Muži Tatranu porazili na Czech Open 2022 Zug poměrem 6:0 Foto: Tatran Střešovice Muži Tatranu porazili na Czech Open 2022 Zug poměrem 6:0 Foto: Tatran Střešovice
11. 8. 2022 Czech Open (2) KOMENTÁŘŮ

PRVNÍ DEN CO: Tři výhry pro Tatran, Vítkovice daly Spartě osm branek, Klokanky zválcovaly Kloten

 (AKTUALIZUJEME) V Praze se ve čtvrtek rozehrál jubilejní 30. ročník prestižního turnaje Czech Open. Jeho úvod přinesl dva zajímavé výsledky pro české týmy: Vítkovice porazily v mužské elitě Spartu 8:3, Tatran Střešovice si pak připsal cenný skalp švýcarského Zugu, který porazil 3:1. Pro Tatran se vůbec jedná o vydařený vstup do turnaje, jehož je spolupořadatelem: muži si totiž v Elitě poradili rovněž se Zugem, Tatranky pak navázaly výhrou nad RIG Umeå. V mužské elitě vyhrály také týmy Pixba a Falunu, jehož ženy ve šlágru porazily FBC Ostrava. Florbalistky Bohemians sivysoko poradily s Klotenem poměrem 7:1.

Úvodní souboj v mužské elitě vyzněl jednoznačně pro Vítkovice, které v utkání ani jednou neprohrávaly, a také díky hattricku Rostislava Gatnara zvítězily 8:3. Soutěžní premiéra za Spartu tak nevyšla Jiřímu Curneymu, který v zápase nebodoval.

Stejně jako Vítkovice, také ženy Tatranu v utkání proti Zugu United ani vteřinu neprohrávaly. V Řepích se dostaly do vedení díky brankám Stůjové se Seemannovou a už jej nepustily. Za švýcarský tým se prosadila pouze Denisa Ratajová, Tatran nakonec zvítězil 4:1 po dalších gólech Radky Korbelářové a opět Seemannové. Ve svém druhém čtvrtečním vystoupení si navíc Tatranky poradily s tradičním účastníkem ženské elity, celkem RIG Umeå IBF, tentokráte poměrem 4:1.

Na úspěchy Tatranek navázali také muži Tatranu Střešovice, kteří si poradili rovněž se Zugem. Vyhráli 6:0, hattrick zaznamenal Jonáš Kreysa a Tatran je současně prvním mužským elitním týmem, který neinkasoval.

V očekávaném souboji dopoledního programu se ženy Vítkovic postavily Pixbu. Zápas splnil očekávání, Vítkovice vydržely ve velmi kvalitním tempu zhruba 30 minut, následně ale několikrát inkasovaly a odešly poraženy poměrem 2:7.

Večerní program nabídl hned tři vrcholy: nejprve se utkali muži Pixba s Ersigenem a utkání skončilo jednoznačnou výhrou Pixba poměrem 9:2. Ženy Falunu následně ve šlágru večerního programu ženského elity změřily síly s FBC Ostrava a porazily jej 9:3. Muži Falunu si na úvod turnaje následně poradily s finskou Erou 5:1.

Parádní vstup do turnaje zaznamenaly také ženy Bohemians, které porazily Jets poměrem 7:1. Nedaří se ani Zugu, který prohrál oba zápasy a navíc zřejmě přišel o obránkyni Kamilu Paloncyovou, která nedohrála večerní zápas se zraněním v dolní polovině těla.

Čtvrteční výsledky mužské elity

Sparta – Vítkovice 3:8
Tatran – Zug 6:0
Pixbo – Ersigen 9:2
EV – Falun 1:5

Čtvrteční výsledky ženské elity

Loisto – Helsink United 2:0
Tatran – Zug 4:1
Loisto – K-D Jets 2:6
Pixbo – Vítkovice 7:2
Tatran – Umeå 4:2
Helsinki United – FBC Ostrava 4:7
Bohemians – K-D Jets 7:1
Vítkovice – Umeå 3:3
FBC Ostrava – Falun 3:9
EV – Zug 7:3


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • flrbl napsal:

    Ty Vary hodně zoufalé. To bude zase ostuda. Tři body za sezonu a sešup dolů

    • Aka napsal:

      Tak zase odpoledne to bylo celkem solidní a Start je na Czechu pořádně najetej, když smazl Vary, BA i Pardubice. Budou to mít těžký, ale nedělal bych závěry po prvních třech zápasech

Napsat komentář

*