Reprezentace žen podlehla Finsku. Foto: IFF Reprezentace žen podlehla Finsku. Foto: IFF
29. 10. 2022 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

Češky ztratily vedení 2:0 a Finkám podlehly se skóre 3:7

Druhé vystoupení české ženské reprezentace na turnaji EuroFloorball Tour přineslo porážku od Finska. Český tým začal dobře, v první třetině byl lepší, ale postupem času se více dařilo soupeři, který nakonec zvítězil 7:3.

Český tým začal skvěle a po jedenácti minutách vedl 2:0: pohotovou dorážkou se prosadila Maroszová a rychlou kombinaci na čtyři doteky zakončila Trojánková. První třetina byla vůbec nejlepší části z pohledu českého výkonu, ten totiž nabral sestupnou tendenci.

Na začátku druhé třetiny se totiž slepenými brankami povedlo Finkám vyrovnat a ve 34. minutě poprvé vedly díky brance Oony Kauppi.

Ve 46. minutě nejprve vyrovnala Mezerová, jenže 14 vteřin poté skórovala opět Oona Kauppi a Finky již vedení nepustily. Po padesáti minutách využila přesilovou hru Nordlund, která také uavřela gólový účet střelou do prázdné branky, v mezičase se navíc ještě prosadila Homi.

Češky tak své druhé utkání na turnaji prohrály poměrem 3:7, poslední utkání je čeká proti Švýcarsku, které v sobotu podlehlo domácímu Švédsku 2:7.

Česko – Finsko 3:7