Alžbeta Ďuríková míří do Kalmarsundu. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice Alžbeta Ďuríková míří do Kalmarsundu. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice
17. 7. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (7) KOMENTÁŘŮ

Ďuríková posílí nováčka z Kalmarsundu, bude první Slovenkou, která hrála ve všech TOP ligách

 Obránkyně slovenské reprezentace Alžbeta Ďuríková opouští podruhé v kariéře Vítkovice a míří do týmu nováčka švédské nejvyšší ženské soutěže z Kalmarsundu. O přestupu trojnásobné české mistryně informovaly oba kluby, stejně tak agentura FAP Agency, která hráčku zastupuje a pomohla v tomto letním období realizovat již několik zajímavých přesunů. Ďuríková se tak současně stane první Slovenkou, která si zahraje všechny čtyři elitní soutěže.

V neděli vešel ve známost velký přestup, slovenská reprezentační obránkyně Alžbeta Ďuríková podruhé v kariéře opouští Vítkovice a stává se novou posilou nováčka švédské nejvyšší soutěže z Kalmarsundu, jehož ženy se mezi švédskou smetánku vrací po pěti sezonách.

V týmu se potká například s jednou z nejlepších florbalistek na světě Moou Tschöp, v kádru je také talentovaná útočnice Mathilda Sjödin. Proti oběma si Vítkovice zahrály na domácím Champions Cupu v Ostravě, když v semifinále vyzvaly Täby, kde tehdy obě švédské florbalistky působily.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FAP Agency (@fapagency)

I příchodem Ďuríkové Kalmarsund ukazuje, že se s ním při návratu do nejvyšší soutěže bude muset počítat. Konečně, poslední superligová sezona skončila před fiaskem, kdy tým získal pouhé 4 body a ani jeden ze 26 zápasů nevyhrál.

„Je to pro mě hlavně výzva a změna, kterou jsem potřebovala. Jsem nadšená, ale také mám respekt, asi jako každý u takové výzvy. Dám do toho všechno, aby hrála a byla oporou týmu. Snad to vyjde a budeme se pohybovat na vyšších příčkách,“ uvedla na facebooku zastupující agentury.

Pro Alžbetu Ďuríkovou je Kalmarsund čtvrtým zahraničním působištěm a jako první Slovenka tak zkompletuje působení ve všech čtyřech elitních soutěžích. Její putování začalo ve švýcarském Burgdorfu a dvě angažmá ve Vítkovicích proložila ročním působením ve finském celku SC Classic.

Ve Vítkovicích získala tři české tituly a z ženské Extraligy má kompletní medailovou sbírku. K jednomu z titulů a ke stříbru na Champions Cupu 2019 dovedla Vítkovice jako kapitánka, o rok později získaly Vítkovice na


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ABC napsal:

  Co nějaké příchody? Odešla Ďuríková, Cholinská..Co vím, tak s Vítkovicemi trénuje sice talentovaná Hrobařová, ale posílit to chce trochu víc. Ty kleště mezi juniorkama a ženami stále jsou.

  • Tom napsal:

   Tak černý kůň bude Tatran. Nahoru půjde určitě i Olomouc. Chodov nemá kvalitu a FBC se rozloží zevnitř tím kolik nabírají naplavenin a odepisují vlastní holky co pomohly k titulu (sestava není nafukovací). Takže i Vítkovice po těch odchodech budou nadále ve hře.

   • Radim napsal:

    Tak herne Vitky ve hre budou urcite, jen z meho pohledu jim bude chybet golmanka ktera v dulezitych momentech chytineco navic. Bohuzel tam maji velke minus oproti ostatnim celkum.

   • ok napsal:

    Tak Kotzurová po roce návrat ze Švédska domů, to nebude naplavenina. A jinak je to pouze Feiková, ještě juniorka. Dvě. DVĚ 🤣🤣🤣 Ale fakta jsou pro někoho nepodstatná.

    • Ok napsal:

     Co Prusková, co některé návraty po zranění? Škopková,Bínová, Středulová. Navíc další slovenky co přijdou.

  • Pan M. napsal:

   Pane ABC, jak to myslíte, co nějaké příchody… – návraty Michaely Šponiarové a Zuzanny Krzywak + nová Švédka Sara Avonds Vám nestačí? Nebo jen nejste dostatečně informovaným fanouškem? 😀

   • ABC napsal:

    Budete se divit, ale nestačí.
    Viz Maděrová, která jde do Olomouce. Protože jestli se ve Vítkovicích bude zároveň spoléhat na pomalou Liberdovou a Hyršovou, tak nevím, nevím. To mi přijde víc nabouchaný tým FBC nebo Olomouce, protože si udrží jádro, ale snad mě třeba Sara příjemně překvapí a spoléhám na Saru S. s Huskou, škoda Cholči.

Napsat komentář

*