Nikol Pekárková (vlevo) s Lucií Řezáčovou válí v dresu Zollbrücku. Foto: Fabrice Duc, Swiss Unihockey Nikol Pekárková (vlevo) s Lucií Řezáčovou válí v dresu Zollbrücku. Foto: Fabrice Duc, Swiss Unihockey
20. 9. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

LEGIONÁŘKY: Remešová má nulu. Řepková zase dva hattricky. Řezáčová válí

 Novou pravidelnou sekcí na Florbal.cz budou Legionářky. Budeme v ní mapovat působení českých florbalistek v zahraničních soutěžích. Povedený debut za Täby má za sebou dvojice Eliška Chudá – Karolína Suchá, která pomohla k výhře Täby 9:0. Naopak Zug se zatím trápí a po dvou kolech má jediný bod. To Martina Řepková má střeleckou formu, ve dvou utkáních zapsala dva hattricky.

Švédsko

Úspěšný vstup do sezony má za sebou Täby. To si v prvním utkání poradil s nováčkem soutěže Åkersbergou poměrem 9:0. Brankářka Lenka Remešová, která k sobě získala v létě konkurenci v podobě juniorské mistryně světa Sary Wallberg, si tak připsala čisté konto. Česká dvojice Eliška Chudá – Karolína Suchá nastoupila společně ve druhé formaci a zapsala si sedmou branku, kterou vstřelila Chudá, Suchá ještě asistovala také u otevírací branky sezony a zápasu další mistryni světa Dynefalk.

První české derby mezi Nelou Jirákovou na straně Endre a Terezou Urbánkovou na straně Malmö skončilo výhrou domácího Endre 6:5. Jiráková při svém debutu nastoupila v první formaci a zapsala si asistenci u třetí branky. Kristýna Lechnerová do utkání z plánovaných osobních důvodů nenastoupla a debut by si tak měla připsat ve druhém kole proti Siriusu.

Úspěšný debut prožila také Vanessa Rebecca Keprtová, která s Rönnby porazila nepříjemně hrající Lund 6:3. Sama si pak připsala asistenci u vítězné branky na 4:3 Sofie Mittentag.

V repríze finále elitní kategorie žen z Czech Open 2022 si Pixbo poradilo na jeho hřišti s Falunem poměrem 7:2. Eliška Krupnová vstřelila čtvrtý gól svého týmu a přidala asistenci.

Švýcarsko

Ve Švýcarsku jsou odehrána již dvě kola základní části. Před sezonou posilující Zug se zatím příliš nenastartoval a ze dvou zápasů vytěžil jediný bod, ve druhém kole prohrál 6:5 po prodloužení s Burgdorfem, v prvním kole podlehl Zollbrücku 5:10. Utkání 1. kola se podařilo Ivaně Šupákové, která zapsala dvě branky a jednu asistenci. Denisa Ratajová pak za dva zápasy dala tři branky a na další dvě nahrála. Ještě lépe na tom ve vzájemném utkání byla útočnice Zollbrücku Lucie Řezáčová se zápisem 2+2, gól a asistence šly také na konto Nikol Pekárkové.

Tři body mají na kontě Red Ants Hany Koníčkové. Té se povedlo vstřelit proti Burgdorfu úvodní gól svého týmu v sezoně, také díky ještě jedné asistenci pak Mravenčice zvítězily 8:3. Stejným výsledkem následně podlehly ve druhém kole Oberlandu, který je zatím pod vedením Ely Piotrowske stoprocentní.

Stoprocentní je také Kloten-Dietlikon Jets, který získal výhry nad FB Riders v poměru 10:3 a 8:5 porazil Zollbrück. Veronika Kopecká nebodovala, Lucie Řezáčová vstřelila jednu branku.

České kvarteto Hana Poláková – Veronika Loudová – Anna Bachratá – Viktorie Martináková zatím na první body s FB Riders čeká. Kromě zmíněné porážky od Jets totiž Riders prohrály také s Churem, kdy výhru 4:1 vystřílela hattrickem Martina Řepková.

Hattrick zapsala už druhý v řadě, protože v úvodním kole sestřelila třemi góly Laupen, Chur tehdy bral dva body za výhru 6:5 v prodloužení. Gól a asistenci si při debutu připsala také Eliška Trojánková. Za Laupen pak vstřelila dva góly Hanka Lacková, další dva zásahy a dvě asistence přidala u výhry nad St. Gallenem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Švajc napsal:

    Dostane Pekárková šanci v repre ? Vloni se jí dařilo a letos na to navazuje, možná lepší než Bálková a Štolbová z Chodova.

Napsat komentář

*