Tomáši Hanákovi a spol. se zatím daří skvěle. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz Tomáši Hanákovi a spol. se zatím daří skvěle. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz
9. 10. 2022 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran kradl body na Spartě, Česká Lípa zase v Karlových Varech

Máme za sebou páté a šesté kolo Livesport Superligy. Nejvyšší florbalová soutěž se rozběhla zase po týdenní přestávce. Plný počet bodů si z víkendu odnesly střešovický Tatran, Chodov a Mladá Boleslav. Překvapila také Česká Lípa, která dokázala vyhrát se Spartou.

Sparta Praha – Tatran Střešovice 4:8

Pražské derby se v pátek odehrálo na Podvinném mlýně a domácí Spartu čekal těžký soupeř. Tatran Střešovice se momentálně drží na čele tabulky a přetahuje se o první místo s Vítkovicemi. Sparta započala utkání velmi příznivě, když otevřel skóre ve druhé minutě Robert Košir. Tatran ovšem brzy dokázal zareagovat a první třetina skončila 2:2. Ve druhé třetině Sparta opět vstřelila první gól, ovšem následovaly 3 odpovědi Střešovických. Následná perfektní spolupráce Ondřeje Němečka a Marka Beneše ve třetí třetině vedla k vítězství Tatranu 4:8.

FB Karlovy Vary – FBC Česká Lípa 4:5 po prodl.

Daleká cesta čekala v pátek florbalisty z České Lípy, kteří mířili na západ Čech do Karlových Varů odehrát páté kolo Superligy. První gól utkání vstřelili domácí, konkrétně Michal Strachota po přihrávce Matyáše Velce. Českolipští dokázali ještě před koncem třetiny zareagovat a stav utkání se navrátil do nerozhodného stavu. Celý zbytek utkání se nesl v duchu dotahování jednobrankového manka na obou stranách. Nakonec pro rozhodnutí nestačilo 60 minut a šlo se do prodloužení, ve kterém rozhodl Daniel Štěrba. Česká Lípa si tak vezla domů 2 body, mimo jiné i díky hattricku bývalého hráče Litvínova a Ústí nad Labem Jana Pešky.

TJ SOKOL Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 5:9

Druhé pražské derby tohoto kola se odehrálo na hale Sokolu na Vinohradech. Bohemians do utkání nastoupili lépe a již v deváté minutě po gólech českých reprezentantů Kisugiteho a Buršíka vedli 0:2. Domácí Vinohrady se gólově rozhoupali až za stavu 0:3 ve druhé třetině. Hosté si ovšem několika dalšími góly vítězství pohlídali a brali tak 3 body za konečného skóre 5:9.

Sokoli Pardubice – 1. SC Vítkovice 5:4

Další utkání se konalo v Pardubicích, kde tým ze spodní části tabulky čelil vedoucímu týmu Superligy. První třetina skončila 0:1 pro Vítkovice a brzy po začátku druhé části přišlo vyrovnání. Vítkovice ovšem do konce třetiny přidaly další 3 góly a do třetí části vstupovali domácí s dvoubrankovým rozdílem ve skóre. Třetí třetina ale patřila domácím. Stihli za 13 minut utkání vyrovnat a dokonce skóre i zvrátit na svoji stranu. Pardubice tak vybojovaly výhru nad Vítkovicemi poměrem 5:4.

Florbal Chodov – Panthers Otrokovice 8:2

Chodov se pomalu, ale jistě nadechuje. K vysoké výhře nad otrokovickými Panthers mu pomohli skvělými výkony Marek Vávra (3+2) nebo Tom Ondrušek (1+2). Rozhodla především druhá třetina, ve které celek z Jižního Města odskočil o čtyři góly.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 12:7

V Mladé Boleslavi byla k vidění 19gólová přestřelka se šťastným koncem pro favorizované Středočechy. Hattrickem a asistencí se na tom podílel Matěj Pěnička. Čtyři body posbíral také Milan Tomašík. Mladoboleslavští odskočili do bezpečného náskoku během utkání hned třikrát. Na začátku utkání, v první polovině druhé třetiny a pak ještě ve třetí části. Ostravané sice vzdorovali, ale k bodům měli daleko.

FBC Liberec – Black Angels 9:5

Dvakrát Šimon Stránský a jednou Radek Valeš během tří minut ve druhé části skórovali a poslali Liberec do vedení. Stránský v utkání nasázel celkem čtyři branky a byl hlavním strůjcem vítězství Severočechů. Hosté odpověď na liberecký trhák nenašli, v závěru pouze zmírnil porážku dvěma zásahy Jakub Hromada.

