Hráči Black Angels zapsali důležitý triumf proti Otrokovicím. Foto: Český florbal Hráči Black Angels zapsali důležitý triumf proti Otrokovicím. Foto: Český florbal
27. 11. 2022 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Chodov udolal Spartu, Black Angels otočili utkání s Otrokovicemi

Je za námi víkendové 12. kola Livesport Superligy. Nabídlo nám vysoké vítězství Bohemians nad Karlovými Vary, naprosté otočení skóre zápasu mezi Black Angels a Otrokovicemi nebo tuhý souboj v rámci pražského derby mezi Chodovem a Spartou.

V prvním utkání hracího víkendu se proti sobě postavily týmy Tatran Střešovice a Česká Lípa. Ta si přivezla do Prahy pevnou a kompaktní obranu. Tatranu tak velmi stěžovala přechod do útočné fáze. První třetina tak skončila bez branek 0:0. Hned 40 vteřin po začátku druhé části se odpískalo pro Českou Lípu trestné střílení, Milan Tichý ale přestřelil branku. V polovině třetiny se oživil Tatran a během jedné minuty stanovil svůj náskok na 2:0. Následovala branka Ondřeje Němečka a půl minuty před koncem třetiny i Jana Pešky, který prvním gólem hostů snížil brankový rozdíl. Druhá část zápasu končila za stavu 3:1. Brzy po začátku třetí třetiny ale Tatran vstřelil čtvrtou branku a i přes další snahu České Lípy si nakonec domácí udrželi vedení a utkání skončilo 5:2.

V dalším utkání do Liberce přijela Mladá Boleslav. Ta o sobě dala vědět hned v začátku utkání, kdy se prosadil Jan Natov. Chvíli na to následovala branka Michala Sládka. Liberec ještě stačil reagovat a snížil stav zápasu rukou Šimona Stránského na 1:2. Do konce třetiny ale vsadil třetí gól do branky domácích Jakub Bína. Stav po první třetině tedy 1:3. Jako první ve druhé části udeřili domácí, opět Šimon Stránský. Mladá Boleslav ale dokázala vždy pohotově reagovat a i přes hattrick Šimona Stránského zkompletovaný v polovině utkání, skončila druhá třetina 3:6 pro hosty. V poslední třetině se už trefovali pouze domácí. Jako například Jan Natov, který vstřelil v celém utkání 4 góly. Liberec tak doma prohrál utkání s Mladou Boleslaví 3:9.

Karlovy Vary přivítaly v neděli na své domácí palubovce FbŠ Bohemians. Hostům stačilo 38 vteřin na vstřelení prvního gólu, konkrétním střelcem byl Karel Petrák po přihrávce Jana Maliče. V tuto chvíli se Tatran dostal do vedení, což se již ve zbytku zápasu nezměnilo. První třetina končila pro domácí nepříjemně 0:5. Na začátku té druhé ale začaly přicházet úspěchy domácích. Branky Lebedy a Nicklase znamenaly snížení na 2:5. Bohemians ale odpověděli hned dalšími třemi góly. Stav za druhé přestávky tak značil 2:8. I ve třetí části vstřelily první gól Karlovy Vary, následovala ale gólová smršť hostů a utkání skončilo deseti brankovým rozdílem 4:14.

I Ostravské derby bylo součástí víkendové části 12. kola. Utkání gólově otevřeli Vítkovičtí gólem Rostislava Gattnara. Ostrava v polovině třetiny reagovala a skóre vyrovnala. Druhý z Gattnarů v domácí soupisce ale brzy na to vrátil vedení Vítkovicím a za tohoto stavu i skončila první část utkání. Druhá třetina patřila více hostům. Marek Bräuer vyrovnal po šikovném postavení na zadní tyči  domácích a Lukáš Herblich následně přinesl Ostravě premierové vedení v utkání. Stav po druhé třetině byl 2:3 pro hosty. Ve třetí části se ke kormidlu vrátili domácí. Dokázali vstřelit hned 5 branek a i přes snížení Daniela Chatrného utkání Vítkovice vyhráli a porazili městského rivala 7:4.

I hlavní město čekalo v rámci víkendu derby. Na sportovní halu na Podvinném Mlýně přijel tým z Jižního města. První v utkání udeřili hosté. Sparta ale dokázala brzy odpovědět a dokonce po gólu Matěje Čermáka v utkání vedla. 5 vteřin před koncem třetiny ovšem přidal druhý gól Daniel Maxa a první část utkání skončila nerozhodně, 2:2. Vše podstatné ve druhé části zápasu se odehrálo v jedné minutě. Počínaje časem 24:14, kdy vstřelil gól hostů Marek Vávra. 12 vteřin na to Čermák opět skóroval do branky hostů a půl minuty poté Marek Vávra vstřelil též svůj druhý gól v utkání, skóre po druhé části tak znamenalo těsné vedení Chodova 3:4. V poslední třetině Sparta bojovala o vyrovnání, nikdo v ní ale gól nevstřelil. Pražské derby tak skončilo 3:4 pro Florbal Chodov.

