Tatran slaví vítězství v mužské elitní kategorii na Czech Open 2022. Foto: Matyáš Klápa, Floorball in Prague Tatran slaví vítězství v mužské elitní kategorii na Czech Open 2022. Foto: Matyáš Klápa, Floorball in Prague
14. 8. 2022 Czech Open (5) KOMENTÁŘŮ

CZECH OPEN 2022: Tatranská jízda končí zlatem! Ve finále zdolal Pixbo poměrem 7:2

Krasojízda domácího a pořadatelského Tatranu Střešovice končí v mužské elitě zlatými medailemi. Ve finálovém utkání na Podvinném mlýně, které nabídlo doslova přehršel emocí, přehrál Tatran švédské Pixbo poměrem 7:2.

První překvapení přišlo již při rozcvičce na utkání, jako náhradního gólmana by totiž Pixbo v případě nouze použilo švýcarskou brankářku Laru Heini, která několik minut předtím vychytala Pixbu zlato ze ženské elity.

Jenže k tomu mužskému mělo Pixbo hodně daleko. Upřímně, Tatran byl po celý zápas lepším týmem, což začínalo u brankáře Tomáše Jurca, který opět předvedl výkon podobný těm, kterými deptal soupeře na světovém šampionátu juniorů v Brně.

Skóre otevřel v osmnácté minutě Muhlfait, který umístil přesnou ránu. Ve druhé třetině se prosadili Němeček s Havlasem, utkání se také trochu zvrhlo v přehlídku hodně ostrých soubojů a slovních potyček, do které ale rozhodčí sympaticky nezasáhli vyššími tresty a obecně vyloučeními, ačkoliv by očividně mnohokrát mohli.

Utkání tak dospělo až do třetí třetiny, ve které padlo celkem šest branek. Čtyřikrát se prosadil Tatran, když Muhlfait a Němeček zareagovali na branku Nestorssona, na další branku Lindha odpověděli Šimek s Kreysou.

Tatran tak zvítězil 7:2 a symbolicky ovládl 30. ročník turnaje Czech Open.

Tatran Střešovice – Pixbo Wallenstam 7:2