Jiří Curney opět zářil. Foto: Český Florbal Jiří Curney opět zářil. Foto: Český Florbal
4. 12. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Sparta bere body Bohemians, Boleslav zvítězila ve Vítkovicích

Druhou adventní neděli nás mimo zapalování svíčky čekalo 13. kolo Livesport Superligy. V městském derby zvítězila po tuhém souboji Sparta Praha. Mladá Boleslav nadělila Vítkovicím šestibrankový rozdíl a Otrokovice vyšly vítězně z brankové přestřelky s Českou Lípou.

V prvním z nedělních zápasů se utkaly týmy FBC Liberec a Karlovy Vary. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Radek Valeš za domácí FBC Liberec, kdy využil standardní situace střelou z půlky hřiště. Hosté se ani nestihli rozkoukat a chvíli na to již odcházeli do šatny za konečného stavu první třetiny 7:0 pro FBC Liberec. Domácí ale i do druhé třetiny nastoupili excelentně, kdy Šimonu Stránskému stačilo 36 vteřin na vstřelení osmého gólu Liberce. V šesté minutě byl nařízen nájezd pro Karlovy Vary po faulu na Michala Klápu. Daniel Nicklas se nemýlil a vstřelil první gól hostů v zápase. Druhá část utkání tak skončila 8:1 ve prospěch Liberce. Na začátku třetí třetiny se prosadil Michal Strachota, radost mu ale brzy překazil opět Radek Valeš a Karlovy Vary již brankový rozdíl nestihly smazat.

Mladá Boleslav jela poměřit síly v rámci 13. kola do Ostravy, kde se utkala s domácími 1. SC Vítkovicemi. První gól stihli hosté vstřelit již v páté minutě a ujali se tak vedení. V polovině utkání navýšil náskok Mladé Boleslavi Matyáš Krebner. Na konci první třetiny ještě mohl Jakub Bína navýšit náskok svého týmu, trestné střílení ale neproměnil. Brzy po začátku druhé části se opět prosadili Mladoboleslavští a vedli tak již 3:0. Domácí Vítkovice vstřelily svoji první branku až při snížení na 1:4 ve 32. minutě. Zbytek zápasu se ale střílelo už jenom do branky Ostravských. Skóre skončilo s vysokým brankovým rozdílem 1:7.

Domácí Tatran v neděli přivítal ve Sportovním centru Řepy FBC Ostravu. Tomáš Hanák se stal prvním střelcem utkání, když ve čtvrté minutě poslal Tatran do vedení. Hosté odpovědět nedokázali, naopak se pískalo v jejich neprospěch vyloučení, které domácí využili. Tomáš Hanák přidal ještě třetí gól a s brankovým tímto rozdílem se šlo do šaten. Ve druhé třetině hra znervózněla a ani jedna strana se skórem nijak nehla. Naopak hned po sedmi vteřinách třetí části se prosadili opět domácí. FBC Ostrava ještě dvěma góly snížila náskok Tatranu, Pražané si ale náskok obhájili a utkání skončilo za stavu 6:2.

V dalším zápase 13. kola přijely Otrokovice do České Lípy. Právě hosté do utkání nastoupili naprosto suverénně. V šesté minutě už po jejich gólové smršti vedli 0:4. Česká Lípa byla další, kdo vstřelil branku, konkrétně Daniel Štěrba snížil brankový rozdíl. Třetina ale končila za stavu 1:5 pro Otrokovice. Ve druhé části domácí vstřelili dvě branky oproti jedné z holí hostů. Ve třetí třetině ale hosté drželi s Českolipskými krok a utkání tak vyhráli 6:8.

Předposlední utkání nedělní série se odehrálo v Pardubicích, kam přijel tým z Jižního Města, Florbal Chodov. V první třetině bylo zřetelné, kdo určuje tempo utkání. Chodov uměl vytvářet tlak a po první části zápasu vedl 0:3. V první polovině druhé třetiny se hostům stále dařilo. V polovině utkání již na světelné tabuli svítilo skóre 0:6. V tu chvíli se ale probudili domácí, kteří během chvíle snížili na 2:6, moment na to ale Pražané opět zvýšili svůj náskok. Druhá třetina skončila za stavu 2:7. Třetí třetina opět patřila Chodovu a ten tak využil zbývajících 20 minut na zaokrouhlení stavu utkání, tedy 2:10.

