Tadeáš Chroust po výhře nad Otrokovicemi. Foto: Florbal Mladá Boleslav Tadeáš Chroust po výhře nad Otrokovicemi. Foto: Florbal Mladá Boleslav
25. 9. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Tatran, Bohemka, Vítkovice i Boleslav nadělovaly. Dohromady nastřílely soupeřům 61 gólů

4. kolo nejvyšší české florbalové soutěže se neslo ve znamení předčasných Vánoc. Lídři tabulky své pozice velmi suverénně obhájili a dvouciferná čísla ve výsledcích se o víkendu stala až normálem.

Panthers Otrokovice – Florbal Mladá Boleslav 1:12

Mladoboleslavští v sobotu přijeli do Otrokovic a zápas začal nejprve vyrovnaně. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:2. Ve druhé třetině se ovšem spustil gólový kulomet Středočechů a hosté odskočili na brankový poměr 1:7. Třetí třetina se hrála už jenom dle tempa Florbalu Mladá Boleslav. Po další několika gólové náloži nakonec utkání skončilo 1:12 pro Boleslav.

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2

Zatím nejméně gólové utkání 4. kola proběhlo v Ostravě, kam přijely pražské Vinohrady. Právě Pražané se v utkání ujali vedení, když se trefil Zbyněk Stuchlík. Do konce třetiny ovšem domácí skóre otočili na 2:1. Ve druhé a třetí třetině dále dominovala hlavně domácí Ostrava, a tak i po snižujícím gólu Vinohrad v závěru utkání nakonec Slezané utkání zvládli poměrem 5:2.

FbŠ Bohemians – SOKOLI Pardubice 13:9

Velmi gólový a vyrovnaný souboj nám nabídli Bohemians a Pardubice. V utkání se oba týmy přetahovaly o vedení a šťastnější byli nakonec Bohemians, kteří ovládli hlavně třetí třetinu utkání. V utkání padly 3 hattricky a nejvíce bodů nasbíral mladý talent Bohemians Filip Forman, konkrétně jeden gól a 4 asistence.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Liberec 19:4

Opravdovou gólovou nálož připravily pro Liberec Vítkovice. Po první třetině na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:1 pro domácí a to rozhodně nebylo vše co utkání nabídlo. 3 hattricky Delonga, Matejčíka a Gattnara jasně poukazují na to, kdo v utkání dominoval. Zápas nakonec skončil drtivě 19:4 pro domácí 1. SC Vítkovice.

Tatran Střešovice – FB Hurrican Karlovy Vary 17:6

Poslední utkání víkendového 4. kola se hrálo v Praze kde přivítali domácí Tatran Střešovice Karlovy Vary. Že se bude jednat opět o zápas jednoho mužstva napovídala už první třetina, ve které domácí vedli již 5:1. Ve druhé třetině se roztrhl pytel s góly ještě více a Tatran ji ukončoval s dvanácti góly na kontě. V utkání se nejvíce blýskli domácí Marek Beneš, který si připsal k jedné vstřelené brance hned 7 asistencí. Dále mladý útočník Matěj Havlas s pěti góly, které si přidal do své gólové statistiky. Utkání skončilo poměrem 17:6 pro Tatran Střešovice.

Výsledky 4. kola Livesport Superligy:

Panthers Otrokovice – Florbal Mladá Boleslav 1:12 (1:2, 0:5, 0:5)
Branky: 18. Grich (Hrabal) – 14. Suchánek (Natov), 19. Tomašík (Natov), 25. Bína (Zoufalý), 27. Tomašík (Natov), 33. Sládek (Tomašík), 34. Pěnička (Tomašík), 38. Natov (Beneš III), 47. Suchánek (Krebner), 49. Tokoš (Pěnička), 51. Bína (Chroust), 57. Zakonov (Natov), 60. Natov (Suchánek).

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 13. Stuchlík Z. (Stuchlík O.), 57. Gärtner (Stuchlík O.) – 17. Gál (Chatrný), 20. Bräuer (Šubert), 27. Gál (Kuczera), 31. Šulc (Sedláček), 43. Pobořil (Šulc).

FbŠ Bohemians – Sokoli Pardubice 13:9 (3:1, 3:5, 7:3)
Branky: 1. Buršík (K. Petrák), 12. Malič (Forman), 20. Forman (Malič), 28. Kisugite (Řehoř), 30. Veleba (Čihák), 38. Kisugite (Řehoř), 43. P. Šebek (Forman), 44. Gajdoš (Rozkovec), 50. Malič (Forman), 51. Kisugite (Buršík), 54. P. Šebek (Forman), 57. Virga, 58. K. Petrák (Kawulok) – 3. Teichman (Kučera), 21. Teichman (Žáček), 23. A. Šmíd (Zozulák), 23. A. Šmíd, 38. Teichman (Kučera), 39. Kučera (Žáček), 52. Teichman (Ďopan), 54. A. Šmíd (J. Burian), 59. Prix (A. Šmíd).

1. SC Vítkovice – FBC Liberec 19:4 (5:1, 8:1, 6:2)
Branky: 1. Zubek (Delong), 10. Delong (Šindler), 11. Sidunov (Šebesta), 17. Kaleta (Jankovský), 20. Fukala (Palčinský), 21. Delong (Pažák), 22. Besta (Šebesta), 27. Kaleta (Palčinský), 28. M. Gattnar (Zubek), 30. M. Gattnar (Delong), 30. Sidunov, 34. Delong (TS), 38. Zubek (Pažák), 42. Matejčík (R. Gattnar), 43. Palčinský (Fukala), 48. Matejčík (R. Gattnar), 50. Matejčík (Besta), 55. R. Gattnar (Matejčík), 57. M. Gattnar (Zubek) – 5. Stránský (Ferdan), 37. Stránský (Janeček), 43. Smutný (Faksa), 56. Balatka (Světlík)

Tatran Střešovice – FB Hurrican Karlovy Vary 17:6 (5:1, 7:1, 5:4)
Branky: 4. Havlas (Beneš II), 6. Kreysa (Tlapák), 9. Němeček (Beneš II), 13. Havlas (T. Hanák), 14. Šindelář (Meliš), 27. Kreysa (Kříž), 28. Havlas (Beneš II), 28. Šimek (Meliš), 29. Tlapák (Kreysa), 30. T. Hanák (Beneš II), 36. Havlas (T. Hanák), 40. Šimek (Beneš II), 42. Šimek (Hrbáček), 43. Piskáček (Tlapák), 49. Němeček (Beneš II), 55. Havlas (Beneš II), 58. Beneš II (TS) – 15. Velc (Tomčo), 40. M. Klápa (Nicklas), 49. Velc (Strachota), 55. Strachota (Tomčo), 58. Nicklas (M. Klápa), 59. Strachota (Navrátil).

Autor: Pavel Klepetko