Vítkovice slaví třetí výhru nad FBC Ostrava v sezóně. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice slaví třetí výhru nad FBC Ostrava v sezoně. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
16. 12. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vyhrály televizní derby 9:5, udělaly velký krok k vítězství v základní části

Florbalistky Vítkovic udělaly důležitý krok k vítězství v základní části. Před televizními kamerami kanálu ČT Sport totiž porazily v ostravském derby úřadující mistryně z FBC Ostrava výsledkem 9:5. Vyhrály tak také třetí ostravské derby v sezóně a mají jistotu, že po víkendu minimálně udrží šestibodový náskok před druhým Chodovem.

Nejzajímavější částí zápasu byla první třetina. FBC zahájilo zápas dobře a Káčová po individuálním průniku vstřelila první gól zápasu. Bohužel pro FBC ale svěřenkyně Jakuba Robenka ze své nejlépe odehrané herní části nevytěžily více než jednu branku.

V první části tak za Vítkovice vyrovnala Maroszová, podobně jako v pohárovém zápase, také televizní duel se rozhodl ve druhé třetině. Vítkovice během ní nastřílely hned pět branek a dostaly se do dílčího vedení 6:3. Zajímavá byla především situace před pátou brankou Vítkovic, kdy rozhodčí na několikátý pokus odpískali nesprávné postavení FBC při buly, což Vítkovice využily při založení gólové akce.

Ke slovu přišli také ve třetí třetině, kdy odvolali trest pro obránkyni Šárku Staňkovou poté, co se neshodli, zda-li Staňková Michaelu Mlejnkovou faulovala anebo nikoliv. Situaci výborně zachytily televizní porty.

FBC opět sáhlo k odvolání gólmanky, tentokráte ale Vítkovice nepřipustily komplikace, na rozdíl od pohárového utkání. Na dvě inkasované branky reagovaly dvěma vstřelenými a dovedly utkání do vítězného konce poměrem 9:5.

Výsledek 15. kola Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC Ostrava 9:5 (1:1, 5:2, 3:2)
Branky: 10. Maroszová, 24. Buczek, 25. Kubalčíková, 35. Lenfeldová, 36. Maroszová, 37. Seevaldová, 50. Maroszová, 55. Krzywak, 59. Buczek – 4. Káčová, 34. Rybičková, 36. Zagórska, 53. Hurníková, 58. K. Hudáková. Rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 125;. Zásahy brankářek: Nikola Příleská – 10 – Jana Dupčáková – 22

Vítkovice: Příleská – Willamannová, Ferenčíková, Lenfeldová, Staňková, Matýsková, Hrobařová, Smetanová – Kubečková, Buczek, Maroszová – Šponiarová, Liberdová, Seevaldová – Krzywak, Kubalčíková, Husková – Gajdošová.

FBC Ostrava Dupčáková – P. Hudáková, Rybičková, Gálová, Vrlíková, Klubalová, Bínová – Káčová, Mlejnková, Zagórska – Pudišová, Báčová, Chúpeková – Hurníková, Kotzurová, Chalupová – Šešulková, Zuzaníková, K. Hudáková.