Matěj Jendrišák velkou měrou přispěl k triumfu nad Dánskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal Matěj Jendrišák s kapitánskou páskou. Foto: Martin Flousek, Český florbal
10. 10. 2022 Mistrovství světa (10) KOMENTÁŘŮ

NOMINACE NA MS: Jendrišák se vrací, poprvé jede Kreysa. Majer nejede, ale kouč jeho přístup cení

 Realizační tým okolo Jaroslava Berky odtajnil nominaci na světový šampionát ve Švýcarsku. Na elitní florbalové setkání se vrací Matěj Jendrišák s Marinem Tokošem, úplně poprvé pojede na světový šampionát Jonáš Kreysa.

Reprezentace mužů zná nominaci na šampionát ve Švýcarsku, kde bude obhajovat bronzové medaile, které tým vybojoval ještě pod minulým trenérským vedením v Helsinkách. Brankářskou dvojici vytvoří znovu Lukáš Bauer s Martinem Benešem, celkem je ve výběru 17 majitelů bronzové medaile z Helsinek.

Nováčkem na světovém šampionátu bude Jonáš Kreysa. „Jonáš podává dlouhodobě nadstandardní výkony, nicméně jsme vnímali, že v poslední době udělal další, ještě významnější progres. Na všechny kempy dorazil vždy velmi dobře připravený a do posledního momentu nás na každé akci více a více přesvědčoval o svých kvalitách. Byl vždy plně soustředěný na výkon a byť v úvodu aktuálního přípravného cyklu začínal ve výběru do 23 let, svými výkony si o nominaci jednoznačně řekl,“ uvedl v rozhovoru pro Český florbal Jaroslav Berka.

Vrací se také dvojice Matěj Jendrišák – Martin Tokoš. „Oba od začátku zcela jasně deklarovali velkou motivaci a co pro ně reprezentovat naši zemi znamená. Na každou akci, které se zúčastnili, přijeli připraveni a odváděli vždy profesionální práci jak pro tým, tak i z pohledu jejich individuálního výkonu. Nominaci si tak vysloužili jak díky tomu, tak také proto, že týmu přinášejí určité herní prvky, které v něm jinak nejsou příliš zastoupeny,“ říká hlavní trenér.

Ve výběru není Petr Majer, hlavní trenér mu ale vyjádřil respekt. „Primárním problémem byla kolize reprezentačního soustředění a finské ligy, kde Majerův tým hrál v daném období dokonce dva zápasy v řadě. Už takhle šlo o extrémně nekomfortní situaci, kterou musely obě strany řešit. S Petrem jsme byli jak před akcí, tak po ní, v intenzivním kontaktu, několikrát jsme si volali a vše probírali. On vnímal, že je pro něj vzhledem k poměrně nedávnému přestupu klíčové nadále budovat svou pozici v týmu, aby mu jeho zahraniční angažmá přineslo to, kvůli čemu se pro něj rozhodl. My si zároveň nemůžeme dovolit, aby zdravý hráč, který nepřijel na reprezentační akci a hraje ve svém klubu, byl v nominaci na MS. To by byl velký nerespekt ke všem ostatním, kteří v té reprezentaci jsou. Pro nás je tým těch hráčů, co v něm jsou, je to jejich reprezentace. To musí cítit a mít v tom naši absolutní podporu. I přes složitost celé situace musím zmínit jednu věc, a tou byl Petrův přístup a způsob komunikace, která byla naprosto férová, přímá a otevřená. Vše jsme probrali, zhodnotili a máme čistý stůl. Petrův čas v reprezentaci, v závislosti na jeho výkonech, určitě ještě přijde,“ uvedl hlavní trenér.

Nominace reprezentace mužů na MS 2022:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha).

