Charlie Jonsson je novou posilou Sparty. Foto: Per Wiklund Charlie Jonsson je novou posilou Sparty. Foto: Per Wiklund
14. 10. 2022 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

PŘESTUPOVÁ BOMBA: Do Sparty jde z Pixba Švéd Charlie Jonsson. Chci zkusit něco nového, říká

 Pořádnou přestupovou bombu odpálila pražská Sparta. Ze švédského Pixba totiž angažovala obránce Charlieho Jonssona. Dvaadvacetiletý obránce patřil do základního kádru švédského týmu, celkem ve švédské Superlize nastoupil do 41 utkání.

Novou posilou pražské Sparty je Švéd Charlie Jonsson z Pixba. „Charlie bude hrát levého obránce. Od jeho role si slibujeme prostorově rozmanitou, kreativní útočnou hru a zároveň velmi intenzivní hru v obraně,“ uvedl v tiskové zprávě Marek Voja.

Podle generálního manažera Miroslava Medala trvala jednání zhruba dva měsíce. „Prvotní myšlenka jít tímto směrem byla na stole zhruba před dvěmi měsíci. Následovala podrobná analýza, zda je Charlie přesně ten typ hráče, který zapadá do našeho střednědobého plánu. Jsme tým, který se nedívá na jednu sezonu, ale pracuje systematicky a jde si za svými dlouhodobými plány. Charlie je hráč, který měl v Pixbu své pevné postavení, jasnou roli. Je to hráč, který je v Pixbu od svých žákovských let a my jsme velice rádi, že své další působení spojil s naším klubem,“ popisuje v tiskové zprávě.

Samotný Charlie Jonsson nastoupí již zítra proti Otrokovicím. „Důvod, proč jsem se rozhodl pro působení v nejvyšší české soutěži je proto, že chci ve své florbalové kariéře zkusit něco nového. Způsob, jakým se v Česku hraje florbal se mi líbí. Ve hře nechybí rychlost, hráči dělají rychlá rozhodnutí a převládá zde fyzická hra. Když mě Sparta oslovila, měl jsem velkou radost. Neváhal jsem a přijel jsem do Prahy, abych poznal kluky v týmu, realizační tým, arénu a celou organizaci, což ve mně zanechalo velmi dobrý dojem. Jsem rád, že jsem se Spartou podepsal smlouvu a dostal zde šanci ukázat, co ve mně je, těším se,“ řekl samotný hráč.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Mně to moc jako přestupová bomba nepřipadá. To není hráč kvality Wahlgrena a podobně.

  • napsal:

   Lebo zo svedska sa prestupuje kazdy den do cz

  • VR napsal:

   No to neni hráč typu Wahlgrena. Zatímco Wahlgren do superligy prorazil až po návratu z Chodova (před přestupem hrál druhou ligu za Moru), tak Jonssonn patřil do základu Pixba. Podle mě to do značné míry přestupová bomba je a rozhodně jen dobře, bude co sledovat.

Napsat komentář

*