Vinohrady poprvé v historii porazili v základní části superligy Bohemku. Foto: FbŠ Bohemians Vinohrady poprvé v historii porazili v základní části superligy Bohemku. Foto: FbŠ Bohemians
9. 1. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady zaskočily Bohemku, Black Angels ve výjezdním utkání porazili Liberec

O víkendu se uskutečnilo 18. kolo Livesport Superligy. Nabídlo nám vyrovnaný a napínavý souboj mezi Karlovými Vary a Českou Lípu nebo gólovou nadílku Chodova a Vítkovic.

První sobotní zápas se odehrál na půdě FbŠ Bohemians, kam měly nedalekou cestu Královské Vinohrady. Pražské derby gólově otevřel Tomáš Gärtner a poslal Vinohrady do vedení. Dvě minuty na to ovšem Bohemians vyrovnali, konkrétně to byl Patrik Šebek svojí střelou od mantinelu. Jaroslav Petrák v polovině třetiny dokonce skóre otočil a prvních 20 minut tak skončilo ve prospěch domácích. Na začátku druhé části utkání Vinohrady vyrovnaly. Následovaly ale další dva góly Bohemians, díky kterým si domácí vytvořili hned dvou gólový náskok. Ke konci druhé části ale Vinohrady zvládly dvakrát odpovědět a do závěrečných dvaceti minut tak nastupovaly týmy s vyrovnaným skóre 4:4. První udeřily opět Vinohrady a dvěma góly si zajistily náskok 4:6. Domácí poté zvládli pouze snížit skóre na konečných 5:6 a pražské derby tak skončilo vítězně pro hostující Královské Vinohrady.

V druhém utkání víkendové série se proti sobě střetli Vítkovice a Sokoli Pardubice. První se prosadily domácí Vítkovice hned dvěma góly. Nejdříve střelou Lukáše Fukaly a následně Martina Gattnara. Pardubice ale dokázaly rychle zareagovat a skóre vyrovnat. Domácí Matyáš Šindler před koncem třetiny ještě vrátil Vítkovice do vedení a do šaten se šlo za stavu 3:2. Druhá třetina se nesla ve znamení jednoho týmu. Vítkovice stihly za 20 minut nasázet Pardubicím hned 6 branek. Do poslední třetiny tak čekal Pardubice sedmi brankový deficit. Vítkovice ale ze svého tempa nepolevily a v polovině poslední části vedly už 13:2. Do konce utkání Pardubice ještě stihly naposledy zareagovat gólem Davida Žáčka, domácí ovšem ještě zvýšili svůj náskok a zápas skončil 14:3 výhrou Vítkovic.

V sobotu večer dorazil do Otrokovic Florbal Chodov. Pražané od začátku vzali utkání do svých rukou a v polovině první třetiny vedli už 0:3. Otrokovice se ale studenou sprchou nenechali rozhodit a téměř během minuty se dvěma góly zvládly dostat na jednobrankový rozdíl. Ten ale navýšil opět Chodov. Marek Vávra se dokázal rychle uvolnit před branku Otrokovic a jeho pohotové zakončení znamenalo stav po první třetině 2:4. Druhou část zápasu začaly lépe Otrokovice, které během první minuty dokázaly srovnat skóre. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho a Chodov si dalšími dvěma brankami zajistil vedení do poslední třetiny 4:6. V poslední dvaceti minutovce se poté střílelo pouze do branky domácích. Florbal Chodov ukázal svoji dominanci a zprvu vyrovnané utkání nakonec skončilo 4:14 pro Pražany.

Poslední sobotní utkání se odehrálo v České Lípě, kam přijely zabojovat o body Karlovy Vary. Na první branku se čekalo přesně devět minut a padesát vteřin, kdy otevřeli skóre utkání domácí krásným uvolněním na středu hřiště Daniela Štěrby. Ten tak poslal Českou Lípu do vedení. Chvíli na to ale odpověděly Karlovy Vary, kdy dorážel ze vzduchu Jiří Lebeda. Podobný scénář následoval do konce třetiny ještě jednou a přetahování se o vedení skončilo první přestávkou za nerozhodnutého stavu 2:2. Druhá třetina byla gólově chabá. Došlo k vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z týmů ji nedokázal využít. Rozhodnout tak měla třetina poslední. V té začali lépe opět domácí, kteří během chvíle stihli odskočit o dvě branky. Karlovy Vary ovšem utkání nevzdaly a sedm minut před koncem zvládly skóre opět srovnat. Nakonec se ovšem radovali Severočeši, když osm sekund před koncem skóroval Štěpán Slaný střelou z první od mantinelu a České Lípě tak do tabulky přihrál 3 body. Utkání skončilo 5:4 pro domácí.

