Češky zapsaly výhru nad Švýcarskem 2:1 Foto: Český florbal Češky zapsaly výhru nad Švýcarskem 2:1 Foto: Český florbal
30. 10. 2022 Reprezentace žen (2) KOMENTÁŘŮ

Vítězství na závěr: Češky porazily Švýcarky 2:1, juniorky prohrály 4:6

Ženský turnaj EuroFloorball Tour ve švédské Uppsale je pro české barvy minulostí. Neděle přinesla českým barvám jedno vítězství, ženy porazily Švýcarsko 2:1, juniorky v paraelně hraném utkání podlehly stejnému soupeři poměrem 4:6.

Ženský zápas se nesl v duchu, který je v posledních letech mezi oběma soupeři častý: hrál se poměrně defenzivní florbal, oba týmy si byly vědomy faktu, že nechtějí inkasovat jako první. To se nakonec nepodařilo Švýcarkám, které nepokryly křižný pas Maroszové na Havlíčkovou, která otevřela skóre.

Ve 26. minutě nakonec padla také druhá a poslední branka Češek: Plášková využila domluveného signálu s Jirákovou, mezi nohama obránkyně Endre přihrála Keprtové, která umístěnou ranou propálila gólmanku Heini.

Další a poslední branku zápasu vstřelila ve 54. minutě Stettler. České florbalistky tak zapsaly výhru 2:1.

Juniorky v souběžně hraném utkání dvakrát vedly, nevyšla jim ale pasáž mezi zhruba 33. až 45. minutou, kdy soupeřky odskočily do rozhodujícího náskoku, a nakonec zapsaly výhru poměrem 6:4 pro Helvétský kříž.

ŽENY: Česko – Švýcarsko 2:1

JUNIORKY: Česko – Švýcarsko 4:6