Ronald Gašparík táhne Otrokovice. Foto: Panthers Otrokovice Ronald Gašparík táhne Otrokovice. Foto: Panthers Otrokovice
22. 12. 2022 Superliga (23) KOMENTÁŘŮ

VÁNOČNÍ TRANSFER: Gašparík mění Otrokovice za Boleslav. Nemůžu se dočkat, říká

 Mladá Boleslav má novou ofenzivní posilu. Slovenský útočník Ronald Gašparík totiž v rozehrané sezoně mění Otrokovice za město automobilů a je novou posilou v týmu hlavního trenéra Petra Novotného.

Gašparík ve svých dvaadvaceti letech platí za jednoho z nejnadanějších slovenských florbalistů. Mladá Boleslav bude jeho třetím českým klubem, kromě Otrokovic působil také ve střešovickém Tatranu, poté se vydal do Švýcarska.

„Nemůžu se dočkat, až obléknu boleslavský dres. Jsem rád, že se přestup povedlo dotáhnout. Těším se na super prostředí a skvělé zázemí, které Bolka dokáže vytvořit svým hráčům,“ uvedl na sociálních sítích svého nového klubu.

Naopak pro Otrokovice je jeho odchod nepříjemnou záležitostí, se kterou nepočítaly. „Mrzí nás, že při první příležitosti upřednostnil svoje ambice a tím nám dal jasně najevo, že mu nezáleží na našem klubu, který mu vždy a ve všem vyšel vstříc. Vedení se proto rozhodlo nedržet hráče, který zde nechce působit a ze dne na den opustil své spoluhráče v době, kdy bojujeme o předkolo play off,“ uvedl člen výkonného výboru PSG Panthers Otrokovice Tomáš Ťopek na klubovém webu, který současně avizuje, že si Gašparík přestup vynutil a z domova vzkázal, že se do Otrokovic již vracet nechce.

S Otrokovicemi se loučí s bilancí 35 zápasů / 61 bodů. V Mladé Boleslavi podepsal dlouhodobý kontrakt do konce ročníku 2024/2025.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • flrbl napsal:

  Vykopal na FB vysmátej smajlík.. to asi nebude uplně rozloučení v dobrém.
  Zajímalo by mě kolik to Bolku stálo, podle mě docela draho.
  A co mají za nová zranění, že musí kupovat? Na lavičce Chroust, Korych… ti by to mohli na chvíli zaplnit ne?

 • Petr napsal:

  Pro Bolku skvělá posila.
  Korych ani Chroust nedosahují kvalit Boleslavi pro play off.
  To, že opouští ztrouchnivělou loď, která se potápí několik let bych mu nevyčítal. Nebýt Karla Ševčika a jeho kontaktů na Slovensku, tak se na Štěrkovišti hraje 1. liga. Měli by p. Ševčíkovi postavit před renovovanou halou sochu. Klub pracuje s mládeží naprosto otřesně, když nepočítám momentální generaci 2010, ale aby nedopadla jako generace 2000-2002. Jak řekl p. Jakoubek v posledním podcastu, Brno a Otrokovice názorně ukazují, jak se florbal neděla. Veselé Vánoce

  • Tonda napsal:

   Toto by o panu Ševčíkovi napsal s prominutím pouze nemocný člověk. A nebo člověk který absolutně nevidí do klubu. Krásné Vánoce🙂

   • Petr napsal:

    Byla v tom nadsázka a jsem opravdu rád, že do nefungujícího klubu nevidím. Každopádně před minulou sezónou jít do sezóny s pěti hráči a shánět po celé Moravě a Slovensku alespoň někoho kdo umí držet florbalovou hůl, je tristní. O znechucení florbalu dvěma největším talentům ročníku 2004 na Zlínsku se bavit nemusíme. Ti kluci byli před dvěma roky na úrovni Palčinského – 17kb, Gatnara – 28kb a Zubka 23kb. Hodně štěstí v play down.

    • Komik napsal:

     Jen technická. Když se podívám na statistiky juniorky, dorostu z vámi zmíněných let, tak na úrovni uvedených bylo docela dost dalších hráčů o kterých dnes slyšet není. A to i z „fungujících“ klubů.

