Olomouc slaví výhru nad Jičínem. Foto: FBS Olomouc Olomouc slaví výhru nad Jičínem. Foto: FBS Olomouc
6. 11. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc zabrala a z Jičína veze tři body, ostatní favorité zvítězili, výhry se ale většinou nerodily lehce

Ve stínu začínajícího světového šampionátu mužů se odehrálo velmi zajímavé 8. kolo Extraligy žen. Zabrala v něm Olomouc, která dokázala zvítězit na půdě Jičína poměrem 11:6 a zvýšila své akcie na postup do play off. V ostatních zápasech zvítězili favorité, ovšem jejich výhry se většinou nerodily vůbec snadno. Pouze Chodov dokázal porazit Panthers jednoznačně 21:0.

Týmem kola je jednoznačně Olomouc. Florbalistky z Hané totiž zvítězily v dost možná existenčním utkání na půdě Jičína poměrem 9:4. V zápase ani jednou neprohrávaly a ve 27. minutě vedly již 4:0. Na následné dvě slepené branky Bachmaierové reagovala produktivní Cholinská, ve třetí třetině navíc přišly nejprve tři branky Olomouce, díky kterým se Jičín vlastně nikdy nedostal na dostřel. Zápas nakonec skončil 11:6 pro Olomouc, která tak podruhé v nejvyšší soutěži zapsala vítězství. Své první dvě extraligové branky zapsaly teprve sedmnáctileté Klára Horčičková s Gabrielou Vaculovou.

Po reprezentační přestávce se poměrně sympaticky vrátila do extraligového pelotonu rovněž Mladá Boleslav. Ta sice nestačila na Bulldogs Brno a v utkání ani jednou nevedla, ovšem ještě ve 35. minutě se díky hattricku Doležálkové dokázala vrátit do hry a odešla poražena se solidním skóre 3:6.

Následující tři utkání sice vyhráli jejich favorité, ovšem ani jedna výhra se nerodila snadno.

Vítkovice předvedly proti Bohemians v očekávaném utkání vlažný rozjezd a až po zlepšeném výkonu ve druhé polovině utkání dokázaly zápas vyhrát poměrem 11:2. „Polovinu zápasu jsme se vařili ve finské sauně, kde nám ale chyběl bazén. Poté jsme se trošku ochladili a podali lepší výkon. Nebyli jsme připravení úplně v hlavě a moc nám to nefungovalo. Zápas se nicméně z našeho pohledu lámal zhruba v polovině, kdy jsme slepenými góly utekli na 4:2 a poté jsme utkání, asi i na základě zkušeností, dovedli do vítězného konce. Nicméně domácí hráčky nám hodně znepříjemňovaly život a myslím si, že pokud lze považovat výsledek 2:11 za debakl, tak takový si nezasloužily,“ ocenil hostující trenér Jiří Gurkovský.

Sympatický výkon zaznamenal nováček z Liberce, který vzdoroval Tatranu Střešovice. Pražský tým sice v polovině zápasu utekl do vedení 4:1, ale Crazy girls svou snahu nevzdaly a definitivně se tak rozhodlo až v posledních šesti minutách zápasu, ve kterých Tatran třikrát skóroval. „Určitě jsme za takový zápas rádi, jsme rádi za náš přístup k tomuto zápasu. Jsme rádi za spoustu příležitostí, možností a šancí, byli bychom rádi za více branek, ale určitě se nám to povedlo,“ hodnotil zápas Pavel Hudík z Tatranu.

Ostravské FBC se proti Startu dostalo do vedení již v první minutě, ovšem rychle o něj přišlo a dokonce prohrávalo 1:2. Ještě v první třetině ale zápas otočilo a dovedlo jej do vítězného konce poměrem 7:3. Hned čtyři kanadské body si zapsala slovenská útočnice v barvách FBC Paulína Hudáková.

Problémy naopak vůbec neměl Chodov. Ten se postavil v pražském derby proti Panthers a úlohu favorita jednoznačně potvrdil. V čase 10:00 vstřelil již šestou branku a v celém utkání nakonec zvítězil výsledkem 21:0. Pro Panthers se tak jedná o další těžkou porážku, ke které šesti body přispěla Magdaléna Plášková, čtyři branky pak vstřelila Andrea Břeská.