Večerní utkání nedělního 13. kola patřilo pražskému derby mezi Bohemians a Spartou. Po šedesáti šesti vteřinách otevřel skóre zápasu domácí hráč Jan Řehoř. Po chvíli ale Sparta vyrovnala střelou Josefa Juhy. Přestřelka pokračovala a po první třetině byl stav nerozhodnutý, a to 3:3. Na začátku druhé části dokázal proměnit nájezd Jiří Curney a vrátil tak Spartě vedení. Následovaly ale 2 góly Bohemians a druhá část utkání skončila v jejich prospěch, 5:4. V třetí třetině se opět ujala kormidla Sparta a dokázala domácím odskočit na dvoubrankový rozdíl. Domácím tak ani kontaktní branka Filipa Formana minutu a půl před koncem zápasu nestačila a městské derby tak ovládla Sparta při stavu 6:7.

Výsledky 13. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – FB Karlovy Vary 9:3 (7:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Valeš (Janeček), 5. Světlík (Dlesk), 7. Janeček (Valeš), 8. Bitman (Mádlo), 9. Macháč (Smutný), 13. Mádlo (Bitman), 16. Světlík (Dlesk), 21. Stránský (Ferdan), 49. Valeš (Šoltys) – 26. Nicklas (TS), 45. Strachota (Velc), 53. Svatek (Macháček).

1. SC Vítkovice  – Florbal Mladá Boleslav 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Besta (Matejčík) – 5. D. Šebek (Sládek), 10. Krebner (Punčochář), 22. Natov (Tomašík), 29. Bína (Pěnička), 34. D. Šebek (Krebner), 44. Natov (Tokoš), 56. Beneš.

Tatran Střešovice – FBC Ostrava 6:2 (3:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. T. Hanák (Beneš), 17. Meliš (Němeček), 19. T. Hanák (Vavroušek), 41. T. Hanák (Němeček), 58. T. Hanák (Beneš), 59. Kún (M. Mühlfait) – 44. Kuczera (Pešat), 53. Kuczera (Pešat).

FBC Česká Lípa – Panthers Otrokovice 6:8 (1:5, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 11. Krajcigr (Štěrba), 29. Krajcigr (Štěrba), 38. Vavruška (Štěrba), 49. Štěrba (Jirsa), 50. Peška (Krajcigr), 60. Krajcigr (Peška) – 1. Grich (L. Kubíček), 2. Nehila (Hrabal), 3. Vykopal (Nehila), 6. Kelemen (Grich), 17. Vykopal (Halama), 40. Vykopal (Grlický), 44. Nehila (Vykopal), 49. Vykopal (Nehila).

Sokoli Pardubice – Florbal Chodov 2:10 (0:3, 2:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 31. Žáček (L. Kučera), 36. L. Kučera (Ďopan) – 4. Slunečko (Vávra), 12. Ondrušek (Slunečko), 15. Matoušek (Skřivánek), 24. Ondrušek (Vošta), 26. Vávra (Ondrušek), 29. Skřivánek (Kafka), 40. Matoušek (Vošta), 42. Skřivánek (Kafka), 44. J. Bauer (Slunečko), 57. Votava (J. Bauer).

FbŠ Bohemians – Sparta Praha 6:7 (3:3, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Řehoř, 8. P. Šebek (Virga), 15. J. Petrák (P. Šebek), 33. J. Petrák (Řehoř), 40. J. Petrák (Řehoř), 59. Forman (Malič) – 7. Juha (Krbec), 13. Zouzal (Mat. Čermák), 14. Křenek (Curney), 23. Curney (TS), 47. Krbec (Juha), 49. Mat. Čermák (Košir), 54. Curney (Košir).

Autor: Pavel Klepetko