Vojtěch Klápa (89) zapsal proti Lípě šest gólů. Foto: Pavel Doubek, TJ Sokol Královské Vinohardy Vojtěch Klápa (89) zapsal proti Lípě šest gólů. Foto: Pavel Doubek, Královské Vinohardy
17. 9. 2022 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Black Angels, Vinohrady a ostravské FBC berou první výhry, Klápa zapsal za SKV šest branek

Čtyřmi zápasy v pátek pokračovala Livesport Superliga mužů. Celky Black Angels, Královských Vinohrad a FBC Ostrava berou první výhry, nováček z Varů naopak po úvodní výhře nad Pardubicemi podlehl Vítkovicím poměrem 2:10. Šesti brankami se blýsknul útočník Vinohrad Vojtěch Klápa.

1. SC Vítkovice – FB Hurrican Karlovy Vary 10:2

Do Vítkovic přijel ambiciózní nováček z Karlových Varů a narazil. Vůbec se mu totiž nepovedla první třetina, až v následujících čtyřiceti minutách ukázal svůj superligový potenciál. Jenže to už prohrával 4:0 a více, nakonec na Dubině prohrál 2:10. Čtyřmi góly se blýsknul Rostislav Gattnar, v brance Varů naopak zářil Jan Eckhardt, který si připsal 23 úspěšných zákroků.

PANTHERS OTROKOVICE – FBC Ostrava 6:7 po prodl.

FBC přijelo do Otrokovic odčinit domácí lapsus s Českou Lípou a po první třetině to nevypadalo vůbec dobře: Otrokovice vyhrály 3:0 a zdálo se, že míří za vítězstvím. Nicméně od druhé třetiny se FBC zkonsolidovalo a dokázalo zápas otočit, ve 43. minutě poprvé vedlo. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, které rozhodl Šimon Kuczera za asistence gólmana Bindera. Čtyři body zapsala posila FBC Marek Bräuer.

FLORBAL CHODOV – BLACK ANGELS 4:5

Pražské derby skončilo výhrou BLACK ANGELS. Vítězové v utkání ani jednou neprohrávali, když zahájili své tažení brankami Matouše Buriana a Radka Hanáka. Chodov dokázal v zápase celkem třikrát vyrovnat, nakonec ovšem rozhodla branka Matěje Bočka. ANGELS tak zapsali první body v sezoně, naopak Chodov ještě své bodové konto neotevřel.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 8:6

Česká Lípa nenavázala na úvodní výhru na půdě ostravského FBC. Velké představení rozjel Vojtěch Klápa, který zapsal celkem šest branek, především díky němu tak skóre vystoupalo až na 6:1 pro domácí Vinohrady. Lípa se ovšem sympaticky nevzdala a 9 sekund před koncem základní části se dostala na dostřel, ovšem poslední slovo měl Tomáš Gärtner. Po červené kartě nedohrál zápas Tadeáš Melíšek.

Výsledky 2. kola Livesport Superligy:

Panthers Otrokovice – FBC Ostrava 6:7 (3:0, 0:3, 3:3 – 0:1) po prodl.
Branky: 12. Kostka (Hrabal), 16. Gašparík (TS), 20. Nehila (Vykopal), 44. Vykopal (Sovják), 52. Gašparík (Sovják), 57. Kelemen (Gašparík) – 22. Bräuer (Chatrný), 24. Pešat (Bräuer), 29. Friedel (Choma), 43. Pešat (Kuczera), 47. Bräuer (Pešat), 50. Gál (Pobořil), 64. Kuczera (Binder).

1. SC Vítkovice – FB Hurrican Karlovy Vary 10:2 (4:0, 3:2, 3:0)
Branky: 2. Matejčík, 5. R. Gattnar (Matejčík), 7. R. Gattnar (Delong), 11. R. Gattnar (Šebesta), 24. Delong (Pažák), 28. Šebesta (Delong), 32. Jankovský (Palčinský), 43. Fukala (Jankovský), 48. R. Gattnar (Matejčík), 56. Hatala (Fukala) – 26. Zeman (Velc), 35. M. Klápa (Strachota).

Florbal Chodov – Black Angels 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)
Branky: 25. Netrefa (M. Šmíd), 31. Vávra (J. Bauer), 39. Vávra (Votava), 53. Komárek (Dufek) – 5. M. Burian (Čáslava), 12. R. Hanák (V. Novotný), 35. Renčín (Ludvík), 43. Čáslava (M. Burian), 60. M. Boček (Obuškevič).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 8:6 (2:0, 2:1, 4:5)
Branky: 7. V. Klápa (Pergler), 13. Švejda (Ja. Procházka), 26. V. Klápa (Pergler), 40. V. Klápa (TS), 46. V. Klápa (Pergler), 48. V. Klápa (Hartman), 53. V. Klápa (Máca), 60. T. Gärtner (Ja. Procházka) – 24. Staněk (Tichý), 50. Tichý (Slaný), 57. Slaný (Krajcigr), 58. Slaný (Tichý), 60. Vavruška (Ekl), 60. Ekl (Krajcigr). ČK: 58. Melíšek (SKV).