Martin Gattnar přispěl k výhře nad Bohemians dvěma góly. Foto: Pavel Netolička, 1. SC Vítkovice Martin Gattnar přispěl k výhře nad Bohemians dvěma góly. Foto: Pavel Netolička, 1. SC Vítkovice
29. 12. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice po odvolání Bruse porazily Bohemku, poslední Vary sahaly po bodu

Více než pět let šéfoval lavičce Vítkovic Pavel Brus. Jeho éra skončila po Vánocích, hned dva dny na to už Ostravany čekalo superligové utkání. Dočasným vedením mužstva byli pověření Tomáš Martiník a Tomáš Veltšmíd a proti Bohemce uspěli. Vítkovičtí vyhráli vysoko 10:3 a posunuli se před klokany na třetí příčku Livesport Superligy.

Bohemians sice na Dubině vedli v šesté minutě 1:0, pak ale následovala devítigólová série domácích, kteří tak měli utkání pevně ve svých rukou. Čtyřmi trefami se na výhře Vítkovic podílel Adam Delong, dva góly vsítili Martin Gattnar a Marek Matejčík. „Pro nás to byl hrozně těžký zápas po všech těch okolnostech, které se udály a které do týmu určitým způsobem zasáhly. Byli jsme sami zvědaví, jak se s tím popereme, ale tým to zvládl skvěle a podal velmi dobrý výkon,“ byl spokojen trenér Tomáš Martiník.

Své duely 17. kola ostatní favorité zvládli. Už v úterý Sparta porazila Českou Lípu 8:3. Hattrickem k tomu přispěl matador Jiří Curney, u všech tří tref asistoval reprezentant Mikuláš Krbec. Chodov doma porazil Ostravu 7:3, když o své výhře definitivně rozhodl ve třetí třetině (5:2). Čtyřmi zásahy se blýskl Tom Ondrušek, přičemž na tři góly mu nahrál parťák z útoku Marek Vávra.

Poměrně solidní odpor kladly v utkání 17. kola na hřišti Mladé Boleslavi Vinohrady. Ještě ve 25. minutě to bylo 0:0 a na úvodní trefu Jana Natova dokázal za hosty odpovědět Daniel Gärtner. Uklidnění na straně domácích přišlo až v úplném závěru. Patrik Suchánek a Marek Korych brankami do opuštěné branky zpečetili výhru Středočechů, kteří se tak posunuli díky zaváhání Bohemians na druhou pozici.

Své útlé bodové konto mohli rozšířit hráči Karlových Varů. Nad Otrokovicemi vedli v prvním dějství 1:0 a 2:1, ale soupeř pak dokázal duel v prostřední dvacetiminutovce otočit. Ve 46. minutě pak Marek Zapletal rozhodl o výhře panterů. Domácí se sice v závěru snažili vyrovnat při hře bez brankáře, Otrokovičtí však těsný náskok uhájili. Další zápasy nejvyšší soutěže přijdou na řadu až po Novém roce.

Výsledky 17. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – FBC Česká Lípa 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
Branky: 2. Curney (Krbec), 19. Mat. Čermák (Bartoš), 34. Zouzal (Košir), 38. Pruner (Juha), 39. Košir (Krbec), 55. Curney (Krbec), 59. Curney (Krbec), 60. Košir (Zouzal) – 18. Kouba (Pekárek), 37. Trčka (Kopič), 45. Kopič (Štěrba).

Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 26. Natov (Tomašík), 37. Hemerka (Pěnička), 49. Tomašík (Natov), 59. Suchánek, 60. Korych (L. Bauer) – 29. D. Gärtner (Kužel), 60. Čuda (Gregor).

Florbal Chodov – FBC Ostrava 7:3 (2:1, 0:0, 5:2)
Branky: 8. Ondrušek (Matoušek), 10. Komárek (J. Bauer), 50. Ondrušek (Vávra), 50. Vošta, 54. Komárek (Maxa), 56. Ondrušek (Vávra), 60. Ondrušek (Vávra) – 4. Bräuer (Daniš), 41. Kuczera (Pešat), 57. Chatrný (Gál).

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 10:3 (3:1, 4:0, 3:2)
Branky: 9. Delong (Besta), 13. Matejčík, 20. Besta, 28. Delong (R. Gattnar), 30. Delong (Šindler), 35. Delong (O. Vítovec), 39. M. Gattnar (Palčinský), 42. M. Gattnar (Šebesta), 45. Matejčík (Fukala), 57. O. Vítovec (R. Gattnar) – 6. K. Petrák (Malič), 49. J. Petrák (Malič), 59. J. Petrák (Řehoř).

FB Hurrican Karlovy Vary – Panthers Otrokovice 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 10. Navrátil (Macháček), 16. Navrátil (Macháček), 32. Macháček (Zahraj) – 10. Vykopal (Hrabal), 23. Červenka, 30. Sovják (Grlický), 46. Zapletal (Červenka).

Autor: redakce