Chodov prolomil sérii porážek a bere první body! Foto: FBC Česká Lípa Chodov prolomil sérii porážek a bere první body! Foto: FBC Česká Lípa
26. 9. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov se rozstřílel a bere výhru nad Lípou. Ondrušek zapsal čtyři body

Florbalisté Chodova poprvé v sezoně bodovali a odlepili se od superligové poslední pozice. Po nevydařené první třetině televizního duelu s Českou Lípou se pražský tým dokázal vrátit do hry a nakonec si z České Lípy odváží tři body za výhru 8:4.

Chodov do zápasu vstupoval jako poslední tým superligové tabulky a první třetina naznačila, že by se na tom nemuselo nic změnit. Svěřencům Davida Podhráského se vůbec nedařilo, podali matný výkon a ve výsledku prohrávali po dvaceti minutách 0:2, když nezareagovali na rychlé branky Pešky s Krajcigrem.

V první polovině druhé části ale Chodov zabral a otočil na 4:2 ze svého pohledu, a to ještě Michal Podhráský neproměnil trestné střílení. Lípa dokázala vyrovnat, ale ve druhé třetině měl poslední slovo opět Michal Podhráský, který vstřelil vítěznou branku Chodova.

Ve třetí třetině se totiž bleskově prosadil Kafka. „Michal Podhráský to dobře dal, ale netrénujeme to, vzešlo to ze situace. Jsme rádi, že takové věci nám vycházejí,“ řekl střelec v přenosu České televize.

Od té chvíle Chodov zápas kontroloval, navíc dokázal ubránit dvě přesilové hry Lípy. Skóre narostlo až na 8:4 pro Pražany, kteří se tak odlepili z poslední příčky tabulky Livesport Superligy.  „Jsme rádi za otočku, dokázali jsme se vrátit do zápasu, navíc jsme dokázali konečně vstřelit větší počet gólů,“ řekl Lukáš Kafka.

Dohrávka 4. kola Livesport Superligy:

FBC  Česká Lípa – Florbal Chodov 4:8 (2:0, 2:5, 0:3)
Branky: 2. Peška (Štěrba), 4. Krajcigr (Tichý), 32. Jirsa (Mlejnek), 37. Peška (Kopič) – 22. Slunečko (M. Šmíd), 23. Maxa (Ondrušek), 28. Komárek (Ondrušek), 29. Vošta (Netrefa), 40. Podhráský (Dufek), 42. Kafka (Podhráský), 47. Ondrušek (Komárek), 60. Ondrušek (Dufek).