Poslední víkendový zápas a zároveň jediný nedělní se odehrál na jihu Čech, kde Black Angels ve výjezdním utkání hostili FBC Liberec. V první části se hrál dost vyrovnaný florbal a na první gól se čekalo. Jakub Boček až ke konci třetiny dokázal využít brejkové situace a poslat Black Angels do vedení. Ti ještě do první přestávky stihli náskok zvýšit na 2:0. Odpověď Liberce přišla brzy po začátku druhé části, kdy se ocitl sám před gólmanem Šimon Stránský, který se svým zakončením nemýlil a Liberec tak náskok Pražanů snížil. Následovala ale brzká reakce domácích, kteří si hokejkou Jakuba Bočka navrátili vedení. Další část utkání by se dala nazvat jako gólová přestřelka, ze které ale nevyšel vedoucí tým. Do druhé přestávky tak odcházely týmy za vyrovnaného stavu 4:4. V poslední třetině se spustila gólová smršť z holí domácích. Dvě minuty před koncem utkání svítilo na světelné tabuli skóre 9:4. Liberec sice ještě v poslední minutě zápasu dokázal vstřelit gól, ten ale pouze kosmeticky doupravil konečný brankový rozdíl, který značil vítězství Black Angels nad Libercem 9:5.

Výsledky 18. kola Livesport Superligy

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Branky:  6. P. Šebek (Kisugite), 10. J. Petrák (Řehoř), 23. Buršík (K. Petrák), 26. K. Petrák (Forman), 54. Kawulok (K. Petrák) – 4. M. Horák (T. Gärtner), 23. M. Horák (T. Gärtner), 36. D. Gärtner (T. Gärtner), 40. Ja. Procházka (O. Stuchlík), 49. D. Gärtner (T. Gärtner), 51. V. Klápa (Kužel).

1. SC Vítkovice – Sokoli Pardubice 14:3 (3:2, 6:0, 5:1)
Branky: 9. Fukala (Jankovský), 12. M. Gattnar (Fukala), 15. Šindler (Delong), 23. M. Gattnar (Fukala), 23. Delong (Šindler), 24. Zubek (Matejčík), 28. Zubek (Pažák), 30. Matejčík, 34. Matejčík (Zubek), 42. Šebesta (Matejčík), 50. Zubek (Pažák), 51. Delong (Besta), 52. Hubálek (Matejčík), 55. Šebesta (Matejčík) – 13. Křinka, 14. Kohoutek (Šimák), 54. Žáček (A. Šmíd).

Panthers Otrokovice – Florbal Chodov 4:14 (2:4, 2:2, 0:8)
Branky: 12. Kelemen (Grich), 13. P. Kopecký (Halama), 21. Grich (Grlický), 21. Nehila (Šefčík) – 3. Vávra (Ondrušek), 8. Votava (Vošta), 10. Vošta (Slunečko), 19. Vávra (Sýkora), 25. Votava (Slunečko), 29. Votava (Vošta), 41. Vávra (Sýkora), 47. Vávra (J. Bauer), 50. Sýkora (J. Bauer), 53. Matoušek (Vávra), 54. Komárek (Jambor), 57. Skřivánek (Maxa), 59. J. Bauer (Matoušek), 60. Jambor (Maxa).

FBC Česká Lípa – FB Karlovy Vary 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
Branky: 10. Štěrba (Trčka), 14. Kopič (Stárek), 45. Stárek (Trčka), 49. Peška, 60. Slaný (Tichý) – 13. Lebeda (J. Zavadil), 17. M. Klápa (Strachota), 52. Tomčo (Strachota), 54. M. Klápa (Nicklas).

Black Angels – FBC Liberec 9:5 (2:0, 2:4, 5:1)
Branky: 15. J. Boček (Renčín), 19. Renčín (Fryš), 24. J. Boček (Renčín), 26. M. Burian (Obuškevič), 41. Hromada (Straka), 45. J. Boček (Ludvík), 55. J. Boček (Renčín), 58. Obuškevič, 59. J. Boček (Fryš) – 23. Stránský (Smutný), 39. Smutný (Stránský), 40. Stránský (Pařízek), 40. Balatka (Macháč), 60. Ferdan (Stránský).

Dohrávky 17. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – Tatran Střešovice 6:11 (0:3, 1:3, 5:5)
Branky: 36. Stránský (Smutný), 41. Stránský (Wiener), 48. Světlík (Baudisch), 53. Janeček (Smutný), 55. Smutný (Stránský), 58. Smutný (Stránský) – 4. Němeček (Havlas), 10. T. Hanák (Mare. Beneš), 19. Šimek (Kún), 24. Mar. Čermák (Tlapák), 28. Šimek (Meliš), 37. Němeček (Havlas), 41. Šimek, 43. T. Hanák (Mare. Beneš), 52. T. Hanák (Mare. Beneš), 53. Šindelář (Kún), 59. Šindelář (Meliš).

Sokoli Pardubice – Black Angels 2:9 (1:3, 0:1, 1:5)
Branky: 19. Ďopan (Žáček), 50. M. Bína (A. Šmíd) – 9. J. Boček (Renčín), 10. M. Burian (Straka), 18. Fryš (M. Burian), 21. M. Burian (Renčín), 42. Hromada (M. Burian), 53. Ludvík (Renčín), 53. M. Burian (Hromada), 58. M. Burian (Hromada), 60. Doležal (Körber).

Autor: Pavel Klepetko