Florbalistky Ostravy uspěly na půdě Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians Florbalistky Ostravy uspěly na půdě Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
17. 10. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Ostravské FBC si poradilo s Bohemians, nováček bere tři body proti Bulldogs. Panthers poprvé vítězí

Šesté pokračování nejvyšší ženské soutěže přineslo zřejmě nepřekvapivější výsledek dosavadního průběhu ročníku: nováček z Liberce si totiž poradil s Bulldogs Brno. Poprvé se radují také florbalistky Panthers, které porazily Mladou Boleslav. Dařilo se také favoritům: Ostrava porazila Bohemians, vysoké výhry šly také na konta Vítkovic, Chodova a Tatranu.

Velkou otočku předvedly florbalistky Liberce. Ty totiž do zápasu s Bulldogs Brno vstoupily výsledkově katastrofálně, stejně tak, jako Bohemians, když po první třetině prohrávaly 0:4. Sérií šesti gólů v řadě ale dokázaly zápas zvrátit a dovést jej do vítězného konce, což znamená asi největší překvapení v dosavadním průběhu soutěže. „Měli jsme velice slušný vstup do zápasu, v pohodě jsme mohli dát třeba čtyři góly, ale bohužel jsme čtyři dostali, to nás srazilo. Museli jsme být trpěliví a počkat si na první gól,“ řekl k tomu kouč Liberce Vojtěch Rondoš.

Poprvé v ročníku se radují florbalistky Panthers. Ty na vysokou porážku proti Vítkovicím totiž odpověděly nejlepším možným způsobem a porazily Mladou Boleslav. V utkání ani jednou neprohrávaly a kromě vyrovnání na 1:1 už středočeský tým odpovědi neměl. Panthers tak zvítězily 7:3, také díky čtyřem bodům Kristýny Gocové. „Zápas se nám povedl, myslím si, že jsme po celou dobu byli lepší, mohli jsme dát mnohem více branek. Do obrany to od nás také bylo slušné, pomohly nám také nové hráčky,“ liboval si trenér Dan Ježil.

Očekávaný šlágr mezi Bohemians a FBC Ostrava se proměnil v jednoznačnou záležitost Ostravanek, které se již v první třetině dostaly do vedení 4:0, na což nepotřebovaly ani pět minut. Na výhře 10:3 se pěti body podílela Veronika Káčová, poprvé se v Extralize žen prosadila díky dvěma asistencím Laura Chúpeková. „Měřítko snese první třetina, dovedl bych si představit hezčí extraligový zápas,“ uvedl Jakub Robenek.

V jednoznačnou záležitost se proměnil duel Chodova se Startem98, tedy derby v rámci FLOORBALL GROUP. Po vlažnější první třetině se nakonec skóre zastavilo na cifrách 17:3 pro Chodov. „Dnes jsme chtěli mít lepší vstup a kontrolovat hru v úvodu, což se dařilo. Ve druhé třetině jsme byli nebezpeční na balónku, což jsme chtěli. Třetí třetina byla taková hořkosladká, změnilo se to v dohrávání zápasu, a to nemám rád. Zápas jsme kontrolovaně zvládli, ale byli jsme laxní ve třetí třetině,“ řekl kouč vítězek Ondřej Neuman.

První polovina zápasu určila ráz dění v olomoucké Čajkaréně, kde se představily Vítkovice. Ostravanky totiž navázaly na střelecké představení proti Panthers a do 32 minut vtěsnaly deset zásahů. Nakonec zvítězily poměrem 14:3. „Pokud jsme se plně koncentrovali, což se nám naštěstí dařilo takřka po celou dobu zápasu, tak jsme na balónku dominovali a jednoznačně jsme prokazovali svou kvalitu. Nicméně, pokud jsme v koncentraci polevili, tak Olomouc ukázala, že dokáže být poměrně nebezpečná. Z našeho pohledu kvalitní zápas, mohli jsme nastřílet více gólů,“ hodnotil trenér Vítkovic Jiří Gurkovský.

