Chodov slaví vítězství nad Tatranem. Foto: Florbal Chodov Chodov slaví vítězství nad Tatranem. Foto: Florbal Chodov
27. 11. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov bere po obratu všechny body, Liberec poráží Jičín po nájezdech a Buldočky těsně neuspěly

Čtyři z pěti zápasů tohoto kola jsou odehrány v Extralize žen. Chodov potvrdil roli mírného favorita a po obratu ve třetí třetině porazil Tatran, jen těsně pak v Ostravě proti FBC neuspěly brněnské Buldočky. Sérii proher přerušil Liberec, který porazil po nájezdech Jičín.

Ve šlágru kola se v pražském derby utkaly celky Tatranu a Chodova. Tým z Jižního Města předvedl špatný vstup do utkání a ještě deset minut před koncem prohrával o dvě branky. Díky gólům Prontekerové, Belicové a Frantíkové ale zápas otočil a zvítězil 5:4.

„Hodnocení je extrémně negativní, byť samozřejmě bereme tři body, ale získali jsme je po našem suveréně nejhorším výkonu v sezóně. První třetina si snad ani nejde hodnotit slušně, v utkání jsme nebyli, což by se nám s tímto týmem a už vůbec proti takovému soupeři nemělo stávat. Naštěstí jsme reagovali a hráčkám se povedlo z toho dostat. Tři body mají cenu zlata, poprávu je mohl brát také Tatran,“ zlobil se ale Ondřej Neuman.

Sérii těžkých zápasů má za sebou Bulldogs Brno. Brněnské hráčky byly blízko bodového zisku, ale v Ostravě prohrály s FBC 2:3. Paradoxně jedinou hráčkou, která v dresu Ostravy zapsala dva body, je exbuldočka Pavlína Bačová.

Po nájezdech skončil zápas mezi domácím Libercem a Jičínem. Crazy girls sice ztratily v posledních deseti minutách vedení 3:1, po dovednostní soutěži se ale mohl radovat alespoň ze zisku extra bodu, který mu vystřelila Markéta Žbánková.

V posledním sobotním utkání se utkaly opět pražské celky, tentokráte Bohemians a Panthers. Zápas skončil výhrou favorita 9:1, když Adéla Bočanová zapsala čtyři body za dva góly a dvě asistence.

Jediný nedělní duel mezi Startem98 a Vítkovicemi měl dlouho nečekaný průběh, srdnatě bojující Pražanky totiž nad favoritem zápasu vedly ještě po dvou třetinách 4:3. Vítkovicím ale prospělo stažení hry na dvě formace, což vedlo ke vstřelení pěti gólů a konečnému vítězství poměrem 8:5 pro Ostravanky.

Utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví by se mělo odehrát v náhradním termínu 8. prosince.

Přehled sobotních výsledků Extraligy žen

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 9:1

branky: 1. Adéla Bočanová, 13. Lucie Veselá, 33. Aneta Faltová, 34. Lucie Veselá, 39. Simona Pálková, 48. Nela Kočvarová, 54. Adéla Bočanová, 58. Kateřina Strnadová, 58. Lucie Hernandezová – 3. Eliška Zubová; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Kristýna Karli 11 – Štěpánka Neumanová 36; po třetinách: 2:1, 3:0, 4:0

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Bulldogs Brno 3:2

branky: 22. Linda Pudišová, 33. Malwina Zagórska, 48. Pavlína Bačová – 6. Anna Brucháčková, 56. Anna Sigmundová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Jana Prátová 27; po třetinách: 0:1, 2:0, 1:1;

Finance Novák FBK Jičín – Crazy girls FBC Liberec 3:4pn

branky: 31. Eva Preisslerová, 51. Kristýna Bachmaierová, 54. Gabriela Žůrková – 21. Karolína Nováková, 23. Kateřina Kvapilová, 40. Veronika Šmídková, N Markéta Žbánková; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 23 – Adéla Malkusová 20; po třetinách: 0:0, 1:3, 2:0, 0:0;

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5

branky: 4. Simona Korbelářová, 8. Kateřina Seemannová, 19. Michaela Mechlová, 35. Radka Korbelářová – 16. Daniela Frantíková, 34. Lucie Bohumínská, 50. Markéta Prontekerová, 52. Kristína Belicová, 58. Daniela Frantíková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 116; zásahy brankářů: Eliška Drbalová -5 – Jana Christianová -4; po třetinách: 3:1, 1:1, 0:3;

FAT PIPE Tigers Start98 – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:8

branky: 16. Eliška Poláková, 26. Aneta Salehová, 28. Zuzana Mervartová, 38. Karolína Laura Hornová, 54. Barbora Špačková – 1. Denisa Ferenčíková, 17. Michaela Šponiarová, 25. Barbora Husková, 42. Vendula Maroszová, 48. Barbora Husková, 49. Šárka Staňková, 54. Denisa Hyršová, 54. Vendula Maroszová; rozhodčí: Dalibor Repček – Adam Tietz; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Šárka Černá 22 – Karolína Krištofová 13; po třetinách: 1:2, 3:1, 1:5;