Adam Palčinský v souboji s Jakubem Kolstrunkem. Foto: Floorball in Prague Adam Palčinský v souboji s Jakubem Kolstrunkem. Foto: Floorball in Prague
19. 9. 2022 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Televizní duel pro Vítkovice, Spartě nastřílely devět gólů a dotáhly se na Tatran

Tradiční pondělní televizní duel se tentokráte stal kořistí florbalistů Vítkovic. Ti totiž v UNYP Aréně porazili Spartu poměrem 9:2, když hattrick zapsal Adam Delong a dvě branky Adam Palčinský. Sparta tak poprvé v sezoně vyšla bodově bez zisku, naopak Vítkovice jsou spolu s Tatranem a Bohemians zatím stoprocentní.

Utkání bylo od první třetiny velmi aktivní, Vítkovice byly prakticky po celý zápas ve větší kontrole míčku. Skóre otevřel ve 12. minutě Besta, což byl jediný zásah v první třetině.

Na začátku druhé třetiny srovnal Juha, jenže branka hráče, který prožil léto v Americe, byla ze strany Sparty na dlouho tím posledním. Vítkovice totiž byly aktivní a jejich vedení postupně narostlo až na 6:1, přičemž na svůj rychlý hattrick založil Delong.

Sparta vyzkoušela delší časový úsek bez brankáře, čehož využil umístěnou ranou Křenek. Jenže Vítkovice také do konce utkání ještě třikrát skórovaly a zpět do Ostravy tak odváží tři body za výhru 9:2.

„Trenéři na nás mladé dost sází, jsme od toho, abychom týmu pomohli, což doufám, že plníme a půjde to tak dál. Zápasy na Spartě bývají těžké, ale dnes se zápas všem povedl, takže může být jenom kladné hodnocení,“ uvedl v přenosu České televize Adam Palčinský, autor dvou vítkovických branek.

Výsledek dohrávky 3. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 2:9 (0:1, 1:2, 1:6)
Branky: 22. Juha (Košir), 53. Křenek (Curney) – 12. Besta (R. Gattnar), 26. Palčinský, 29. Zubek (M. Gattnar), 44. Matejčík (Sidunov), 49. Palčinský (Jankovský), 52. Delong (TS), 54. Jankovský (Hatala), 55. Delong, 60. Delong.