Tatran vítězí v utkání s FBC Ostrava. Foto: Tatran Střešovice Tatran vítězí v utkání s FBC Ostrava. Foto: Tatran Střešovice
14. 12. 2022 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

První finále pro novodobý tým Tatranu. Porazil Bohemians a je ve finále Poháru Českého florbalu

Ženy Tatranu Střešovice, které ve svém počínání navazují na tým, který se přes Děkanku a Herbadent transformoval do dnešního Startu98, slaví účast ve svém prvním soutěžním finále v novodobé historii týmu. V semifinále Poháru Českého florbalu žen totiž porazily Bohemians 7:3 a staly se finalistkami po boku Vítkovic.

Tatran byl od začátku utkání, které se hrálo před školáky, lepším týmem, Bohemians dokázali vlastně pohotově odpovědět pouze na úvodní gól Simony Korbelářové díky Veselé. Následně ale Tatran vstřelil do první přestávky ještě dvě branky a vedení už nepustil.

Ve druhé části vstřelily Seemannová se Simonou Korbelářovou další dvě branky a Tatran tak pohotově vedl již velmi solidních 5:1. Naději pro zelenobílé pak proměněným nájezdem vykřesala Mezerová.

Jenže Tatran drama nepřipustil. Ve 45. minutě využil díky Býčkové přesilovou hru a celé utkání dovedl do vítězného konce poměrem 7:3.

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 7:3
branky: 7. Simona Korbelářová, 13. Radka Korbelářová, 16. Kateřina Seemannová, 21. Kateřina Seemannová, 25. Simona Korbelářová, 45. Mariana Býčková, 54. Karolína Stůjová – 7. Lucie Veselá, 40. Karolína Mezerová, 52. Lucie Veselá; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 250; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 19 – Martina Franková 28; po třetinách: 3:1, 2:1, 2:1

Tatran: Drbalová – Beránková, Mechlová, Hermannová, Stůjová, Matějková, Panešová, Ježdíková – Býčková, R. Korbelářová, S. Korbelářová – Želízková, Seemannová, Lovišková – Bořilová, Bystrianská, Vernerová – Gocová, Tkadlecová

Bohemians: Franková – Faltová, Havlová, Císařová, Hernandezová, Dvořáková, Kočvarová – Bartošová, Veselá, Bočanová – Mezerová, Strnadová, Pálková – Urbanová, Minářová, Vaníčková – Stará, Siňorová

Finálový den Poháru Českého florbalu je na programu 17. ledna v Brně.