Šimon Hronek je jednou z nových posil Boemians. Foto: FbŠ Bohemians Šimon Hronek je jednou z nových posil Boemians. Foto: FbŠ Bohemians
13. 9. 2022 1. liga (4) KOMENTÁŘŮ

Trest: Klokan Hronek bude stát šest týdnů, pyká za úder do rozkroku soupeře v prvoligovém derby

 Tohle se nepovedlo. Útočník Bohemians Šimon Hronek, který má vyřízené střídavé starty do Bohemians, obdržel od disciplinární komise trest na šest týdnů poté, co v prvoligovém derby udeřil soupeře Miroslava Kladiva florbalovou holí do rozkroku. V samotném utkání potrestán nebyl.

K události došlo v průběhu třetí třetiny, za své počínání Hronek potrestán přímo v utkání nebyl. „DK po prostudování písemných vyjádření rozhodčích, delegáta, hráčů Šimona Hronka a Miroslava Kladiva, oddílů Bulldogs Brno a FbŠ Hattrick Brno a zhlédnutí videozáznamu z utkání dospěla k závěru, že v průběhu třetí třetiny po souboji o míč udeřil Šimon Hronek soupeře Miroslava Kladiva úmyslně florbalkou do rozkroku,“ píše se v odůvodnění rozhodnutí.

Hronkovi nepomohlo, že úder byl vedený vědomě. „DK z doložených výpovědí chápe, že utkání bylo hráno ve velké intenzitě a s velkou dávkou důrazu na obou stranách, a že Šimon Hronek byl v průběhu třetí třetiny frustrován právě z této tvrdé hry, stejně jako ze svého ne zcela povedeného výkonu, jak sám v průběhu jednání před DK uvedl. Nicméně, DK má za to, že není možné dávat průchod své frustraci takto surovým úderem florbalkou do rozkroku soupeře. Hráč musí při utkání své emoce zvládat, a i v tvrdém utkání musí být připraven vést souboje v rámci pravidel florbalu. Právě fakt, že úder florbalkou byl Šimonem Hronkem veden zcela vědomě, zezadu, značnou intenzitou a do zvlášť citlivých míst soupeře, považuje DK za přitěžující okolnost v souladu s bodem 5.3. DŘ,“ citujeme rozhodnutí Disciplinární komise.

Po utkání se Šimon Hronek Kladivovi omluvil na sociální síti, nicméně takový způsob byl shledán jako zcela nedostatečný.

Devatenáctiletý florbalista byl potrestán zákazem činnosti na 6 týdnů od 7. září. To znamená, že na svůj superligový debut v Bohemians si bude podle aktuálního rozpisu muset počkat minimálně do 23. října, kdy Bohemians hostí BLACK ANGELS. Trest Hronkovi vyprší o pět dnů dříve.

Zmíněný zápas 1. kola 1. ligy mužů pak skončil výhrou Hattricku 5:4, Hronek si v něm připsal jednu asistenci.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Dotaz napsal:

  Jak se správně omlouvá? Ví to někdo? SMS je dostatečná?
  Telegram již poslat nejde, Česká pošta než doručí dopis, tak už je zasedání DK…
  Prosím poraďte

  • Vodič napsal:

   Jednalo se o městské derby, takže předpokládám, že kontakt bylo možno sehnat. Pak bych viděl minimálně telefonát nebo osobní kontakt. Za mne za tento zákrok trest správný, spíše nízký. Mám osobní zkušenost s naprosto nesportovním chováním, zraněním a následné nulové reakci. Spíše záporné po vyléčení. Takže ať si trest odpyká a trochu si sáhne do svědomí.

   • anobrno napsal:

    co si tak čtu, tak nikdo nerozporuje trest pro Hronka, ale nedostatečnou omluvu.. taky by mě zajímalo, co je dostatečná omluva..kdyby DK dala stejný trest a napsala, že se Hronek omluvil na sociální síti, tak mi to připadá logické…ale proč hodnotit, zda je omluva dostatečná..

    • Petr 2 napsal:

     Tak asi stačilo počkat po konci zápasu, až půjde soupeř do šatny, nebo pak před halou. Osobní omluvu nic nenahradí, posílat to přes síť je hezké, ale zástupné a až jako poslední možnost.
     Ale souhlasím s tím, že řešit způsob omluvy disciplinární komisí je poněkud navíc a zbytečné, stejně o výši trestu rozhodl způsob, intenzita a nebezpečnost zákroku.

Napsat komentář

*