Souboj Tatranu Střešovice s Chodovem je šlágrem tohoto víkendu. Foto: Otakar Prášek, Florbal Chdoov Souboj Tatranu Střešovice s Chodovem je šlágrem tohoto víkendu. Foto: Otakar Prášek, Florbal Chdoov
26. 11. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Láká pražské derby mezi Tatranem a Chodovem, hraje se pouze pět utkání

 Extraliga žen vstupuje do druhé poloviny základní části. Šlágrem víkendového programu je souboj Tatranu Střešovice s Chodovem, zajímavá může být také bitva mezi Jičínem a Libercem, FBC Ostrava se pak postaví Bulldogs. Na extraligový florbal se naopak nepůjde v Olomouci, duel FBS s Mladou Boleslaví byl odložen.

Program 12. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – Panthers Praha
Sobota, 14:00, Jedenáctka VS

Program druhé poloviny základní části startuje pražským derby mezi Bohemians a Panthers. Bohemians potřebují potvrdit svou pozici, Panthers se zase potřebují chytit extraligového pelotonu a zkusit zachránit celý ročník. Oba týmy mají o co hrát, takže o níboj tohoto zápasu je postaráno.
Tip Florbal.cz: Výhra Bohemians za 3 body

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Bulldogs Brno
Sobota, 17:00, ČPP Aréna Ostrava

Buldočky pokračují v sérii těžkých zápasů, nyní míří do ČPP Arény, aby se zde postavily FBC Ostrava. To se již pomalu blíží do závěrečné fáze přípravy před Champions Cupem, proto jistě přijde takový zápas vhod. V poměrně zajímavém programu tohoto kola by se mohlo jednat o duel, kde třeba dojde k nějakému překvapení.
Tip Florbal.cz: Výhra FBC za 3 body

Finance Novák FBK Jičín – Crazy girls FBC Liberec
Sobota, 18:00, Sportovní areál Jičín

Pokud chtějí ještě oba týmy pomýšlet na play off, musí zabrat. Solidní pozici si postaví pouze vítěz utkání, protože díra mezi osmým Startem a Libercem je nyní už šest bodů. Jičín má ještě o dva body méně, takže pro něj by případná ztráta byla již velkou komplikací. Tohle utkání má náboj a rozhodně se vyplatí sledovat.
Tip Florbal.cz: Výhra Liberce za 3 body

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Sobota, 19:00, STODOLA Aréna Střešovice

Tatran své domácí zápasy hraje pozdě večer, což má za následek to, že sobotní program vyvrcholí tím největším lákadlem celého víkendu: soubojem Tatranu s Chodovem. Chodov ukázal velmi dobrou taktickou vyspělost proti Vítkovicím, Tatran na druhé straně zařadil vítězný stupeň a nebude chtít polevit ani proti Chodovu. Rozhodne útočná síla nebo poctivá obrana? Na tuto otázku bude muset odpovědět pražské derby.
Tip Florbal.cz: Výhra Tatranu za 2 body

FAT PIPE Tigers Start98 – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle, 13:00, Jedenáctka VS

Jediný nedělní zápas proti sobě svede Start98 a Vítkovice. Ostravský tým jede do Prahy potvrdit roli favorita, zápas bude hodně o jeho přístupu. Pokud naváže například na zápas s Chodovem, tak bude schopen utkání dovést do vítězného konce poměrně bez obtíží, na druhé straně musí dát pozor na soupeřovy brejky. Obecně ale platí, že Start, který je dnes ve výborné pozici směrem do play off, si své rozhodující body pro účast v elitní osmičce nesmí nechat utéct spíše v jiných utkáních.
Tip Florbal.cz: Výhra Vítkovic za 3 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Brno napsal:

    Na extraligový florbal se naopak nepůjde v Olomouci, duel FBS s Mladou Boleslaví byl odložen. A co treba uvest nejaky duvod?
    Buldocky super zapas s Ostravou, oba tymy pochvala.

Napsat komentář

*