FBC Ostrava – Florbal Chodov 4:11

V neděli, v zápase 6. kola Livesport Superligy, se utkaly týmy Ostrava s Chodovem. Právě hosté od začátku zápasu dominovali a i přes snížení ze strany Ostravy na konci první třetiny vypadalo skóre dost jednoznačně, tedy 1:4. Chodov svoji dominanci během zápasu jen potvrzoval a utkání nakonec skončilo vysokým rozdílem 4:11.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Mladá Boleslav 2:5

Rozhodla první třetina. Mladá Boleslav zapsala pátý triumf v sezoně poté, co úvodní dvacetiminutovku ovládla 4:1. Domácí už ve zbytku zápasu zlepšili obranu a nakonec z duelu s úřadujícím mistrem odešli s porážkou 2:5. Pět gólů Středočechů zařídilo pět různých hráčů.

Black Angels – Sokoli Pardubice 8:12

Tabulkou vzhůru stouply Pardubice, které z posledních dvou zápasů vytěžily šest bodů. Na výhru proti Vítkovicím navázali Východočeši triumfem na hřišti Black Angels. Dvacetigólovou přestřelku na svou stranu strhli díky šestibrankové prostřední části. Hattrickem se blýskl matador Martin Zozulák, pěti body zazářil Adam Šmíd.

Tatran Střešovice – FBC Liberec 12:1

Stoprocentní zůstává po šesti kolech střešovický Tatran. Na debaklu do sítě Liberce se velkou měrou podíleli Matěj Havlas (2+2), Jonýš Kreysa (2+1), Tomáš Hanák (2+1) nebo Ondřej Němeček (1+2). Stěžejní byl dobrý vstup Tatranu do utkání a navýšení náskoku ve druhé třetině. V poslední části Střešovičtí svého soupeře dorazili pěti zásahy.

Panthers Otrokovice – FB Hurrican Karlovy Vary 8:3

První vítězství v sezoně zaznamenali otrokovičtí Panthers. Na jejich první tři trefy ještě dokázali hosté z Karlových Varů zareagovat, rozhodující se ovšem stala gólová smršť z posledních šestí minut. Hattrick během nich zkompletoval slovenský střelec Peter Nehila.

FBC Česká Lípa – Sparta Praha 8:4

Překvapení 6. kola se zrodilo v České Lípě, kam zavítala Sparta. Po bezgólové první třetině to domácí rozbalili a po čtyřiceti minutách vedli 4:1. Když se pak navíc v úvodu třetího dějství prosadili Peška a Slaný, vypadalo to se Spartou zle. Čtyřmi body (1+3) se na výhře České Lípy podílel nestor Štěpán Slaný. Stejný počet bodů nasbíral také Radek Krajcigr.

Výsledky 5. kola Livesport Superligy:

Sokoli Pardubice – 1. SC Vítkovice 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
Branky: 25. A. Šmíd (Zozulák), 28. A. Šmíd (Zozulák), 47. A. Šmíd (Zozulák), 55. Teichman (Ďopan), 60. Zozulák (A. Šmíd) – 12. Besta (Matejčík), 24. Kaleta (Fukala), 31. R. Gattnar (Sidunov), 39. Delong (Fukala).

FBC Liberec – Black Angels 9:5 (3:2, 4:1, 2:2)
Branky: 12. Dlesk (Šoltys), 14. Ferdan (Stránský), 15. Stránský (Kárník), 24. Stránský (Ferdan), 24. Valeš (Mádlo), 27. Valeš (Václavík), 36. Mádlo (Baudisch), 44. Stránský (Ferdan), 46. Stránský (Smutný) – 3. Obuškevič (Hromada), 17. Hromada, 22. Renčín (Neklan), 48. Hromada (TS), 51. Hromada (M. Boček).

Sparta Praha – Tatran Střešovice 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
Branky: 2. Košir (Kolstrunk), 8. J. Sedláček (Zouzal), 23. J. Mühlfait (Juha), 44. Curney (Krbec) – 3. Tlapák (M. Mühlfait), 15. Piskáček (M. Mühlfait), 28. Šimek (Šindelář), 29. Kreysa (Tlapák), 35. Němeček (Beneš), 44. Němeček (Beneš), 45. Beneš (Němeček), 60. Havlas (T. Hanák).

FB Karlovy Vary – FBC Česká Lípa 4:5 (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 10. Strachota (Velc), 37. Zahraj (J. Zavadil), 45. Tomčo (Velc), 54. Velc (J. Zavadil) – 18. Pekárek (Vavruška), 33. Peška (Krajcigr), 49. Peška (Stárek), 55. Peška (Pekárek), 63. Štěrba.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 12:7 (4:2, 5:2, 3:3)
Branky: 5. Pěnička (Krebner), 8. Gruber (Zoufalý), 12. Sládek (Tomašík), 16. Tomašík (Sládek), 21. Zakonov (Tomašík), 26. Natov (Suchánek), 28. Sládek (Tomašík), 30. Zoufalý (Pěnička), 35. Hemerka, 52. Chroust (Hemerka), 52. Pěnička (Gruber), 57. Sládek (Zakonov) – 15. Chatrný (Herblich), 19. Choma (Chatrný), 31. Gál, 33. Bräuer (Pešat), 49. Pešat (Pobořil), 58. Šulc (M. Sedláček), 60. Bräuer (Chatrný).

