Boleslavské opory Lukáš Punčochář s Lukášem Bauerem. Foto: Matyáš Klápa Boleslavské opory Lukáš Punčochář s Lukášem Bauerem. Foto: Matyáš Klápa
23. 10. 2022 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Boleslav udolala Chodov, pražské derby vyhráli Bohemians

Víkend je skoro za námi a během něho se odehrálo šest zápasů osmého kola Livesport Superligy. Tatran si potvrdil vedení v tabulce a ve dvou zápasech nestačilo k rozhodnutí o vítězi 60 minut.

Utkání v tabulce prvního Tatranu s druhými Vítkovicemi předznamenávalo tvrdý souboj o důležité body. Hosté ze Střešovic byli první kdo udeřili, a to rovnou čtyřikrát za sebou. Dva góly si připsal Tomáš Hanák a první třetina skončila 0:4 pro Pražany. Stejně jako v první části tak po celý zápas dominoval Tatran. Vítkovice sice v poslední třetině dvěma góly snížily brankový rozdíl, který ale i tak znamenal drtivou prohru 2:8.

Česká Lípa v sobotu na domácí palubovce zdolala Sokoli z Pardubic. V první třetině dlouho ani jeden z týmů nedokázal otevřít skóre. Až minutu před koncem třetiny padl první, a 43 vteřin poté i druhý gól utkání a Česká Lípa vedla před první přestávkou 2:0. Skóre druhé třetiny bylo obdobné, tedy 2:0. V poslední třetině se rozstřílely i Pardubice, utkání ale skončilo vítězně pro domácí, 8:2.

Dále v sobotu přijel hostující Liberec do Otrokovic. Domácí ze začátku zápasu vedli a v polovině utkání svítilo na výsledkové tabuli už 4:1. Po neproměněném trestném střílení Panterů se ale hra obrátila a Severočeši 25 vteřin před koncem utkání vyrovnali na 5:5 a šlo se do prodloužení. V něm stačilo hostům 19 vteřin a Šimon Stránský po asistenci Prokopa Ferdana svou brankou zajistil Liberci druhý bod z utkání. Zápas tedy skončil 5:6 po prodloužení.

Mladá Boleslav v prvním víkendovém dni zavítala na Jižní město, kde je čekal zápas s Florbalem Chodov. V první třetině zvládli Mladoboleslavští odskočit hned o 3 branky zásluhou Jana Natova a Jakuba Bíny. Druhá část utkání se zdála o dost vyrovnanější. Domácí stihli snížit na 2:3 těsně před koncem třetiny. Vyrovnaná hra pokračovala a i když 8 vteřin před koncem třetí části Mikuláš Komárek vstřelil důležitý kontaktní gól, hosté si vedení udrželi a souboj nakonec skončil 4:5 pro Mladou Boleslav.

Pražské derby se odehrálo v neděli v podvečer mezi FbŠ Bohemians a Black Angels. První třetina začala lépe pro hosty, kteří vstřelili první gól, konkrétně Jakub Renčín. Bohemians ale během pěti minut odpověděli třemi góly do sítě Black Angels. Ve druhé třetině nastoupili dobře rozjetí domácí a ve 24. minutě již skóre znamenalo pětibrankové vedení v jejich prospěch. Do konce třetiny se ale hostům podařilo dotáhnout brankový rozdíl pouze na jeden gól. Za stavu 7:6 se šlo do třetí třetiny. Obě strany přidaly 2 góly a i přes branku Matouše Buriana 11 vteřin před koncem nakonec Bohemians zvítězili 9:8.

Sokol Královské Vinohrady hostil v neděli v rámci 8. kola Karlovy Vary. V první třetině se více dařilo právě domácím a do šaten se šlo za stavu 4:2. Druhá třetina se stala opakem a začalo se více střelecky dařit Karlovým Varům. Dokázali skóre otočit a na konci druhé části vedli 6:7. Ve třetí třetině dokázaly Vinohrady vyrovnat skóre a šlo se do prodloužení. To hráčům k rozhodnutí nestačilo a přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, konkrétně rozhodující nájezd vstřelil Jan Procházka.

Výsledky 8. kola Livesport Superligy:

1.SC Vítkovice – Tatran Střešovice 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)
Branky: 43. M. Gattnar (Matejčík), 56. Šebesta (Hubálek) – 12. T. Hanák (Beneš), 15. Havlas (Beneš), 16. Kreysa (Tlapák), 16. T. Hanák, 34. Meliš (Šindelář), 39. Havlas (Beneš), 47. Šimek, 55. Beneš (T. Hanák).

FBC Česká Lípa – Sokoli Pardubice 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)
Branky: 19. Kouba (Vlček), 20. Kopič (Vavruška), 34. Peška (Krajcigr), 38. Štěrba (Tichý), 55. Peška (Slaný), 58. Peška (Mlejnek), 59. Krajcigr (Peška), 60. Kopič (Tichý) – 43. A. Šmíd (Zozulák), 50. Zozulák (Pakosta).

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 5:6 (1:1, 3:2, 1:2) po prodl.
Branky: 13. Vykopal (Sovják), 21. Vykopal (Grlický), 28. Nehila (Gašparík), 33. Grich (Hrabal), 53. Halama (Kohút) – 17. Smutný (Valeš), 36. Ferdan (Stránský), 37. Ferdan (Stránský), 59. Wiener (Ferdan), 60. Dlesk (Stránský), 61. Stránský (Ferdan).

Florbal Chodov – Florbal Mladá Boleslav 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)
Branky: 34. Ondrušek (Vávra), 39. Dufek (Skřivánek), 59. Komárek (Podhráský), 60. Komárek – 4. Natov (Suchánek), 9. Bína (Hemerka), 15. Tokoš (Suchánek), 46. Natov (Hemerka), 60. Tomašík (D. Šebek).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Karlovy Vary 10:9 (4:2, 2:5, 3:2) po sam. náj.
Branky: 8. Pergler (Plíhal), 14. Pergler (O. Stuchlík), 16. Plíhal (Hartman), 17. Trojáček (V. Klápa), 32. V. Klápa (Hartman), 35. Kužel (Švejda), 55. Pergler (Hartman), 59. V. Klápa (O. Stuchlík), 60. Pergler (O. Stuchlík), rozh. náj. Ja. Procházka – 7. Nicklas (M. Klápa), 18. Torma (Korbel), 21. Strachota (M. Klápa), 28. Nicklas (M. Klápa), 28. M. Klápa (Strachota), 32. Lebeda (Hurt), 36. Korbel (J. Zavadil), 42. Nicklas (Strachota), 58. Svatek (Torma).

FbŠ Bohemians – Black Angels 9:8 (3:1, 4:5, 2:2)
Branky: 16. Řehoř (J. Petrák), 18. Forman (P. Šebek), 20. J. Petrák (Forman), 22. J. Petrák (Virga), 23. J. Petrák (P. Šebek), 24. Gajdoš (Hronek), 35. Virga (Řehoř), 48. P. Šebek (Forman), 52. Malič (Forman) – 15. Renčín (Neklan), 25. M. Boček (J. Boček), 30. J. Boček, 33. Čáslava (Fryš), 39. Ludvík (Neklan), 40. Hromada (J. Boček), 46. Renčín, 60. M. Burian (Renčín).

Autor: Pavel Klepetko