Vanessa Rebecca Keprtová má za sebou debut na světovém šampionátu žen. Foto: Martin Flousek, Český florbal Vanessa Rebecca Keprtová Foto: Martin Flousek, Český florbal
2. 10. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

LEGIONÁŘKY: Na severu se hrála dvě kola, Rönnby za plný počet, Keprtová dala dvě branky

 Další dvě kola jsou odehrána v ženské SSL. Z českého pohledu se odehrálo několik zajímavých zápasů, úspěch si zapsaly florbalistky Malmö, které ze dvou zápasů vytěžilo šest bodů. Pixbo Elišky Krupnové je současně s Thorengruppenem zatím jediným týmem, který zatím neztratil body. Své první dvě branky v SSL naopak vstřelila Vanessa Rebecca Keprtová.

Víkend se z českých legionářek nejvíce povedl Vanesse Rebecce Keprtové v dresu Rönnby. Její tým získal o víkendu šest bodů a Keprtová zapsala dva zásahy: na výhře 13:2 nad Siriusem se podílela 12. gólem svého týmu, v neděli pak Åkersberga odešla z utkání s Rönnby poražena poměrem 9:4 a Keprtová vstřelila branku na 5:2.

Malmö Kristýny Lechnerové a Terezy Urbánkové vytěžilo tento týden 5 bodů. Už ve středu předehrávalo derby s Lundem a zvítězilo 3:2, přičemž česká dvojice nebodovala. To se změnilo v neděli: Urbánková si totiž připsala asistenci u druhé branky svého týmu v domácím utkání proti Warbergu, který Malmö porazilo 7:5.

Nepovedený víkend má za sebou naopak Täby. To v pátek čelilo favoritovi z Thorengruppenu a odešlo poraženo vysoko 0:14. Lenka Remešová do utkání nenastoupila a poprvé v sezoně plnila roli dvojky. Od začátku nastoupila do nedělního zápasu s Lundem, který ale Täby nevyšel a podlehlo svému soupeři poměrem 2:5 přesto, že poměrně intenzivně využívalo v závěru utkání možnosti power play.

Spokojeno nemůže být ani Endre. To totiž v pátek podlehlo Kalmarsundu 5:6 po prodloužení, a v neděli 3:5 Falunu. Ze dvou domácích utkání tak vyválčilo pouze bod, navíc se hned úvodu zápasu proti Kalmarsundu zranila Nela Jiráková, která do utkání s Falunem nenastoupila.

Spokojenost naopak může panovat v Pixbu: pátek totiž Liškám přinesl výhru 7:4 nad Warbergem, za přispění jedné asistence od Elišky Krupnové, v neděli pak Pixbo zvítězilo na půdě Kalmarsundu 7:1 a nováčkovi soutěže, tak uštědřilo první porážku v ročníku.

Ve Finsku odehrálo dva zápasy rovněž SB-Pro Lenky Novotné. Tým EräViikingit porazilo SB-Pro 4:0, následně podlehlo PSS 4:5.

Tabulka ženské SSL. Foto: Innebandy.se


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • SSL napsal:

    Palec nahoru za pravidelné zpravodajství ze zahraničí, v článku mi ale nehraje to, že Endre prohrálo v prodloužení a přitom během víkendu nezískalo ani bod.

Napsat komentář

*