Tomáš Hanák a Matěj Havlas se radují z gólu vstřeleného do sítě Mladé Boleslavi. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice Tomáš Hanák a Matěj Havlas se radují z gólu vstřeleného do sítě Mladé Boleslavi. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice
11. 12. 2022 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Tatran rozebral Mladou Boleslav 11 góly, Black Angels zaskočili Chodov

Tatran zatím zažívá famózní jízdu základní části. V sobotu proti Mladé Boleslavi vyhrál i 14. duel v sezoně a navíc svému velkému rivalovi a soupeři z posledního superfinále uštědřil 11gólový debakl. Na čele tabulky tak Střešovičtí mají už devítibodový náskok před druhými Vítkovicemi. Boleslav je až třetí.

Střešovice rozjely zápas dobře. Na začátku osmé minuty se po střele od mantinelu prosadil Martin Čermák. V 16. minutě Pražané uplatnili pohotovost zakončení, Marek Beneš se ještě z branky neradoval, ale dorážející Matěj Havlas už ano. Tatran pokračoval ve velkém představení a ve druhé části během 15 minut přidal dalších pět zásahů.

Zdecimovaní hosté na tuto silnou pasáž Střešovic zareagovat nedokázali a nakonec v repríze posledního superfinále padli vysoko 1:11. „Dneska jsme do zápasu nastoupili tak bojácně a ustrašeně. Nakupili jsme na začátku tolik chyb. Bylo vidět, že náš tým tady dnes není,“ řekl po zápase zklamaný kouč Boleslavi Petr Novotný.

„Výsledkově jsme to takhle určitě nečekali, na druhou stranu jsme podali soustředěný výkon po celých šedesát minut. Hráli jsme kvalitně. Co jsme si řekli, to jsme plnili. Samozřejmě je to i o štěstí a o tom, že tam něco spadne. Dobře to bylo podržený dozadu a výborně zachytal gólman, takže se to všechno sešlo,“ byl spokojený Luděk Beneš, trenér Tatranu.

V duelu posledních Karlových Varů a druhých Vítkovic bylo zaděláno na překvapení. Nováček, který zatím v sezoně vybojoval jen jednu výhru, tentokrát statečně čelil sedminásobnému mistrovi. Vary vedly v první třetině 1:0 a 2:1 a i po 40 minutách byly o gól napřed. Třetí třetina jim ale nevyšla. Hlavně úplný závěr. Ještě v čase 58:27 Michal Zeman srovnával na 7:7, jenže pak se prosadili hostující Michal Pažák a Marek Matejčík a favorit nakonec duel zvládl.

Black Angels opět potvrdili, že to na Chodov umí. Vyhráli totiž už páté vzájemné utkání v řadě. Po skvělé první třetině sice přišel chodovský návrat do zápasu, andělé však nakonec zvládli udržet v závěru těsný náskok a vyhráli 7:6. Hattrickem a asistencí se na tom podílel výborně hrající Jakub Renčín.

V ostatních zápasech zapsaly důležité domácí výhry Ostrava (8:4 nad Otrokovicemi) a Česká Lípa, která otočila nepříznivě se vyvíjející domácí duel s Vinohrady a polepšila si v boji o play off. Bohemians na severu Čech nasázeli Liberci deset branek a stále drží čtvrtou příčku Livesport Superligy. Těsnou výhru nakonec vybojovala Sparta, jež porazila vzdorující Pardubice 2:1.

Výsledky 14. kola Livesport Superligy:

FBC Ostrava – Panthers Otrokovice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1)
19. Kuczera (Pešat), 21. Daniš, 25. Pešat (Kuczera), 26. Mikoláš (Gál), 32. Bräuer (Pešat), 46. Bräuer (Chatrný), 51. Kuczera (Bräuer), 60. Bräuer (Šubert) – 13. Sovják (Grlický), 35. Grlický (Nehila), 38. Minich (Sovják), 42. Vykopal (Minich).

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 1. Krajcigr (TS), 39. Vavruška (Krajcigr), 43. Krajcigr (Štěrba), 51. Peška (Jirsa), 57. Krajcigr (Peška) – 9. Plíhal (O. Stuchlík), 25. V. Klápa (Hartman), 27. Kellermann (V. Klápa), 50. M. Horák (Ja. Procházka).

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 11:1 (2:0, 6:0, 3:1)
7. Mar. Čermák (Sládeček), 16. Havlas (Beneš), 22. Sládeček (Mar. Čermák), 31. Kreysa (Tlapák), 32. Meliš (Němeček), 32. Kreysa, 33. T. Hanák, 37. Péc (Šimek), 48. Tlapák, 54. Šimek, 59. Meliš (Němeček) – 57. Pěnička (Natov).

Black Angels – Florbal Chodov 7:6 (3:0, 1:3, 3:3)
Branky: 3. Renčín (J. Boček), 16. R. Hanák (Straka), 17. Renčín (Pícha), 33. Renčín (J. Boček), 54. J. Boček (Ludvík), 56. M. Burian (Doležal), 57. Fryš (Renčín) – 25. Vávra (Ondrušek), 27. Vávra (Maxa), 38. Maxa (Vávra), 50. Skřivánek (Komárek), 58. Maxa (Vávra), 58. J. Bauer (Ondrušek).

Sparta Praha – Sokoli Pardubice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Kolstrunk (Křenek), 34. Mat. Čermák (Košir) – 14. Žáček (A. Šmíd).

FBC Liberec – FbŠ Bohemians 5:10 (0:2, 3:4, 2:4)
Branky: 25. Macháč (Smutný), 27. Smutný (Valeš), 38. Kárník (Dlesk), 41. Václavík (D. Sedláček), 59. Stránský (Smutný) – 6. Čihák (Bílek), 8. Gajdoš, 26. Gajdoš, 29. Malič (Buršík), 30. Gajdoš (Čihák), 35. Forman (Malič), 49. Řehoř (Bílek), 50. Forman (Malič), 55. Řehoř (P. Šebek), 59. Forman (Buršík).

FB Hurrican Karlovy Vary – 1. SC Vítkovice 7:9 (2:2, 4:3, 1:4)
Branky: 10. Macháček (Šťovíček), 14. Strachota (M. Klápa), 36. M. Klápa (Strachota), 38. Velc (J. Zavadil), 39. Nicklas (M. Klápa), 39. Eliáš (Macháček), 59. Zeman (Eliáš) – 12. Šindler (Besta), 20. Hubálek (Delong), 25. Šindler (Delong), 30. Slončík (M. Gattnar), 36. Slončík (Fukala), 47. Matejčík (Pažák), 49. Pažák (Fukala), 60. Pažák (Fukala), 60. Matejčík.