Reprezentace juniorek na MS v Katowicích. Foto: Karolina Sommer, IFF Reprezentace juniorek na MS v Katowicích. Foto: Karolina Sommer, IFF
3. 9. 2022 Reprezentace juniorek (2) KOMENTÁŘŮ

FINÁLE PRO JUNIORKY! Češky porazily Švýcarky 5:4 a budou hrát o zlato

 Mise splněna! Česká reprezentace juniorek při svém třetím vystoupení na světovém šampionátu pod vedením realizačního týmu hlavního trenéra Tomáše Martiníka prolomila semifinálové prokletí a v Katowicích si v neděli zahraje o zlaté medaile. V semifinále juniorky porazily Švýcarsko poměrem 5:4 po nájezdech.

Papírové předpoklady v Katowicích neplatily a tak, ačkoliv juniorky v základní skupině prohrály duel se Švédskem, o finálovou místenku si v sobotu po obědě zahrály proti Švýcarsku, které předtím ve skupinovém duelu senzačně otočilo zápas s Finskem ze stavu 0:2 na konečných 9:2. Za zmínku stojí, že na 9 branek potřebovaly Švýcarky pouhých 16 střel.

V semifinále ale Češky potvrdily roli favorita a zvítězily poměrem 5:4 po nájezdech, které proměnily Maroszová s Lechnerovou. Finálového soupeře určí zápas mezi Finskem a Švédskem, který začíná v 16.00 hodin. Současně se bude jednat o první finálovou účast pro český ženský florbal na světovém šampionátu.

Česko – Švýcarsko 5:4pn.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*