Mladá Boleslav slaví bronz na Champions Cupu 2023. Foto: IFF Mladá Boleslav slaví bronz na Champions Cupu 2023. Foto: IFF
9. 1. 2023 Pohár mistrů (3) KOMENTÁŘŮ

CHAMPIONS CUP 2023: Boleslav bere po skvělém výkonu bronz, GC porazila 10:2

 Jednoznačným vítězstvím Mladé Boleslavi skončil zápas o 3. místo na Champions Cupu 2023. Svěřenci trenéra Petra Novotného totiž porazili GC Curych vysoko 10:2. Hattrickem se na vítězství podílel Jan Natov.

Mladá Boleslav byla po celou dobu zápasu lepší a bronzové medaile si z Finska odveze zcela zaslouženě.

Skóre zápasu otevřel Tomašík, první třetina ale byla zajímavá především faktem o přesilových hrách: Mladá Boleslav hrála celkem čtyři, včetně minutové výhody 5 na 3, ovšem ani jednou neskórovala.

Mrzet jí to ale nemusí. Po dvou třetinách už vedla 3:1, koncert ale rozehrála ve třetí části, kterou dokázala ovládnout poměrem 7:1. Čistý hattrick v této části hry zvládl Jan Natov.

Mladá Boleslav si tak z Champions Cupu 2023 odvezla bronzové medaile.

GC Curych – Mladá Boleslav 2:10

Mladá Boleslav: Bauer – Suchánek, Zakonov, Gruber, Punčochář, Seibert, Hemerka – Natov, Tomašík, Tokoš – Šebek, Krebner, Sládek – Korych, Beneš, Bína – Pěnička, Zoufalý, Chroust

GC: Haldemann – Durler, Aliala, Hasenbohler, Bier, Heller, Volkart, Spinas – Strassle, Wenk, Steiger – Laely, Laubscher, Ruegger – D. Seiler, E. Seiler, Riedi – Meier, Staubli.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ferdinand Vaněk napsal:

  Gratulace. A uz je na case, aby zahranicni hraci chodili do ceske ligy a ne stale brat tu svycarskou jako kvalitnejsi. Evidentne to uz neplati jak na urovni narodnich tymu, tak na klubove urovni. Svycarske tymy dostaly jak od zen tak chlapu…. I kdyz ty penize co maji tam jim nedame, ale kvalitu uz asi ano.

 • flrbl napsal:

  Bolce hrála proti Curychu i Falunu jen jedna lajna – Natov Tomašík Tokoš… škoda. Ostatní dvě lajny proti Falunu nulový, proti Curychu si aspoň trochu zahráli. Škoda že nehráli rok dva zpátky, kdy měli ještě dvě dobrý lajny (Natov Curney, Tomašík Tokoš Šebek). Sládek i Krebner zatím slabé posily, neprosazují se. Měli by si stáhnout někoho jako Krajcigra, ale uvidíme jak zapadne Gašparík.
  Dominik Beneš velmi stagnuje, nikdy jsem nazastával Jakoubkův názor že je na tom podobně jako Langer, zdraví ho asi v progresu limituje, ale co jsem poslední dobu viděl tak hraje velmi průměrně. Pěnička jenom střílí a v klíčových okamžicích ho stejně posadí, Fořt + Koláčný zranění… no jediný kdo se povedl z těch jejich Young Guns přestupů byl Punčochář a samozřejmě Hemerka ještě před tím.

 • Jerec napsal:

  To je takový problém napsat do 24 hodin alespoň pár řádků o finále a výsledek? Ach jo… Mimochodem, Falun-Classic byl od druhé třetiny skvělý zápas. Sice jen 2:1, ale bylo na co koukat, kralovali však oba gólmani.

Napsat komentář

*