Vendula Maroszová se raduje z branky Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice Vendula Maroszová se raduje z branky Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice
28. 9. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice otočily derby s FBC, Liberec zapsal první výhru. Pražské derby pro Chodov

Florbalistky Vítkovic zůstávají v Extralize žen stoprocentní. Proti FBC Ostrava si poradily se skóre 0:2 a ostravské derby získaly poměrem 5:3. První výhru po návratu do Extraligy žen zapsal Liberec, pražské derby mezi Chodovem a Bohemians pak skončilo výhrou Chodova.

Šlágr kola jde na stranu Vítkovic. Ty sice proti FBC Ostrava nezačaly optimálně a prohrávaly 0:2 po brankách Káčové s Pudišovou, ale postupně dokázaly srovnat. Ještě v první části snížila Seevaldová, vyrovnala Staňková ve druhé třetina, když trefila hezký pas vracející se Buczek. Jako klíčové se pro Vítkovice ukázalo stažení hry na dvě formace před třetí třetinou a změny v nich. Vítkovice přidaly na aktivitě a utkání vyhrály poměrem 5:3. Dominika Buczek zapsala v prvním utkání sezony tři body.

První tři body po návratu do Extraligy získal Liberec. Porazil Panthers 5:2, když Aneta Voríšková dala dvě branky a extraligový nováček v zápase ani jednou neprohrával.

Chodov si připsal další cenou výhru, tentokráte porazil Bohemians poměrem 9:4, když využil své převahy od druhé třetiny.

Juniorská vicemistryně světa Monika Šolleová při svém druhém extraligovém startu vychytala nulu. Potřebovala k tomu ve Svitavách, kde Tatran porazil Olomouc 6:0, 15 zásahů. Utkání sledovala vysoká návštěva 196 diváků.

Krasojízda Bulldogs Brno pokračuje. Brněnské florbalistky opět bodovaly, tentokráte porazily Jičín 9:6. Dalších šest kanadských bodů si připsaly Anna a Ema Brucháčkovy.

Nejvyrovnanějším zápasem kola byl souboj Startu98 a Mladé Boleslavi. Oba týmy si nakonec dělí body poté, co Start zvítězil 5:4 v prodloužení. Za Boleslav, která v utkání nikdy nevedla, se prosadila poprvé Veronika Zittová.

Přehled výsledků 4. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:9

branky: 11. Karolína Mezerová, 22. Simona Pálková, 40. Michaela Urbanová, 58. Tereza Havlová – 13. Kristína Belicová, 19. Emilie Skalíková, 22. Karolína Janatková, 35. Agáta Saffertová, 42. Kristýna Jirásková, 43. Lucie Bohumínská, 44. Andrea Břeská, 53. Andrea Břeská, 59. Sofie Skalíková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 150; zásahy brankářů: Martina Franková 37 – Jana Christianová 19; po třetinách: 1:2, 2:2, 1:5;

Finance Novák FBK Jičín – Bulldogs Brno 6:9

branky: 6. Kristýna Bachmaierová, 12. Šárka Smetáková, 22. Šárka Smetáková, 47. Kristýna Bachmaierová, 57. Gabriela Žůrková, 60. Martina Kleinová – 1. Michaela Žáková, 11. Veronika Stuchlíková, 18. Tereza Pešková, 25. Anna Brucháčková, 30. Veronika Stuchlíková, 33. Liliana Bolfová, 50. Veronika Machálková, 50. Liliana Bolfová, 58. Anna Brucháčková; rozhodčí: Jan Brejcha – Petr Herman; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 150; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 28 – Jana Prátová 17; po třetinách: 2:3, 1:3, 3:3;

FBS Olomouc – PSN Tatran Střešovice 0:6

branky: 12. Jessica Kabelková, 15. Barbora Lovíšková, 44. Simona Korbelářová, 48. Michaela Mechlová, 55. Lucie Želízková, 60. Lucie Krýslová; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 196; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 24 – Monika Šolleová 15; po třetinách: 0:2, 0:0, 0:4;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5

branky: 10. Veronika Káčová, 13. Linda Pudišová, 56. Michaela Mlejnková – 20. Sára Seevaldová, 33. Šárka Staňková, 50. Vendula Maroszová, 52. Michaela Kubečková, 60. Dominika Buczek; rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 261; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 – Nikola Příleská 13; po třetinách: 2:1, 0:1, 1:3;

Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 5:2

branky: 14. Aneta Foffová, 31. Klára Pabiánová, 32. Markéta Žbánková, 34. Aneta Voříšková, 46. Aneta Voříšková – 49. Lucie Šindelářová, 57. Julie Faťunová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Adéla Malkusová -2, Adéla Malkusová 20, Kateřina Dlouhá 0 – Markéta Antalová 33; po třetinách: 1:0, 3:0, 1:2;

FAT PIPE Tigers Start98 – MITEL Florbalová akademie MB 5:4p

branky: 15. Eliška Poláková, 28. Kateřina Kovaříková, 49. Eliška Poláková, 51. Anežka Pěnkavová, 62. Eliška Poláková – 30. Michaela Bauerová, 35. Alena Machačová, 49. Mayya Lytorova, 58. Veronika Zittová; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 93; zásahy brankářů: Michaela Galušková 17 – Marie Topolová 11, Klára Šimonová 5; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:2, 1:0;