Michal Jedlička při koučování slovenské reprezentace. Foto: Fabrice De Gasperis, www.mediafab.ch Michal Jedlička při koučování slovenské reprezentace. Foto: Fabrice De Gasperis, www.mediafab.ch
17. 10. 2022 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Jedlička zapsal stou výhru proti Boleslavi! Klokani vítězí před televizními kamerami 10:6

Velká sláva pro Bohemians. Klokani Michala Jedličky totiž v tradičním pondělním televizním duelu porazili Mladou Boleslav vysoko 10:6. Energický kouč tak na druhý pokus před televizními kamerami zapsal svou stou výhru v základní části mužské nejvyšší soutěže.

Utkání otevřel gól Dominika Beneše, což ale bylo zároveň naposledy, kdy Mladá Boleslav v utkání vedla. Ještě během úvodní části hry totiž skóre otočili Hronek s Buršíkem.

Bohemians se rychle dostali až do čtyřbrankového vedení, ovšem postupně jej ztratili a v 37. minutě srovnal Tomašík. Ze strany Boleslavi už ale další branka nepřišla, vedení na stranu pražského týmu naopak v čase 39:59 překlopil Malič. Bohemians ve třetí části přidali ještě tři zásahy a zvítězili 10:6.

„Hodnocení je pozitivní, Boleslav nás vždy přetlačila, byť jsme nehráli špatně. Hráli jsme velice slušně, Boleslavi pomohl timeout a stažení na dvě formace. Myslím si, že ve třetí třetině jsme to zvládli velmi dobře,“ uvedl Michal Jedlička.

Ve druhém pondělním zápase se pak dělily body v pražském derby. Sparta totiž brankou Radima Křenka v prodloužení porazila Black Angels 3:2.

Pondělní výsledky Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – FbŠ Bohemians 6:10 (1:2, 5:5, 0:3)
Branky: 5. Beneš (D. Šebek), 25. Tokoš (Suchánek), 26. Tokoš (Natov), 31. Suchánek (Tomašík), 34. Beneš (Hemerka), 37. Tomašík (Suchánek) – 11. Hronek (Rozkovec), 18. Buršík (Zezulka), 22. J. Petrák (Kisugite), 22. Buršík (Forman), 24. Rozkovec (Hronek), 29. Buršík (Malič), 40. Malič (Kisugite), 49. J. Petrák (Malič), 56. Forman (Kawulok), 60. Řehoř (Virga).

Black Angels – Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1 po prodl.)
Branky: 21. Hromada (J. Boček), 36. M. Burian (Bačinský) – 9. Kolstrunk (Jonsson), 18. Mat. Čermák (Zouzal), 62. Křenek (Košir).