Švýcarské rozhodčí ukončily kariéru. Foto: IFF Švýcarské rozhodčí ukončily kariéru. Foto: IFF
29. 11. 2022 Rozhodčí (7) KOMENTÁŘŮ

KONEC S PÍSKÁNÍM: Pár Wehinger-Zurbuchen končí, jako první ženy pískaly finále MS mužů

 Švýcarské rozhodčí Corina Wehinger a Sandra Zurbuchen končí s rozhodováním florbalových zápasů. Ukončila se tak kariéra prvního ženského páru, který hned dvakrát pískal finále mužského světového šampionátu ve florbale.

Celkem čtyřikrát pískaly tyto dvě rozhodčí švýcarské mužské Superfinále, jedná se také o první ženský  pár, který pískal mužskou švédskou Superligu. Dvakrát dostaly možnost pískat také finále mužského světového šampionátu, pod jejich dohledem se odehrály poslední dva finálové zápasy v Helsinkách a Curychu.

Po finálovém zápase na domácí půdě ukončí tento pár kariéru. „Fakt, že se nám v Helsinkách povedlo splnit náš velký sen je neskutečný a neuvěřitelný. Navíc jsme teď pískaly na domácím šampionátu, a to skvělé semifinále mezi Finskem a Švédskem a finálový duel Švédska s Českem, to je úžasné,“ shodly se v tiskovém prohlášení.

Jejich posledním zápasem bude duel švýcarské nejvyšší mužské soutěže, 18. prosince mají odřídit zápas Wintherthuru s Könizem. Poté bude po sedmnácti společných letech konec. „V určité chvíli přijde ten bod, kdy ucítíte, že je konec. My můžeme skončit na vrcholu, což je něco, na co jsme hrdé,“ uvedly obě rozhodčí.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ferdinand Vanek napsal:

  Dobra zprava. Ten zmatek pri jejich piskani a udiveni hraci, kteri vubec netusili, co se piska a na koho, bude legendarni.

 • Ramirez napsal:

  Podle pochmurné černobílé fotografie jsem se už lekl, že se sympatickým holkám švýcarským něco zlého přihodilo.
  Naštěstí jen dopískaly.

 • znalec napsal:

  Nejlepší rozhodčí na světě! Ne vážně, jejich odchodem se nám všem spíše uleví a třeba budou zase vrcholné zápasy mužů pískat ne ženy, ale Ti nejlepší rozhodčí (pohlaví neřeším) podle výkonnosti!

 • HonZa napsal:

  Tak tak pokud si pamatuju, tal v době mistrovství se jednalo o nejlépe hodnocený pár švýcarské ligy, tak bych tady z toho zase nedělal, že je sebrali někde na ulici a poslali pískat jenom proto, že jsou to ženy. Nadáváme na rozhodčí prakticky pořád, tak zase pojďme nedělat, že mužským párům se vždy všechno vede. I na mistrovství jsme zažili dost bizárů od chlapů, tak nebuďme histeričtí, že tam pustili holky. A kecy „nezáleží na pohlaví ale…“ zní v tomhle kontextu skoro jak „nejsem rasista, ale“…

 • znalec napsal:

  Kdyz o nekom reknu, ze piska proto, ze je zenska, jsem rasista – aneb za pravdu se kazdy zlobi! Divna doba! Jo a jsem pripadne hysterický ale ne histericky…

 • David napsal:

  Každý kdo si někdy zkusil pískat nějaký sport ve vyšší lize, tak ví co to obnáší. Je to povolání, které se nikdy nezavděčí všem a ještě hůře v České republice, kde jsou mistri, trenéři, episemiologove a rozhodčí. Holky dokázali víc než plno negativně hodnotících hňupů

 • ivan napsal:

  Videl jsem je jen na poslednim MS muzu, ale emocne to bylo mimo. Nebyly schopny reagovat v klidu. Bylo krasne videt u hranicnich zakroku a v diskusich s hraci, kdy to resily vyhrocene a pres ego (a to vsechno v situacich, ktere byly de facto bezne a ocekavatelne). To do dulezitych zapasu nepatri. A to neni chyba jejich, ale tech, kdo je do tech situaci nominuji.

Napsat komentář

*