 • Rongas napsal:

  Přijde mi, že Pacák je ve stresu, protože Tatran je jinde a tak se snaží nějakým způsobem udržet naděje na titul. Problém je že si neuvědomuje co si teď přivedl.
  Proč mu to nevyšlo v Tatranu, ve Švajcu a jen v Otrokovicích byl okej? Protože se mu nechce makat, v Otrokovicích je jasně nejlepší hráč tak ani makat nepotřeboval (tam makat nemusí nikdo), v bolce je nastavený režim jiný a tohle podle mě nezvládne. Buď to rozloží zevnitř a nebo se na to vysere.

 • Gašparík napsal:

  V Bolce vůbec netuší, co si koupili. Gašpařík nikdy netrénoval a trénovat ani nebude. Nezvládne tréninkovou zátěž, kterou mají v Bolce nastavenou. Vstávat v jedenáct v poledne, žádná letní příprava a během týdne neúčast na trénincích rozhádá Bolku a bude moci zpátky na Slovensko.

 • Srdcař napsal:

  Pro Otrokovice jen dobře. Ronald není žádný super hráč, střelu má ale herně je v pasti. Ani by jste si nevšimli že v posledních zápasech za Otrokovice chyběl. Nevím jestli Bolce gratulovat nebo jim popřát hodně štěstí

 • MADE IN BOLKA napsal:

  To má být ta posila, která sestřelí Tatran v cestě za titulem? Tak to hodně štěstí 😀

 • trener napsal:

  a kurva …..co se to stalo? kdepak soudruzi z NDR udelali chybu?

 • Gasparik napsal:

  Zaměstnavatelé v Otrokovicích si vydechli 😀

  • Radek T napsal:

   Proč?
   Že je v sezóně 21/22 dotáhl do předkola play off?
   Kdoví, kolik dá Vykopal bez něj bodů.

   • Gasparik napsal:

    Nenarážel jsem na klub Otrokovic ale tomuto hráči najít práci ve které by vydržel bylo nemožné.

   • Kolda napsal:

    Vole a co má Gaša společného s bodama Vykopala?
    Myslím že velmi málo kámo. Vykopal je konzistentní hráč který má herní úroveň co do Otrokovic přišel ať už hraje skýmkoliv, pořád je jedním z nejlepších. Ti dva se až do letoška v lajně ani nepotkávali ty joudo.

    • David napsal:

     Tak ono nebude asi velké umění bejt nejlepší v Otrokovicích…:)

     • Kolda napsal:

      Ty bys byl určitě hvězda Davide, doufám že tě tam brzo uvidím jak to válíš. Tak jasně, radši pojďme a poplácejme po ramenou kluka co v půlce sezóny odejde a ještě takovým stylem, než by jsme podpořili ty co zůstávají i když se třeba zrovna nedaří.
      Ale Jo, někdo hold charakter má A někdo ne. Já jsem vlastně rád že je pryč a klukům držím palce.

 • David napsal:

  Koldo mě ele Otrokovice vubec nezajimaji a vubec se nedivim ze zdrhl…Ty tam asi taky budes hvezda pro 1.ligu…:)

  • Zvedavec napsal:

   Možná bude hvězda v první lize, ale ty Davidku, nebudeš hvězda ani tady na florbal.cz a dál bych ty tvoje moudra nechal bez komentáře…

   Neni sporu že tan kluk (Rony) to v rukách má… Ale v hlavě a do života absolutně ne… Vstávat aspoň na 11 do práce je pro něj nadlidský úkol… Jen doufám že v tom přestupu vidí kromě možnosti zvednout titul nad hlavu jak pise na webu bolky i způsob jak se postarat o nedávno narozeného potomka… Jinak to není jen krysa ale i absolutně zbytečný člověk…
   To se ale obávám, že pro něj až takovou prioritu nemá…

 • Petr napsal:

  ušijte si z té závisti kabát, uvidíme jestli to v Bolce zvládne

 • Jenys napsal:

  Jaká závisti? V Otrokách je spousta výborných hráčů kteří mají také nabídky na přestupy do jiných klubů. Tak proč by mu to kdo záviděl. Jen ať jde, ať si to užije a ať se mu daří. Co vidím jako problém a proč jsou ostatní rozezlení bude asi to jakým způsobem a kdy odešel.

Napsat komentář

*