Florbalistky Tatranu porazily Olomouc. Foto: Flickr Tatran Střešovice
19. 12. 2022 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran porazil Olomouc, Klokanky potrápily Chodov a Liberec vyhrál v prodloužení

Extraliga žen má odehráno kompletní kolo. V jeho víkendovém šlágru porazil Tatran Střešovice Olomouc, vysokou výhru si připsaly také florbalistky Bulldogs Brno. Bod získaly florbalistky Panthers Praha, které podlehly Liberci 2:3 po prodloužení. Liberec si tak paradoxně zkomplikoval situaci v boji o play off.

Olomouc v Praze vedla nad Tatranem už 3:1, avšak druhá polovina zápasu, především konec druhé třetiny, se ale florbalistkám trenérů Radka Řeháka a Dagmar Sigmundové vůbec nepovedl. Nakonec tak Tatran Střešovice zvítězil 9:4, hattrick zapsaly Lucie Vernerová s Radkou Korbelářovou. „Cítíme, že se zlepšujeme, Olomouc dala zápasu tempo a zatlačila nás v určitých pasážích zápasů, zápas jsme ale dokázali dohrát a jsme za to rádi,“ uvedl trenér Tatranu Pavel Hudík.

Další vyrovnaný zápas odehrál Chodov, který porazil Bohemians 3:2. Také Klokankám se v utkání povedlo vést, pro Chodov ale rozhodly Sofie Skalíková s Kristínou Belicovou. Chodov tak potvrdil druhé místo v extraligové tabulce.

Liberec porazil 3:2 v prodloužení Panthers, čímž ale v principu boje o play off ztratil bod proti poslednímu týmu tabulky, kterému se naopak povedlo bodovat po osmi utkáních a více než dvou měsících. Utkání rozhodla Kateřina Kvapilová.

Pět bodů si zapsala Kateřina Kovaříková ze Startu98, který porazil Mladou Boleslav. Výhra 9:3 byla třetí v řadě a celkově čtvrtá v posledních pěti utkáních. Mladou Boleslav navíc v pondělí čeká dohrávané utkání proti Bohemians.

Bulldogs Brno má na kontě cennou výhru 11:2 na úkor Jičína. V průběhu zápasu vedly Buldočky už 10:0, hattrick si zapsala Anna Sigmundová.

Přehled výsledků 15. kola Extraligy žen

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 3:2

branky: 14. Vendula Štolbová, 31. Sofie Skalíková, 34. Kristína Belicová – 16. Lucie Veselá, 28. Kateřina Strnadová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Jana Christianová 14 – Martina Franková 20; po třetinách: 1:1, 2:1, 0:0;

Bulldogs Brno – Finance Novák FBK Jičín 11:2

branky: 5. Anna Brucháčková, 6. Anna Sigmundová, 9. Anna Brucháčková, 11. Michaela Žáková, 15. Anna Sigmundová, 18. Veronika Machálková, 26. Michaela Žáková, 26. Tereza Halaštová, 36. Anna Sigmundová, 38. Karolína Sovadinová, 55. Marie Jirková – 47. Zuzana Svobodová, 50. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková – 21 – Alena Vokatá 22; po třetinách: 6:0, 4:0, 1:2;

PSN Tatran Střešovice – FBS Olomouc 9:4

branky: 11. Simona Korbelářová, 25. Radka Korbelářová, 27. Lucie Vernerová, 29. Radka Korbelářová, 38. Jessica Kabelková, 45. Lucie Vernerová, 50. Radka Korbelářová, 57. Lucie Vernerová, 60. Michaela Mechlová – 9. Eva Řeháková, 23. Eva Řeháková, 24. Lucie Cholinská, 60. Vlaďka Maděrová; rozhodčí: Jan Brejcha – Petr Herman; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 66; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 – Nikola Dlouhá 21; po třetinách: 1:1, 4:2, 4:1;

Panthers Praha – Crazy girls FBC Liberec 2:3p

branky: 8. Nikola Křemenáková, 15. Jana Pavlicová – 49. Kateřina Kvapilová, 55. Monika Žapková, 64. Kateřina Kvapilová; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Tea Mažáryová 46 – Kateřina Dlouhá 25; po třetinách: 2:0, 0:0, 0:2, 0:1;

MITEL Florbalová akademie MB – FAT PIPE Tigers Start98 3:9

branky: 9. Markéta Kosová, 25. Viktorie Vacardová, 46. Markéta Kosová – 3. Tereza Hanzlíková, 19. Anna Macháčková, 26. Kateřina Kovaříková, 26. Tereza Hanzlíková, 30. Monika Škorpová, 32. Kristýna Vejvodová, 36. Kateřina Kovaříková, 39. Kristýna Vejvodová, 50. Anežka Pěnkavová; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Eva Klementová 17, Klára Šimonová 5 – Kristýna Janglová 15; po třetinách: 1:2, 1:6, 1:1;