Karolína Suchá v dresu Täby. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Karolína Suchá v dresu Täby. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
27. 9. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

LEGIONÁŘKY: České derby ve Švédsku pro Keprtovou, Novotná vstřelila vítěznou branku

Hlavním bodem programu legionářek o uplynulém víkendu byl duel Täby s Rönnby, ve kterém nastoupily hned čtyři české florbalistky. Debut ve švédské nejvyšší soutěži si odbyla Kristýna Lechnerová, Lenka Novotná zase vstřelila vítězný gól SB-Pro.

Švédsko

Ve švédské ženské SSL bylo na programu české derby mezi Täby a Rönnby. V brance Rönnby dostala znovu příležitost od začátku Lenka Remešová, první gól tohoto týmu pak vstřelila Karolína Suchá. Nakonec se ze zisku dvou bodů radovalo Rönnby: v prodloužení totiž po přihrávce Keprtové skórovala Saga Emtell, kapitánka Švédska na posledním světovém šampionátu juniorek.

Dva jdou také na konto Malmö. Za tento tým debutovala Kristýna Lechnerová a při svém prvním startu hned nahrála na třetí gól svého týmu Tereze Urbánkové. Malmö nakonec proti Siriusu bralo dva body za výhru v prodloužení.

Eliška Krupnová si za Pixbo zapsala gól a aistenci v duelu druhého kola proti nováčkovi soutěže – Akersberge. Pixbo vyhrálo 6:4. Podruhé v ročníku uspělo také Endre, za které tentokráte nebodovala Nela Jiráková. Kromě Pixba a Endre mají plný počet šesti bodů také celky Thorengruppenu a druhého nováčka soutěže – Kalmarsundu.

Tomu zase vystřelila vítězství slovenská obránkyně Alžbeta Ďuríková a Kalmarsund tak paradoxně po dvou soutěžních kolech získal více bodů, než při své poslední účasti mezi švédskou ženskou florbalovou smetánkou. Ročník 2016/2017 totiž zakončil pouze se čtyřmi body.

Švýcarsko

Na zajímavý český souboj došlo ve Švýcarsku, kde se utkal Kloten-Dietlkon Jets se Zugem. Utkání skončilo výhrou Klotenu 7:4, za vítězky si první bod za asistenci zapsala Veronika Kopecká. Denisa Ratajová si v poraženém týmu připsala gól a asistenci.

Dvě branky Elišky Trojánkové nestačily Churu, který podlehl Zollbrücku 3:4 v prodloužení, stejným výsledkem porazily florbalistky Red Ants Laupen, o což se dvěma asistencemi přičinila Hana Koníčková.

Asistence Anny Bachraté pak nestačila Riders na vítězství proti St. Gallenu. Riders prohrály 5:6.

Finsko

Obránkyně Lenka Novotná si zapsala první bod v dresu SB-Pro. A byl to bod velmi cenný, SB-Pro totiž porazilo SSRA 5:3 a Novotná vstřelila rozhodující čtvrtou branku svého týmu. Pro její tým to byla ve druhém utkání první výhra.