Další utkání se odehrálo v neděli odpoledne v Praze na Vinohradech, kam zavítaly Pardubice. V první části dlouho nepadla branka. Nególové třetině zabránil až Štěpán Švejda, který do konce první části zajistil domácím vedení 1:0. Ve třetí minutě druhé třetiny udeřily poprvé v zápase Pardubice a vyrovnaly tak skóre. Vinohrady ale stačily vyrovnat díky přečíslení, které zakončoval Ondřej Plíhal do skoro prázdné branky. Domácí si tak vedení drželi i přes druhou přestávku. Při začátku poslední třetiny ale začaly kousat Pardubice. Během deseti minut utkání otočily a vedly 2:4. Sokol ale stačil Sokolům nadělit dalších 5 branek a zápas tak skončil 7:5 pro domácí Pražany.

V posledním nedělním utkání hrály týmy Black Angels a Panthers Otrokovice. Zápas od začátku vypadal, že skončí ve prospěch hostů z Otrokovic. Ve třetí minutě už totiž vedli 2:0 po dvou brankách Petera Nehily. Do konce třetiny ještě stihly Otrokovice přidat třetí gól a první třetina tak končila 0:3. Ve druhé části opět jako první udeřili hosté. Martin Grlický zvyšoval náskok už na 0:4. To byla poslední branka hostů v utkání. Do konce druhé třetiny následovaly 2 góly Black Angels, které znamenaly snížení na 4:2. Ve třetí třetině ale domácí kompletně otočili vývoj utkání a nakonec zvítězili 6:4.

Výsledky 11. kola Livesport Superligy:

Tatran Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 29. Péc (Vavroušek), 29. Kún (Šindelář), 32. Němeček (T. Hanák), 41. Péc (Vavroušek), 57. T. Hanák (Šindelář) – 40. Peška (Stárek), 43. Peška (Kopič).

FBC Liberec – Florbal Mladá Boleslav 3:9 (1:3, 2:3, 0:3)
Branky: 16. Stránský (Ferdan), 23. Stránský (Kárník), 28. Stránský (Janeček) – 6. Natov (Tokoš), 9. Sládek (Krebner), 17. Bína (Korych), 27. Sládek (Punčochář), 33. Natov (Suchánek), 34. Pěnička (Bína), 41. Natov (Suchánek), 57. Natov (Suchánek), 60. Beneš (Natov).

FB Hurrican Karlovy Vary – FbŠ Bohemians 4:14 (0:5, 2:3, 2:6)
Branky: 25. Lebeda, 29. Nicklas (Strachota), 41. Lebeda (Macháček), 55. Zeman (Velc) – 1. K. Petrák (Malič), 4. Buršík (Malič), 10. Malič (P. Šebek), 18. Kawulok (Forman), 18. J. Petrák (Řehoř), 29. Kawulok (Buršík), 38. Buršík (Řehoř), 40. J. Petrák (Forman), 45. Forman (Malič), 48. Forman (Buršík), 48. Rozkovec, 51. Forman (Buršík), 53. K. Petrák (Forman), 55. Gajdoš (Pastor).

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 7:4 (2:1, 0:2, 5:1)
Branky: 4. R. Gattnar (Šindler), 14. M. Gattnar (Zubek), 45. Pažák, 45. Matejčík (Šebesta), 56. R. Gattnar (Šindler), 59. M. Gattnar (R. Gattnar), 60. Fukala (Matejčík) – 13. Pobořil (Barabáš), 29. Bräuer (Kuczera), 36. Herblich (Gál), 58. Chatrný (Bräuer).

Sparta Praha – Florbal Chodov 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Bartoš (Košir), 16. Mat. Čermák (Jonsson), 25. Mat. Čermák (Zouzal) – 5. Maxa (Vávra), 20. Maxa (Vávra), 25. Vávra (Podhráský), 26. Vávra (Slunečko).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 7:5 (1:0, 1:1, 5:4)
Branky: 17. Švejda, 33. Plíhal (Pergler), 51. T. Gärtner (O. Stuchlík), 54. T. Gärtner (Hartman), 56. Pergler (Plíhal), 59. Máca (V. Klápa), 60. Pergler (Plíhal) – 23. Teichman (Zozulák), 45. Pakosta (Nezval), 48. L. Kučera (Teichman), 49. Zozulák (Žáček), 57. Žáček (Teichman).

Black Angels – Panthers Otrokovice 6:4 (0:3, 2:1, 4:0)
Branky: 30. M. Boček (Neklan), 39. Obuškevič (M. Boček), 47. Neklan (J. Boček), 48. Čáslava (M. Burian), 57. J. Boček (Hromada), 60. J. Boček (Körber) – 3. Nehila (Vykopal), 3. Nehila (Vykopal), 15. Grich, 25. Grlický (Halama).

Autor: Pavel Klepetko