Florbal Chodov – Panthers Otrokovice 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Branky: 17. Vávra (Ondrušek), 34. Vávra (Ondrušek), 34. Vošta (Podhráský), 35. Ondrušek (Vávra), 37. Dufek (Vávra), 50. Vávra (TS), 52. Dufek (Kafka), 60. Vošta – 20. Nehila (Vykopal), 49. Nehila (Gašparík).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 5:9 (0:2, 3:5, 2:2)
Branky: 27. T. Gärtner (D. Gärtner), 31. Plíhal (Z. Stuchlík), 36. Pergler (Plíhal), 56. Hartman (Kellermann), 60. Pinkas (Hartman) – 4. Buršík (J. Petrák), 9. Kisugite (Forman), 22. Řehoř (K. Petrák), 32. Buršík (Kawulok), 33. Strnad (Rozkovec), 37. Řehoř (Buršík), 39. Forman (Kisugite), 43. Zezulka (Kisugite), 50. Čihák (Trnka).

Výsledky 6. kola Livesport Superligy:

FBC Česká Lípa – Sparta Praha 8:4 (0:0, 4:1, 4:3)
Branky: 24. Peška (Krajcigr), 27. Vavruška (Pekárek), 29. Tichý (Slaný), 34. Krajcigr (Slaný), 46. Peška (Krajcigr), 49. Slaný, 55. Jirsa (Pekárek), 60. Krajcigr (Slaný) – 30. Curney (TS), 54. Křenek (Krbec), 57. Curney (Křenek), 59. Košir (Krbec).

Tatran Střešovice – FBC Liberec 12:1 (3:0, 4:1, 5:0)
Branky: 5. T. Hanák (Havlas), 15. Němeček (T. Hanák), 19. Šimek (Šindelář), 24. T. Hanák (Němeček), 30. Vavroušek (Havlas), 34. Šindelář (Němeček), 40. Havlas (T. Hanák), 45. Havlas (Beneš), 46. Kreysa (M. Mühlfait), 49. Sádlo (Kreysa), 52. Kreysa, 59. Sádlo (M. Mühlfait) – 40. Pařízek (Stránský).

FBC Ostrava – Florbal Chodov 4:11 (1:4, 1:1, 2:6)
Branky: 19. Bräuer (Šubert), 27. Gál (Šulc), 51. Šmajda (vla.), 54. Kuczera (Bräuer) – 4. Maxa (Ondrušek), 6. Maxa (J. Bauer), 10. Kafka (Dufek), 19. Doubek (Podhráský), 30. Vávra (Ondrušek), 42. Komárek (Hodík), 50. Vošta (Komárek), 53. Dufek (Komárek), 54. Vávra (Ondrušek), 56. Vávra, 58. Vošta (Komárek).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Mladá Boleslav 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Branky: 17. Pergler (Plíhal), 49. Pergler (Plíhal) – 1. Natov (Suchánek), 19. Tokoš (Krebner), 20. Gruber, 20. Pěnička (Tomašík), 23. Hemerka (Gruber).

Panthers Otrokovice – FB Karlovy Vary 8:3 (0:0, 2:1, 6:2)
Branky: 28. Vykopal (Sovják), 34. Vykopal (Šefčík), 53. Nehila (Gašparík), 55. Nehila, 55. Červenka (Sovják), 56. Nehila (Gašparík), 58. Grich, 60. Nehila – 30. J. Zavadil (Korbel), 51. Strachota (M. Klápa), 54. Strachota (Kalaš).

Black Angels – Sokoli Pardubice 8:12 (4:3, 1:6, 3:3)
Branky: 6. Čáslava (Fryš), 6. Hromada (J. Boček), 7. Ludvík, 20. Renčín (Neklan), 31. Hromada (J. Boček), 46. Renčín (Hromada), 47. Neklan (J. Boček), 54. Neklan (R. Hanák) – 11. Zozulák (Pakosta), 12. Kučera (Teichman), 16. Pakosta (A. Šmíd), 21. Pakosta, 29. Teichman (TS), 30. Teichman, 33. Zozulák (Nezval), 38. Pakosta (A. Šmíd), 40. Zozulák (A. Šmíd), 57. A. Šmíd (Haleš), 59. A. Šmíd, 60. Žáček.

Autor: Pavel Klepetko