Reprezentace žen nastoupila poprvé pod novým vedením Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch Reprezentace žen nastoupila poprvé pod novým vedením Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch
4. 9. 2022 Reprezentace žen (3) KOMENTÁŘŮ

Nová éra reprezentace žen začala výhrou a porážkou se Švýcarskem

Reprezentace žen má za sebou úvodní dva zápasy pod vedením nového realizačního týmu hlavního trenéra Lukáše Procházky. Ve švýcarském St. Gallenu se dvakrát představila proti domácí reprezentaci a souboj dvou tradičních soupeřů skončil vlastně smírně: jednou výhrou a jednou porážkou.

Nové realizační týmy debutovaly na obou stranách, na české straně nahradil Saschu Rhynera v pozici hlavního trenéra Lukáš Procházka, u Švýcarek pak skončil Rolf Kern, který se přesunul k mužům a na jeho místo přišel švédský kouč Oscar Lundin.

Do prvního zápasu Češky výborně vstoupily, v polovině základní hrací doby vedly 4:1, a to ještě Jiráková neproměnila trestné střílení. Čtyřgólové vedení Češky udržovaly, na branku Gerig totiž dokázala odpovědět Řepková, pět minut před koncem pak uzavřela skóre zápasu, ve kterém dvakrát skórovaly Elišky Trojánková s Krupnovou na 6:3 pro české barvy Hanimann.

Vstup se Češkám povedl i do druhého střetnutí, tentokráte v patnácté minutě Jiráková skórovala a vstřelila gól na 3:1, když využila přesilovou hru. Švýcarky ale postupně zápas otočily a v jeho polovině již vedly 4:3, situace se pro české barvy navíc ještě více zkomplikovala, když Rüttimann skórovala při vlastním oslabení.

Ve třetí třetině pak oba týmy využily přesilové hry: nejprve se za Švýcarsko prosadila Metzger, za Češky snížila na konečných 4:6 Krupnová.

Debut v reprezentačním brankovišti si připsala gólmanka Veronika Tomšová.

Výsledky české reprezentace žen v přípravných utkáních:

Švýcarsko – Česko 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky: 17. Hanimann, 35. Gerig, 55. Hanimann – 4. Suchá, 29. Trojánková, 29. Krupnová, 31. Krupnová, 33. Trojánková, 41. Řepková.

Česko: Christianová – Havlíčková, Jiráková, Beránková, Štolbová, Plášková, Staňková, Balková – Řepková, Keprtová, Trojánková – Chudá, Suchá, Krupnová – Mlejnková, Želízková, Bačová. Hlavní trenér: Lukáš Procházka.

Česko – Švýcarsko 4:6 (3:2, 0:3, 1:1)
5. Bačová, 9. Plášková, 15. Jiráková, 60. Krupnová – 12. Ediz, 18. Gerig, 27. Bertini, 32. Rensch, 37. Rüttimänn, 50. Metzger.

Česko: Tomšová – Balková, Jiráková, Beránková, Plášková, Havlíčková, Staňková, Štolbová – Chudá, Suchá, Krupnová – Řepková, Keprtová, Trojánková – Mlejnková, Želízková, Bačová. Hlavní trenér: Lukáš Procházka.