Start98 má na kontě výhru nad Bohemians. Foto: Otakar Prášek, Start98 Start98 má na kontě výhru nad Bohemians. Foto: Otakar Prášek, Start98
18. 11. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Start98 přestřílel Bohemians, Buldočky trápily Chodov a Olomouc bere další výhru

Parádní přestřelku nabídlo sváteční utkání mezi Startem98 a Bohemians. Pražské derby skončilo výhrou Startu v poměru 9:8, raduje se také Olomouc, která uspěla v dalším zajímavém zápase proti Liberci. Chodov si navzdory tuhému odporu poradil s Bulldogs Brno poměrem 5:3.

V parádní florbalovou přestřelku se otočilo utkání mezi Startem98 a Bohemians. Pražské derby nabídlo hned sedmnáct branek. Na výhru Startu to přitom dlouho nevypadalo, vždyť ještě ve 27. minutě prohrával 2:6. Ještě ve druhé třetině ale dokázal díky čtyřem zásahům srovnat.

Bohemians se ještě naposledy dostali do vedení, na 8:8 srovnala Mezerová, ale poslední slovo měla Sabina Šnajberková a vystřelila Startu tři body.

Problémy s aktivní hrou Bulldogs Brno měl pražský Chodov. Na brněnské půdě dlouho prohrával, zápas se mu povedlo otočit až v posledních deseti minutách, kdy třikrát skóroval a odvezl si tři body za vítězství 5:3.

Další výhru v řadě zapsaly florbalistky Olomouce. Domácí Liberec sice otevřel skóre, ale bylo to také naposledy, kdy v utkání vedl. Olomouc následně, také díky hattricku Lucie Cholinské, otočil skóre a z Liberce odjel se třemi body za výhru 8:3.

Další solidní výsledek zapsala Mladá Boleslav, která se po Chodovu postavila také Tatranu Střešovice. Tatran vedl po čtrnácti minutách už 4:0 a čekalo se jednoznačné utkání, to se ale ve druhé polovině stabilizovalo a pořádná přestřelka nastala až v posledních deseti minutách. Tatran nakonec zvítězil 9:4.

Ostravské týmy měly o svátečním dni roli favoritů a oba ji splnily. Oba současně poprvé v Extralize žen nasadily nové brankářky: Vítkovice bývalou slovenskou reprezentační brankářku Karolínu Krištofovou, FBC pak Magdalénu Hriškovou.

FBC zvítězilo 12:2 nad Panthers Praha, Vítkovice pak 15:1 nad Jičínem.

Přehled výsledků 10. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Finance Novák FBK Jičín 15:1

branky: 3. Barbora Husková, 6. Vendula Maroszová, 7. Michaela Šponiarová, 13. Klára Hrobařová, 14. Barbora Husková, 24. Sara Avonds, 29. Zuzanna Krzywak, 34. Blanka Gajdošová, 36. Sára Seevaldová, 37. Michaela Kubečková, 39. Šárka Staňková, 39. Barbora Husková, 41. Dominika Buczek, 42. Michaela Kubečková, 59. Michaela Kubečková – 5. Michaela Kacelová; rozhodčí: Pavel Hála – Matěj Vrablík; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 12 – Alena Vokatá 37; po třetinách: 5:1, 7:0, 3:0;

Panthers Praha – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 3:8

branky: 11. Marcela Urbanová, 38. Karolína Nováková, 50. Markéta Valešová – 13. Lucie Cholinská, 18. Lucie Cholinská, 22. Eva Řeháková, 26. Eva Řeháková, 37. Vlaďka Maděrová, 53. Lucie Cholinská, 57. Barbora Soušková, 60. Šárka Zhébalová; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 156; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 15 – Nikola Dlouhá 12, Klára Hodulíková 1; po třetinách: 1:2, 1:3, 1:3;

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:5

branky: 17. Ema Brucháčková, 30. Karolína Garguláková, 35. Anna Brucháčková – 15. Andrea Břeská, 20. Ivana Vachovcová, 52. Andrea Břeská, 55. Marie Havlíčková, 59. Vendula Štolbová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 172; zásahy brankářů: Jana Prátová 21 – Jana Christianová 13; po třetinách: 1:2, 2:0, 0:3;

FAT PIPE Tigers Start98 – FbŠ Bohemians 9:8

branky: 3. Hana Chaloupková, 14. Kateřina Kovaříková, 28. Kateřina Kovaříková, 30. Kateřina Kovaříková, 32. Anežka Pěnkavová, 40. Kristýna Vejvodová, 53. Anežka Pěnkavová, 54. Eliška Poláková, 57. Sabina Šnajberková – 7. Anežka Projsová, 8. Tereza Havlová, 17. Michaela Urbanová, 18. Natálie Bartošová, 23. Kateřina Strnadová, 24. Natálie Bartošová, 42. Tereza Havlová, 54. Karolína Mezerová; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 24 – Kristýna Karli 16; po třetinách: 2:4, 4:2, 3:2;

MITEL Florbalová akademie MB – PSN Tatran Střešovice 4:9

branky: 20. Veronika Zittová, 34. Barbora Doležálková, 51. Barbora Doležálková, 57. Veronika Zittová – 3. Simona Korbelářová, 9. Nikola Hermannová, 12. Nikola Hermannová, 14. Tereza Bystrianská, 23. Michaela Mechlová, 24. Simona Korbelářová, 56. Mariana Býčková, 58. Radka Korbelářová, 59. Simona Korbelářová; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Eva Klementová -9 – Monika Šolleová 14; po třetinách: 1:4, 1:2, 2:3;