Jednoznačné vítězství si zapsal také Tatran, který neměl problémy s Jičínem. Svých 12 zásahů rozdělil rovnoměrně po čtyřech do každé třetiny, naopak brankářka Šolleová inkasovala pouze jednou.

Přehled výsledků 6. kola Extraligy žen

Finance Novák FBK Jičín – PSN Tatran Střešovice 1:12

branky: 43. Gabriela Žůrková – 8. Jessica Kabelková, 14. Nikola Hermannová, 15. Kateřina Seemannová, 16. Lucie Želízková, 27. Radka Korbelářová, 32. Kateřina Seemannová, 32. Simona Korbelářová, 36. Lucie Krýslová, 44. Barbora Lovíšková, 49. Barbora Panešová, 56. Karolína Stůjová, 58. Radka Korbelářová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 12 – Monika Šolleová 11; po třetinách: 0:4, 0:4, 1:4;

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:14

branky: 9. Alexandra Hegingerová, 25. Vlaďka Maděrová, 29. Vlaďka Maděrová – 7. Michaela Šponiarová, 10. Michaela Šponiarová, 13. Vendula Maroszová, 19. Barbora Husková, 24. Barbora Husková, 25. Dominika Buczek, 26. Nela Kubalčíková, 29. Denisa Hyršová, 30. Sára Seevaldová, 32. Vendula Maroszová, 42. Michaela Šponiarová, 49. Sára Seevaldová, 52. Michaela Kubečková, 57. Vendula Maroszová; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 23 – Nikola Příleská 6; po třetinách: 1:4, 2:6, 0:4;

Crazy girls FBC Liberec – Bulldogs Brno 6:5

branky: 32. Monika Žapková, 35. Karolína Nováková, 36. Karin Muchová, 42. Markéta Valešová, 53. Markéta Žbánková, 56. Karolína Nováková – 9. Markéta Vlčková, 12. Anna Brucháčková, 16. Veronika Stuchlíková, 18. Michaela Žáková, 60. Anna Brucháčková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 23 – Jana Prátová 18; po třetinách: 0:4, 3:0, 3:1;

FAT PIPE Tigers Start98 – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:17

branky: 47. Zuzana Mervartová, 60. Kristina Zlatníková, 60. Kateřina Kovaříková – 8. Sofie Skalíková, 15. Magdaléna Plášková, 24. Natálie Balková, 24. Andrea Břeská, 25. Ivana Vachovcová, 29. Lucie Bohumínská, 29. Ivana Vachovcová, 30. Andrea Břeská, 31. Lucie Bohumínská, 35. Kristýna Jirásková, 41. Karolína Janatková, 46. Ivana Vachovcová, 48. Lucie Bohumínská, 50. Barbora Vávrová, 55. Vendula Štolbová, 58. Kristína Belicová, 60. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 18, Michaela Galušková 3 – Jana Christianová 22; po třetinách: 0:2, 0:8, 3:7;

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:10

branky: 27. Lucie Veselá, 34. Anežka Projsová, 46. Tereza Šípková – 1. Veronika Káčová, 3. Michaela Mlejnková, 5. Veronika Káčová, 5. Linda Pudišová, 21. Pavlína Bačová, 28. Malwina Zagórska, 39. Pavlína Bačová, 43. Veronika Káčová, 55. Veronika Rybičková, 60. Pavlína Bačová; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 77; zásahy brankářů: Martina Franková 1, Kristýna Karli 22 – Veronika Tomšová 15; po třetinách: 0:4, 2:3, 1:3;

Panthers Praha – MITEL Florbalová akademie MB 7:3

branky: 18. Jana Pavlicová, 27. Kristýna Gocová, 31. Kristýna Gocová, 32. Šárka Hromková, 32. Tereza Bočková, 42. Kristýna Gocová, 42. Lucie Šindelářová – 22. Viktorie Vacardová, 41. Veronika Zittová, 60. Kristýna Vranová; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Markéta Antalová 14 – Eva Klementová 19; po třetinách: 1:0, 4:1, 2:2;