Češi zapisují druhou výhru na turnaji EuroFloorball Tour ve Švýcarsku. Foto: Claudio Schwarz, Unihockey-fotos.ch Češi zapisují druhou výhru na turnaji EuroFloorball Tour ve Švýcarsku. Foto: Claudio Schwarz, Unihockey-fotos.ch
3. 9. 2022 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

Druhá výhra pro muže, po nájezdech mají skalp Finska, Švédové prohráli se Švýcary

Mužská reprezentace zapsala na turnaji série EuroFloorball Tour druhou výhru. Poměrem 5:4 po nájezdech totiž porazila výběr Finska. Češi v utkání ani jednou neprohrávali, navíc ve druhém sobotním duelu porazili domácí Švýcaři Švédy, takže Češi mají otevřenou cestu k vítězství v turnaji.

Češi v sobotním zápase ani jednou neprohrávali, skóre otevřel v sedmé minutě Havlas a na další zásah se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se prosadil Marek Beneš, za 23 sekund ale snížil Tykkyläinen.

Na začátku třetí třetiny srovnal Sikkinen, ale po čtyřech minutách vrátil vedení českému týmu Filip Forman. Na to opět zareagoval Sikkinen, aby vzápětí v 57. minutě skóroval Rýpar. Do prodloužení ale duel poslal Salin.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Na české straně proměnili všichni tři střelci: Delong, Rýpar a Marek Beneš, za Finy se trefil pouze Kailiala.

Vzhledem k tomu, že ve druhém sobotním utkání porazili domácí Švýcaři Švédy, otevřela se pro český tým cesta k vítězství v celém turnaji, který zakončí nedělní souboj právě s domácím výběrem.

VÝSLEDEK EURO FLOORBALL TOUR 2022:

Česko – Finsko 5:4 (1:0, 1:1, 2:3) po sam. náj.

Branky: 7. Havlas, 31. M. Beneš, 45. F. Forman, 57. Rýpar z trestného střílení, rozhodující sam. nájezd Rýpar – 31. Tykkyläinen, 41. Sikkinen, 46. Sikkinen, 58. Salin.

Sestava Česka: Martin Beneš (Bauer) – Němeček, Hemerka, Hubálek, Kisugite, Gruber, Zouzal, Besta – Havlas, Langer, Marek Beneš – Rýpar, Forman, Delong – Ondrušek, Šindler, Tokoš – Krbec, Jendrišák.