Vítkovice porazily před televizními kamerami FbŠ Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians Vítkovice porazily před televizními kamerami FbŠ Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
10. 10. 2022 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Parádní start přihrál Vítkovicím tři body, Bohemka poprvé v sezoně ztratila

Televizní utkání na palubovce pražské UNYP Arény Vítkovicím svědčí. Podruhé v krátkém sledu si totiž z této haly odváží tři body, po Spartě totiž dokázali porazit také Bohemians, a to 8:5. Pomohl jim k tomu především parádní start, po první části vedly 5:0.

Úvod do zápasu byl pro Bohemians jako ze špatného snu. Po deseti minutách se po zásazích bratrů Gattnarů, Kalety a Pažáka konal první power break za stavu 4:0 pro Vítkovice. „Na hřišti nejsme, jsme na pláži,“ komentoval to v přímém televizním přenosu České televize lakonicky Michal Jedličky.

Ten musel do první sirény zkousnout ještě Bestův zásah, přesto svůj tým dokázal nabudit, aby v následujících čtyřiceti minutách svůj výkon podstatně zlepšilo.

Dokázalo se dostat téměř na dostřel, v 50. minutě totiž Řehoř snižoval už na 4:6 z domácího pohledu. Jenže elán vzalo domácím vyloučení Šebka, který po střele trefil Rostislava Gattnara do obličeje a vyfasoval čtyřminutový trest.

Toho využil Besta, na gól Karla Petráka při power play už následně Bohemians nenavázali, poslední slovo měl gólem do prázdné branky Martin Gattnar. Bohemians tak vůbec poprvé v ročníku ztratili body.

Dohrávka 6. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 5:8 (0:5, 2:0, 3:3)
Branky: 24. Kisugite (K. Petrák), 33. Buršík (Malič), 48. Kawulok (Kisugite), 49. Řehoř (Gajdoš), 59. K. Petrák (Malič) – 4. Kaleta (Palčinský), 5. M. Gattnar (Šindler), 8. Pažák (M. Gattnar), 9. R. Gattnar (Matejčík), 19. Besta (Matejčík), 44. R. Gattnar (Sidunov), 58. Besta (Delong), 60. M. Gattnar (Zubek).