí. To je škola života.

   • Jerec napsal:

    Ale jistě, že by to šlo, kdyby se chtělo. Vždyť ty holky jako reprezentantky nikdo nezná…

    • Petr 2 napsal:

     Zveřejnily to na veřejné sociální síti. Reakce tedy také musí být veřejná. A to, že zrovna patří k těm méně či vůbec ne/známým, na principu věci nic nemění, a nemělo by to být důvodem pro diferencovaný (v tomto případě více shovívavý) způsob posuzování. I proto, aby to příště vůbec nenastalo.

 • Tom napsal:

  Hračky mají v klubech jasná pravidla,jsou tedy asi seznámeny se všemi pravidly, která podepisují,toť logicky vše.

 • Adam napsal:

  A nemohlo to být CBD?! Které je teď hodně populární mezi sportovci?
  Spíš je mi holek líto..

Napsat komentář

*