Florbalistky Panthers porazily podruhé v sezóně Mladou Boleslav Foto: Panthers Praha Florbalistky Panthers porazily podruhé v sezóně Mladou Boleslav Foto: Panthers Praha
15. 1. 2023 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Kocovina favoritů: FBC a Tatran ztratily body, Vítkovice se trápily, Pantehrs zvítězily

Sedmnácté pokračování Extraligy žen přineslo několik nečekaných výsledků- Roli favorita plně nepotvrdily tři elitní týmy: FBC Ostrava a Tatran Střešovice zvítězily jen za dva body, trápily se také Vítkovice s Olomoucí. Podruhé v sezóně pak florbalistky Panthers porazily Mladou Boleslav.

Ostravské FBC dopředu avizovalo, že nastoupí v okleštěné sestavě, na svěřenkyních Jakuba Robenka se negativně zdravotně podepsal Champions Cup. Do Extraligy se tak vrátily Karin Vavrečková s Nelou Kapcovou. Utkání nakonec dospělo k samostatným nájezdům, ve kterých se prosadily pouze hráčky FBC: Kristína Hudáková a Denisa Kotzurová.

„Nebyl to z naší strany úplně optimální zápas. Moc kvality ve hře s balónem nebylo. Mrzí mě, že jsme ztratili vedení 4:2, kdy byl zápas docela bez problémů. Udělali jsme chyby, které si nemůžeme dovolit. Marodka je velká, ale nechci se vymlouvat, hráčky, které dnes odehrály zápas, tak měly kvalitu,“ řekl kouč FBC Jakub Robenek.

Dvoubrankové vedení 6:4 ztratil také Tatran Střešovice, který v generálce na finále Poháru Českého florbalu porazil Jičín 7:6 díky branky Lucie Želízkové v prodloužení. V průběhu zápasu dokázal skóre otočit také Jičín, který ve druhé třetině otočil během šesti minut skóre 1:3 na 4:3.

„Od nás to byl nejslabší výkon v celé sezóně a tohle už se nebude nikdy opakovat,“ řekl velmi tvrdě Pavel Hudík. „Myslím si, že jsme tady nechali úplně všechno, nepřijeli jsme v optimální sestavě, měli jsme pouze jedenáct hráček do pole. Fyzicky to bylo velmi náročné, Zasloužený bod z pohledu toho, že jsme se dokázali dostat zpět do zápasu,“ uvedl Michal Schreier.

Generálka na brněnské finále se nepovedla ani Vítkovicím. Ty před utkáním souhlasily se startem Lucie Cholinské, kterou Olomouc zapomněla zapsat na soupisku, stejná hráčka, mimochodem ještě v minulé sezóně hájící barvy Vítkovic, pak měla při samostatném úniku zhruba půl minuty před koncem základní hrací doby na hokejce srovnání na 4:4. Vítkovice nakonec vyhrály 4:3, rozhodl gól Šárky Staňkové.

„Dnes jsme to nebyli my. Od začátku to vypadalo, jako bychom byli už hlavami v úterý v Brně. Soupeř byl nepříjemný, kousal. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, v první třetině, pokud bychom proměnili 3-4 šance, tak bychom se dostali do vedení a hrálo by se nám lépe. Takto jsme se trápili jak v koncovce, tak herně a dělali jsme až nesmyslné chyby. Na druhou stranu jsme vyhráli, když se nám nedařilo, a to se cení. Víme, co bylo špatně, víme, že umíme být mnohonásobně lepší a věřím, že to v úterý ukážeme na hřišti a v televizi,“ predikoval trenér Vítkovic Jiří Gurkovský.

„Hodnocení je určitě pozitivní. Není to jenom o výsledku, ale dnes jsme byli dobrým soupeřem. Dnes na naší straně nebyla ani jedna hráčka, která nepřijela hrát, ale přijela uspět. Už jsme letos naznačili, že můžeme soupeře potrápit. Pokud do příštích let udržíme kádr, tak se můžeme TOP 4 přiblížit,“ plánuje kouč Olomouce Radek Řehák.

Podruhé v sezóně uspěly florbalistky Panthers a podruhé to bylo proti Mladé Boleslavi. Domácí hráčky Boleslavi sice v zápase třikrát vedly, ale nakonec odešly poraženy poměrem 8:4 a zůstávají jediným týmem, který dosud nevyhrál v základní hrací době, současně si Panthers prohodily pozice na posledních dvou místech v tabulce.

Spokojeny se ziskem tří bodů mohou být brněnské florbalistky Bulldogs. Ty totiž porazily Liberec 6:5 a upevnily si tak svou pozici v elitní osmičce soutěže. V utkání, ve kterém zaznamenala tři body Liliana Bolfová, ani jednou neprohrávaly.

Přehled výsledků 17. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 5:4pn

branky: 7. Malwina Zagórska, 15. Veronika Káčová, 23. Linda Pudišová, 42. Michaela Mlejnková, N Kristina Hudáková – 6. Lucie Hernandezová, 20. Lucie Veselá, 55. Michaela Urbanová, 58. Karolína Mezerová; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 25 – Kristýna Karli 27; po třetinách: 2:2, 1:0, 1:2, 0:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 4:3

branky: 14. Michaela Šponiarová, 29. Dominika Buczek, 33. Michaela Kubečková, 49. Šárka Staňková – 28. Eva Řeháková, 38. Barbora Soušková, 47. Lucie Cholinská; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Nikola Příleská 6 – Nikola Dlouhá 22; po třetinách: 1:0, 2:2, 1:1;

Bulldogs Brno – Crazy girls FBC Liberec 6:5

branky: 11. Liliana Bolfová, 12. Veronika Stuchlíková, 32. Anna Brucháčková, 41. Michaela Žáková, 47. Veronika Machálková, 54. Liliana Bolfová – 20. Karolína Nováková, 40. Markéta Žbánková, 44. Aneta Foffová, 47. Markéta Valešová, 51. Karolína Nováková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 87; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková -5 – Adéla Malkusová -6; po třetinách: 2:1, 1:1, 3:3;

PSN Tatran Střešovice – Finance Novák FBK Jičín 7:6p

branky: 14. Mariana Býčková, 27. Lucie Vernerová, 31. Barbora Lovíšková, 38. Lucie Vernerová, 42. Barbora Lovíšková, 55. Lucie Želízková, 64. Lucie Želízková – 24. Kristýna Bachmaierová, 31. Gabriela Žůrková, 34. Kristýna Bachmaierová, 37. Gabriela Žůrková, 58. Eva Preisslerová, 60. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 – Alena Vokatá 18; po třetinách: 1:0, 3:4, 2:2, 1:0;

MITEL Florbalová akademie MB – Panthers Praha 4:8

branky: 3. Ivana Miklíková, 4. Daniela Švejdová, 13. Barbora Doležálková, 54. Nela Havlíková – 4. Kristýna Gocová, 8. Jana Pavlicová, 34. Šárka Hromková, 37. Veronika Raková, 48. Anna Staňková, 54. Jana Pavlicová, 57. Agáta Saffertová, 57. Tereza Bočková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Eva Klementová 26 – Tea Mažáryová 25; po třetinách: 3:2, 0:2, 1:4;