Pardubice berou první výhru. Foto: Sokoli Pardubice Pardubice berou první výhru. Foto: Sokoli Pardubice
6. 10. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Šok v Pardubicích! Zozulák se Šmídem vystříleli domácím tři body proti Vítkovicím, v akci video

Pořádným překvapením skončila předehrávka 5. kola Livesport Superligy mezi Pardubicemi a Vítkovicmi. Utkání totiž po představení domácí dvojice Martin Zozulák – Adam Šmíd jde poměrem 5:4 na stranu domácích. V akci bylo video, které nejprve Vítkovicím pátou branku sebralo, domácím následně naopak vítěznou trefu potvrdilo.

Vítkovice v utkání vedly 2:0, ještě před polovinou zápasu ale srovnal dvěma zásahy Šmíd. Ostravský tým se znovu, ještě do konce druhé třetiny, dokázal dostat do dvoubrankového vedení, ale to bylo z jeho strany vše.

Ve třetí části totiž nejprve znovu zafungovala spolupráce mezi Šmídem a Zozulákem, prvně jmenovaný tak dokončil hattrick, ale Pardubice pokračovaly: v 55. minutě srovnal Teichman, který se poté stal klíčovým mužem zápasu.

Vítkovicím totiž nebyl v 56. minutě uznán gól právě za faul na Teichmana, v poslední minutě se naopak prosadil Zozulák, jehož gól sudí po zhlédnutí videa potvrdili. Pardubice tak v sezóně poprvé vyhrály, Livesport Superliga pak má po první vítkovické ztrátě už jen jeden stoprocentní tým: Tatran Střešovice.

Výsledek předehrávky 5. kola Livesport Superligy:

Sokoli Pardubice – 1. SC Vítkovice 5:4 (0:1, 2:3, 3:0)
Branky: 25. A. Šmíd (Zozulák), 28. A. Šmíd (Zozulák), 47. A. Šmíd (Zozulák), 55. Teichman (Ďopan), 60. Zozulák (A. Šmíd) – 12. Besta (Matejčík), 24. Kaleta (Fukala), 31. R. Gattnar (Sidunov), 39. Delong (Fukala).