Filip Langer slaví gól do sítě Slovenska ve čtvrtfinále MS 2022. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Filip Langer slaví gól do sítě Slovenska ve čtvrtfinále MS 2022. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
11. 11. 2022 Mistrovství světa (1) KOMENTÁŘŮ

Silná pětiminutovka ve 2. třetině: Češi ve čtvrtfinále drama nepřipustili a Slováky porazili 9:4

Český národní tým postoupil do semifinále mistrovství světa! Ve federálním derby, vůbec prvním v rámci světových šampionátů, porazil Slovensko vysoko 9:4. Češi měli dobrý vstup do utkání a svou převahu pak korunovali čtyřmi brankami v průběhu pěti minut druhé části. V semifinále svěřenci kouče Jaroslava Berky vyzvou v sobotu Švýcarsko.

Gólový účet zápasu otevřel v šesté minutě Tom Ondrušek, jemuž po zaváhání Slováků předložil míček Matyáš Šindler. Ve 13. minutě se po tvrdé ráně do horního rohu branky prosadil Adam Delong. A o chvíli později se radoval i Matěj Havlas, který dobře vystřelil ze středu hřiště. Slovensko sice snížilo v úplném závěru úvodní části zásluhou kanonýra Michala Dudoviče, Češi měli ale zápas pod kontrolou.

To pak potvrdili během silné pětiminutovky v prostředním dějství. Na zásah Matyáše Šindlera ještě dokázal zareagovat Michal Miške, následovaly však tři trefy českých hráčů, které vnesly klid na českou střídačku. V závěrečné dvacetiminutovce už se duel spíše dohrával, Češi přežili dvě oslabení (celkově v zápase čelili třem), přidali ještě dva góly a soupeř zápas zkorigoval rovněž dvěma brankami.

Matyáš Šindler ve čtvrtfinále zapsal jeden gól a jednu asistenci. Foto: Barbora Reichová, Český florbal

Matyáš Šindler ve čtvrtfinále zapsal jeden gól a dvě asistence. Foto: Barbora Reichová, Český florbal

Třemi body se v utkání prezentoval Matyáš Šindler (1+2). Dva kanadské body nasbíralo hned pět českých hráčů (Forman, Havlas, Němeček, Langer a Ondrušek). Český národní tým nastoupí v sobotu v semifinále proti Švýcarsku. Utkání je na programu od 17:30.

MS VE FLORBALE 2022 VE ŠVÝCARSKU:

Česko – Slovensko 9:4 (3:1, 4:1, 2:2)

Branky: 6. Ondrušek (Šindler), 13. Delong (Forman), 16. Havlas (Beneš), 23. Šindler (Ondrušek), 26. Langer (Němeček), 26. Forman (Rýpar), 28. Havlas (Langer), 53. Kisugite (Šindler), 54. Němeček (Beneš) – 20. Dudovič (Gál), 25. Miške, 56. Gajdoš (Nehila), 58. Miške (Dudovič).

Sestava Česka: Bauer – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Gruber, Kisugite – Havlas, Langer, Marek Beneš – Krbec, Forman, Delong – Ondrušek, Šindler, Tokoš – Besta, Jendrišák, Kreysa. Trenér: Berka.