Florbalistky Vítkovic berou tři body za výhru nad Tatranem. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic přepsaly doloženou historii Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
23. 10. 2022 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Boleslav 29:1 a přepsaly historii, Start získal bod proti Tatranu

Sedmé pokračování Extraligy žen přineslo historický zápis. Ženy Vítkovic totiž porazily Mladou Boleslav poměrem 29:1, čímž přepsaly doloženou historii nejvyšší ženské soutěže. Bod získal také Start98 na úkor Tatranu Střešovice. Očekávaný šlágr skončil výhrou Bohemians 4:2.

Šlágr kola nakonec nezklamal a nabídl zajímavé utkání mezi Olomoucí a Bohemians. Domácí Olomouc dvakrát vedla, poté si ale vzala slovo Karolína Mezerová a Bohemians třemi brankami v řadě obrátili vývoj utkání. Po výhře 4:2 si tak z Hané odvezly Pražanky všechny body.

Největší překvapení se událo na půdě Tatranu. Start98 se totiž dostal do vedení 3:1 a vedl také 4:3, po brance Kovaříkové, alespoň remízu zachránila Tatranu Beránková. V prodloužení pak extra bod Tatranu vystřelila Mechlová.

Florbalistky Bulldogs daly rázně zapomenout na pohárové vyřazení s Olomoucí a zapsaly výhru poměrem 16:1 nad Panthers Praha. Pět bodů zapsala Anna Brucháčková.

Ostravské FBC nepřipustilo pochybnosti a připsalo si vysokou výhru nad Jičínem v poměru 15:2, Chodov pak porazil Liberec výsledkem 10:1.

Vítkovice porazily Mladou Boleslav poměrem 29:1, čímž přepsaly doloženou historii nejvyšší ženské soutěže. Dosud totiž bylo jako nejvyšší vítězství evidováno střelecké představení Herbadentu, který porazil Trutnov v sezóně 2010/2011 poměrem 26:3. Současně se jednalo o největší počet nastřílených branek a výhra nejvyšším brankovým rozdílem. Oba tyto ukazatele Vítkovice posunuly. Historické statistiky před rokem 2000 nejsou v nejvyšší ženské soutěži doloženy.

Přehled výsledků 7. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Finance Novák FBK Jičín 15:2

branky: 3. Michaela Mlejnková, 6. Michaela Mlejnková, 10. Pavlína Bačová, 15. Linda Pudišová, 18. Karolína Sigmundová, 18. Denisa Kotzurová, 23. Veronika Káčová, 24. Laura Chúpeková, 35. Pavlína Bačová, 36. Malwina Zagórska, 45. Veronika Káčová, 51. Michaela Mlejnková, 53. Kristina Hudáková, 57. Malwina Zagórska, 58. Pavlína Bačová – 8. Šárka Smetáková, 33. Tereza Syslová; rozhodčí: Martin Both – Vladimír Černín; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 15 – Kristýna Provázková 25; po třetinách: 6:1, 4:1, 5:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Crazy girls FBC Liberec 10:1

branky: 9. Andrea Břeská, 16. Daniela Frantíková, 19. Vendula Štolbová, 23. Barbora Fáčková, 23. Emilie Skalíková, 28. Karolína Janatková, 33. Marie Havlíčková, 44. Karolína Janatková, 53. Kristína Belicová, 57. Magdaléna Plášková – 60. Aneta Voříšková; rozhodčí: Jan Brejcha – Petr Herman; vyloučení: 0 + Ondřej Neuman OS:2; využití: 0:0; diváků: 180; zásahy brankářů: Karolina Bačková 13 – Adéla Malkusová 23; po třetinách: 3:0, 4:0, 3:1;

Bulldogs Brno – Panthers Praha 16:1

branky: 6. Anna Brucháčková, 9. Karolína Sovadinová, 13. Anna Brucháčková, 13. Veronika Stuchlíková, 16. Liliana Bolfová, 22. Veronika Machálková, 23. Ema Brucháčková, 25. Liliana Bolfová, 33. Liliana Bolfová, 37. Anna Sigmundová, 37. Karolína Sovadinová, 44. Anna Sigmundová, 52. Michaela Žáková, 55. Veronika Machálková, 57. Liliana Bolfová, 60. Michaela Žáková – 31. Anežka Hněvkovská; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková 11 – Tea Mažáryová 24, Štěpánka Neumanová 23; po třetinách: 5:0, 6:1, 5:0;

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE Tigers Start98 5:4p

branky: 14. Lucie Vernerová, 47. Lucie Vernerová, 50. Simona Korbelářová, 59. Vendula Beránková, 61. Michaela Mechlová – 14. Tereza Hanzlíková, 41. Eliška Poláková, 46. Barbora Špačková, 58. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 10 – Kristýna Janglová 33; po třetinách: 1:1, 0:0, 3:3, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – MITEL Florbalová akademie MB 29:1

branky: 1. Zuzanna Krzywak, 2. Michaela Kubečková, 3. Denisa Hyršová, 3. Denisa Ferenčíková, 6. Dominika Buczek, 8. Nikola Liberdová, 11. Nikola Liberdová, 13. Sára Seevaldová, 13. Šárka Staňková, 15. Sára Seevaldová, 16. Dominika Buczek, 17. Zuzanna Krzywak, 22. Michaela Kubečková, 28. Michaela Šponiarová, 28. Zuzanna Krzywak, 30. Denisa Ferenčíková, 37. Klára Hrobařová, 41. Sara Avonds, 45. Šárka Staňková, 46. Vendula Maroszová, 47. Michaela Kubečková, 49. Zuzanna Krzywak, 50. Michaela Kubečková, 53. Zuzanna Krzywak, 53. Denisa Ferenčíková, 54. Denisa Hyršová, 59. Sára Seevaldová, 59. Dominika Buczek, 60. Vendula Maroszová – 33. Denisa Kalousková; rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11, Emily Žurková 3 – Monika Benková 34; po třetinách: 12:0, 5:1, 12:0

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 2:4

branky: 4. Tereza Reimerová, 26. Zuzana Hubáčková – 5. Klára Minářová, 43. Karolína Mezerová, 44. Karolína Mezerová, 49. Natálie Bartošová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 10 – Kristýna Karli 15; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:3;