Hráči: Marek Beneš, Matěj Havlas, Jonáš Kreysa, Ondřej Němeček (vš. Tatran Střešovice), Jiří Besta, Adam Delong, Matyáš Šindler (vš. 1. SC Vítkovice), Filip Forman, Martin Kisugite (oba FbŠ Bohemians), Jakub Gruber, Adam Hemerka, Lukáš Punčochář, Martin Tokoš (vš. Florbal MB), Matěj Jendrišák, Josef Rýpar (oba Linköping IBK, Švéd.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund, Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov).

Náhradníci:

Brankáři: Tomáš Jurco, Lukáš Kříž (oba Tatran Střešovice).

Hráči: Dominik Beneš, Matej Pěnička (oba Florbal MB), Tomáš Hanák (Tatran Střešovice), Jakub Hubálek, Ondřej Vítovec, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Jan Malič (FbŠ Bohemians), Marek Zouzal (Sparta Praha).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • hudino napsal:

  Asi očekávané. Šindler má tuto sezonu daleko horší než předtím, Punčochář mi pořád nepřijde na TOP 4 úroveň. Škoda, že se Tomašíkovi už nechce, ten bude chybět.
  Ondrušek x Majer na levém křídle – achjo 🙂 ale důvodu Berky beru.

  • Janouškovec napsal:

   Já Berkovo důvody neberu, kdo Majera zná, tak ví, že pro repre obětoval hodně a většího pracanta osobně neznám. A to že nepřijel na jedno dvoudenní soustředění z důvodu, který se dá pochopit a ne že se mu jenom nechtělo nebo nechce reprezentovat, je za mě Berkovo a Brusovo alibismus, aby mohli vzít svoje Ondrušky, Pěničky a Zubky. Neřeknu, kdy by odmítl hrát na herní akci nebo úplně odmítl hrát za repre, jako někteří v minulém cyklu, ale to je neporovnatelné.

 • Tytyty napsal:

  Proč proboha Krbec?! Průměrnej hráč Superligy…

  • Sparta napsal:

   protože Sparta :-), stejně jako brankář Beneš, aspoň, že projevili trochu soudnosti a první dobrou tam nevzali Zouzala, což ale ještě není konečná, když je napáskovaný mezi náhradníky 🙂

 • Brousek napsal:

  Tokošův florbal je dávno pryč, takový Hanák je ve fazoně a vnímám ho jako lepší alternativu – i vzhledem k věku a čerpání zkušeností. Jendrišák a Ondrušek jedou za zásluhy, i jejich herní styl už dávno nekoresponduje se současným florbalem světové úrovně. Šindler je vzhledem ke svým nevýrazným výkonům v letošní sezoně velice diskutabilní nominace – D. Beneše bych si tam dovedl představit více. Punčochář je řízek do trojky, koučovatelný, plní dané úkoly a osvědčil se v roli v jaké ho trenéři berou. První lajna je světová, pokud ji podpoří i zbytek týmu, můžeme pomýšlet vysoko.

 • ADALBERT napsal:

  Moje reprezentace:
  brankaři: Bauer, Kříž; obránci: Němeček, Hemerka, Kisugite, Rýpar, Gruber, Dominik Beneš; útoky: Havlas-Langer-Beneš, Majer-Dóža-Delong, Natov-Tomašík-Kreysa. Za náhradníky bych chtěl Bestu, Hanáka, Krbce, jako bijce případně Punčocháře a Vítovce.

  • Luky napsal:

   Mohu Vám dělat asistenta? Pod takovou sestavu bych se podepsal.

   • ADALBERT napsal:

    ještě jsem přemýšlel co s tím Formanem, ale on si to musí ještě srovnat v hlavě, přestat si myslet, že musí všechno spasit a že na něm stojí všechno, protože pak dělá chyby a vlastně s ním spíš všechno padá než stojí…první centr repre U23 a za dva roky může být druhý centr za Langerem uplně na pohodu.

 • Josef napsal:

  Někdo něco, proč úplně vypadl Stránský bez vysvětlení?

Napsat komentář

*