Přehled výsledků 8. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11

branky: 17. Simona Pálková, 23. Karolína Mezerová – 7. Dominika Buczek, 20. Barbora Husková, 29. Barbora Husková, 31. Michaela Šponiarová, 35. Michaela Kubečková, 38. Dominika Buczek, 38. Zuzanna Krzywak, 45. Vendula Maroszová, 46. Michaela Kubečková, 52. Markéta Lenfeldová, 60. Tereza Matýsková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Kristýna Karli 39 – Nikola Příleská 8; po třetinách: 1:2, 1:5, 0:4;

MITEL Florbalová akademie MB – Bulldogs Brno 3:6

branky: 24. Barbora Doležálková, 33. Barbora Doležálková, 35. Barbora Doležálková – 6. Liliana Bolfová, 11. Ema Brucháčková, 23. Michaela Žáková, 32. Michaela Žáková, 38. Anna Brucháčková, 39. Liliana Bolfová; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 5:1; využití: 0:3; diváků: 69; zásahy brankářů: Eva Klementová 25 – Jana Prátová 13; po třetinách: 0:2, 3:4, 0:0;

Crazy girls FBC Liberec – PSN Tatran Střešovice 3:7

branky: 22. Karin Muchová, 50. Karin Muchová, 60. Markéta Žbánková – 21. Radka Korbelářová, 23. Radka Korbelářová, 25. Radka Korbelářová, 30. Vendula Beránková, 55. Kateřina Seemannová, 56. Barbora Panešová, 59. Lucie Želízková; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 0:1 + Barbora Lovíšková 4; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Alžběta Hánová 24 – Monika Šolleová 14; po třetinách: 0:0, 1:4, 2:3;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:21

branky: 2. Lucie Bohumínská, 3. Emilie Skalíková, 5. Hana Dyntarová, 6. Andrea Břeská, 10. Lucie Šindelářová, 11. Markéta Prontekerová, 19. Lucie Bohumínská, 21. Emilie Skalíková, 22. Sofie Skalíková, 25. Barbora Fáčková, 26. Magdaléna Plášková, 28. Lucie Bohumínská, 32. Andrea Břeská, 35. Andrea Břeská, 37. Tereza Míková, 42. Magdaléna Plášková, 42. Emilie Skalíková, 48. Andrea Břeská, 50. Markéta Prontekerová, 52. Magdaléna Plášková, 59. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:0; využití: 0:3; diváků: 35; zásahy brankářů: Tea Mažáryová 27, Štěpánka Neumanová 6 – Jana Christianová 11; po třetinách: 0:7, 0:8, 0:6;

FAT PIPE Tigers Start98 – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:7

branky: 3. Anna Macháčková, 7. Barbora Špačková, 52. Eliška Poláková – 1. Markéta Vrlíková, 17. Kristina Hudáková, 18. Kristýna Klubalová, 25. Paulína Hudáková, 28. Veronika Rybičková, 49. Malwina Zagórska, 57. Paulína Hudáková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Terezie Tomanová 16 – Veronika Tomšová 20; po třetinách: 2:3, 0:2, 1:2;

Finance Novák FBK Jičín – FBS Olomouc 6:11

branky: 29. Kristýna Bachmaierová, 29. Kristýna Bachmaierová, 38. Kristýna Bachmaierová, 52. Gabriela Žůrková, 54. Kristýna Bachmaierová, 60. Gabriela Žůrková – 11. Alexandra Hegingerová, 17. Tereza Hlaviznová, 25. Lucie Cholinská, 27. Vlaďka Maděrová, 37. Lucie Cholinská, 42. Vlaďka Maděrová, 49. Klára Horčičková, 51. Klára Horčičková, 53. Gabriela Vaculová, 57. Gabriela Vaculová, 57. Tereza Reimerová; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 22 – Nikola Dlouhá 19, Klára Hodulíková 3; po třetinách: 0:2, 3:3, 3:6;